Hiweb

تکوین زبان فارسی

تکوین زبان فارسی

زبان فارسی یکی از زبانهای متعدد خانواده زبانهای ایرانی است. زبانهای ایرانی خود جزئی از خانواده بزرگتری است که در تداول زبانشناسان به "زبانهای هند و اروپایی" شهرت یافته است. زبانهای هند و اروپایی به زبانهایی گفته می شود که اکثریت مردمان ساکن میان شبه قاره هند و غربی ترین نقطه اروپا بدان تکلم می کنند. تسمیه این زبانها بدین نام نیز از همینجاست. این زبانها ظاهرا همه در قدیمی ترین مرحله به یک زبان اصلی باز می گشته اند که آن را زبان هند و اروپایی مادر نامیده اند.
خانواده هند و ایرانی، چنانچه از نام آن پیداست شامل زبانهای هندی و زبانهای ایرانی است. شاخه هندی شامل سه دوره تاریخی است و به زبانهای متعددی تقسیم می گردد. شاخه ایرانی نیز شامل سه دوره و دارای زبانها و لهجه های متعدد است. زبانهای ایرانی را به سه دوره باستانی، میانه و جدید تقسیم می کنند.

» کتابناکهای مرتبط:
پدیده ی اسپرانتو
معماری زبان
خط فارسی و نقد آن

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
تعداد صفحات: 152
4.6 / 5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۳/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
Aristoteles
Member
جالب است که دوستان بدانند که این کتاب از انتشارات "دانشگاه آزاد ایران " (گونه ایی Open University که بیشتر به آموزش سروکار داشت تا مدرک دهی ) پیش از انقلاب است که با "دانشگاه آزاد اسلامی امروزی پس از انقلاب " ( که از دید اداری و مدرک رسمی ساختاری کاملا دانشگاهی دارد ) فرق داشت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You