Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

سه نمایشنامه از لورکا

سه نمایشنامه از لورکا

عروسی خون، یرما، خانه ی برنادا آلبا

اين سه نمايش‌نامه در فاصله‌ي سال‌هاي 1933 تا 1936 و به طور متوالي نوشته شده‌اند. در بخشي از مقدمه‌ي کتاب مي‌خوانيم: «اکثر قهرمانان درام لورکا، بار گران‌وزني را به‌دوش مي‌کشند. بار آيين و رسومي خانوادگي، بار سنن ستم‌گر و سخت‌گير شرافتي که امروز ديگر به هيچ‌روي قابل درک و فهم نيست. مردها، بچه‌ها، مادران - که در همه حال، از ديد لورکا قرباني شرايطند - بدين سنت گردن مي‌نهند. به بيان ديگر: آنان با اطاعت و انقياد خويش حتا به هنگامي که از آن جز درد و رنج حاصلي برنخواهند گرفت، سنت‌ها را جاوداني مي‌کنند و از آن‌جا که مادران بدين سنن خانوادگي سر تسليم فرود مي‌آورند، مرگ يا قرباني‌شدن فرزندان خود را چون امري اجتناب‌ناپذير مي‌پذيرند.»
فدريکو گارسيا لورکا (1936-1898)، شاعر و نويسنده‌ي اسپانيايي با شهرتي جهاني است. نمايشنامه «دوران نحس پروانه‌ها»، کتاب اشعار، ترانه‌ها، نمايش‌نامه «ماريانا پيندا»، چنين که گذشت اين پنج سال، ترانه‌هاي کانته خوندو، نمايش‌نامه عروسي خون، يرما، خانه برنارد آلبا، شاعر در نيويورک، احساسات و پروانه، طلسم پروانه (نيرنگ پروانه)، قصيده کولي، زاري براي مرگ يک گاوباز و عروسکان خيمه‌شب‌بازي از آثار اين هنرمند است.

» کتابناکهای مرتبط:
آتش‌های خدایان: برگزیدۀ اشعار فریدریش هولدرلین
کفرنامه کارو
نگرانی های من

آگهی
نسخه ها
4.6 / 5
با 21 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۱/۱۰


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You