رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 24 رای

سه نمایشنامه از لورکا

امتیاز دهید
5 / 4.7
با 24 رای
[B]عروسی خون، یرما، خانه ی برنادا آلبا[/B]

اين سه نمايش‌نامه در فاصله‌ي سال‌هاي 1933 تا 1936 و به طور متوالي نوشته شده‌اند. در بخشي از مقدمه‌ي کتاب مي‌خوانيم: «اکثر قهرمانان درام لورکا، بار گران‌وزني را به‌دوش مي‌کشند. بار آيين و رسومي خانوادگي، بار سنن ستم‌گر و سخت‌گير شرافتي که امروز ديگر به هيچ‌روي قابل درک و فهم نيست. مردها، بچه‌ها، مادران - که در همه حال، از ديد لورکا قرباني شرايطند - بدين سنت گردن مي‌نهند. به بيان ديگر: آنان با اطاعت و انقياد خويش حتا به هنگامي که از آن جز درد و رنج حاصلي برنخواهند گرفت، سنت‌ها را جاوداني مي‌کنند و از آن‌جا که مادران بدين سنن خانوادگي سر تسليم فرود مي‌آورند، مرگ يا قرباني‌شدن فرزندان خود را چون امري اجتناب‌ناپذير مي‌پذيرند.»
فدريکو گارسيا لورکا (1936-1898)، شاعر و نويسنده‌ي اسپانيايي با شهرتي جهاني است. نمايشنامه «دوران نحس پروانه‌ها»، کتاب اشعار، ترانه‌ها، نمايش‌نامه «ماريانا پيندا»، چنين که گذشت اين پنج سال، ترانه‌هاي کانته خوندو، نمايش‌نامه عروسي خون، يرما، خانه برنارد آلبا، شاعر در نيويورک، احساسات و پروانه، طلسم پروانه (نيرنگ پروانه)، قصيده کولي، زاري براي مرگ يک گاوباز و عروسکان خيمه‌شب‌بازي از آثار اين هنرمند است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: .hanieh
۱۳۹۷/۰۱/۱۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
326
فرمت:
PDF
حق نشر:
چشمه
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سه نمایشنامه از لورکا

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل