Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

اسناد میتروخین II، کا گ ب و جهان

اسناد میتروخین II، کا گ ب و جهان

نویسنده: کریستوفر میتروخین، واسیلی میتروخین

"واسیلی میتروخین" بایگان ارشد کا. گ. ب بود که دوران خدمتش در این سازمان از سال 1948 تا 1984 ادامه داشت او مسئول نظارت بر انتقال کل بایگانی اطلاعات خارجی کا. گ. ب به مرکز کنونی این سازمان در "یاسه‌نوو" در خارج مسکو بود. اما با به خطر انداختن زندگی‌اش توانست اسناد بسیار محرمانه‌ای را قاچاق و در کف زیرزمین ویلای خود پنهان کند. واسیلی میتروخین وقتی به بریتانیا فرار کرد اسنادی را با خود برد که به گفته‌ی اف بی آی "جامع‌ترین اطلاعاتی بود که تا آن زمان از یک منبع دریافت شده بود". نخستین کتاب درباره‌ی این اسناد یک توفان رسانه‌ای ایجاد کرد. در کتاب حاضر برای نخستین‌بار از ابعاد نفوذ جهانی سازمان مخفی اتحاد جماهیر شوروی سابق و عملیاتش در آفریقا، آسیا و آمریکای مرکزی پرده برداشته می‌شود و تماس‌های مخفی کا. گ. ب با گروهی از رهبران جهان از جمله کاسترو، آلنده، ناصر، صدام حسین و منگیستو فاش می‌گردد. در کتاب به نحوه‌ی عملیات این سازمان برای تغییر مسیر رویدادها در کشورهایی چون هند و افغانستان اشاره شده است.

حق تکثیر: تهران: اطلاعات‏‫، ۱۳۸۸.‬‬

» کتابناکهای مرتبط:
The European Union
دایره المعارف دموکراسی (جلد اول)
ایران در بحران؟

نسخه ها
4.5 / 5
با 33 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۶/۱۲/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
royalfalcan
Member
کتابی بسیار جالب و حاوی مطالب خواندنی از سیر اتفاقات نیمه دوم قرن بیستم، در امریکای لاتین، آفریفا و خاورمیانه، در کوران رقابت میان KGB و CIA که توصیه میکنم علاقمندان به تاریخ و سیاست حتما مطالعه کنند
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You