با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

احیای فکر دینی در اسلام

احیای فکر دینی در اسلام

نویسنده:
مترجم:
موضوع این کتاب، شرح تجدید حیات فکری از نظر منظر اسلام است. کتاب حاضر، حاصل سخنرانی‌ هایی است که با در نظر گرفتن ترقی رشته‌ های جدید علم و معرفت در مغرب زمین با قصد احیا و بازسازی فکر دینی در اسلام، توسط علامه «محمد اقبال لاهوری» در محافل دانشگاهی شهرهای مدرس، حیدرآباد، و علیگره ایراد شده‌اند. سخنرانی‌های یاد شده، حول هفت محور معرفت و تجربه دینی، محک فلسفی تجلیات تجربه دینی، تصور خدا و معنی نیایش و آزادی، و جاودانی من بشری؛ روح و فرهنگ تمدن اسلامی؛ و آیا اصل حرکت در ساختمان اسلام و دین ممکن است، می‌باشند. سخنران، در هر یک از این مباحث آرا و نظریات فلاسفه و علمای مسلمان و غیرمسلمان را شرح داده و به نقد و مقایسه آن‌ها با یکدیگر پرداخته است.

» کتابناکهای مرتبط:
گشتاره های سپهر : گفتارها و اندیشه های آتشپاره ای
تذکره شیخ محمد بن صدیق الکججی
بررسی وضعیت فکر دینی در دنیای معاصر

نسخه ها
4.5 / 5
با 30 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۷/۰۱/۱۰


پاسخنگارش دیدگاه
kurdo69q
Member
من که فرصت نداشته ام ترجمه ی احمد آرام را با متن انگلیسی (متن اصلی) کتاب مقایسه بکنم. اما از سخنان آقای دکتر عبدالکریم سروش متوجه شدم که مترجم به دور از موازین علمی و امانت اخلاقی و حرفه ای به باب میل خویش آن چه را که از متن نپسندیده اند خیلی به سادگی حذف کرده اند (گویا یک فصل که در مورد امام زمان است به کلی حذف شده است). از مرحوم احمد آرام بعید بود.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You