Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

پیرمرد و دریا

.
پیرمرد و دریا نام رمان کوتاهی است از ارنست همینگوی،نویسنده سرشناس امریکایی. این رمان در سال ۱۹۵۱ در کوبا نوشته شد و در ۱۹۵۲ به چاپ رسید. «پیرمرد و دریا» واپسین اثر مهم داستانی همینگوی بود که در دوره زندگی‌اش به چاپ رسید. این داستان،که یکی از مشهورترین آثار اوست، شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی است که در دل دریاهای دور برای بدام انداختن یک نیزه‌ماهی بسیار بزرگ با آن وارد مبارزهٔ مرگ و زندگی میگردد. نوشتن این کتاب یکی از دلایل عمده اهدای جایزه ادبی نوبل سال ۱۹۵۴ به ارنست همینگوی بوده‌است.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌ : نشر ن‍گ‍اه‌ ‏‫‏، ۱۳۹۱.

» کتابناکهای مرتبط:
The Man Upstairs and Other Stories
آنکه گفت آری و آنکه گفت نه
Snow Falling on Cedars

نسخه ها
MP3
نسخه انگلیسی کتاب پیرمرد و دریا  توسط hanieh
آواتار hanieh

نسخه صوتی کتاب از نوار
4.7 / 5
با 1607 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 139
۱۳۸۷/۰۱/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
hsse gharib
Member
همش از شکست نخوردن و پیروزی میگه
اما چرا خودش تو سن 60 سالگی خودکشی میکنه پس!!!!!!
ب نظرم باید انتخاب کرد ...
نقل قول  
Btaraf
Pro Member
“It is good that we do not have to try to kill the sun or the moon or the stars. It is enough to live on the sea and kill our true brothers.”
نقل قول  
President77
Member
دوستانی که اعتراض میکنن نسبت به نبودِ امکانِ دریافتِ بعضی از کتاب ها، باید در نظر داشته باشن که این کتاب ها تحتِ پوششِ قوانینِ حمایتی وزارتِ فرهنگ و ارشاد برای ناشرین قرار داره، و گذاشتنِ لینکِ دانلودِ اون ها توسّطِ سایت جرم محسوب میشه ! همون طوری که نزدیک به 2سالِ پیش هم از این بابت برای سایت مشکل به وجود اومد و برای مدّتی از دسترس خارج شد و جریمه ی مالی هم گریبانِ عزیزانی که مسئولیت سایت رو به عهده دارن گرفت. بنا بر این اگر کتابی لینکِ دریافت نداره امیدوارم دوستانی که امکانِ خریدنِ کتاب رو دارن اون رو تهیّه کنن.
+
لینکِ دانلودِ انیمیشنِ کوتاهِ «پیرمرد و دریا» به کارگردانیِ "الکساندر پتروف"، برنده ی جایزه ی اسکارِ سالِ 2000 در رشته ی انیمیشنِ کوتاه: http://minitoons.ir/post/61
تکنیکِ اثر: نقاشی روی شیشه.
نقل قول  
princi pino
Pro Member
کوتاه‌ترین داستانِ دنیا رو اِرنست هِمینگوی در 6 کلمه نوشته:
برایِ فروش: کفش بچه، هرگز پوشیده‌نشده!
!For Sale: Baby Shoes, Never Worn
نقل قول  
هدف در زندگی معنای حقیقی ندارد ؛ و تنها باعث ایجاد انگیزه و امید در افرادی می شود که تصورشان براین است که انسان باید همواره دنبال مقصودی باشد تا معنای زندگی برایش بیاورد .
همینگوی نشان میدهد که خود هدف اگر دور از دسترس باشد و یا حصول آن ، منفعت و کاربردی برای شخص به ارمغان نیاورد ،اهمیت چندانی ندارد . چرا که مسیر طی شده در راه هدف و مقصود نهایی دارای اهمیت راستین می باشد !
آنچه که مهم است مسیر است ، و مسیر همان سبک زندگی فرد می باشد . خواه نتیجه ای به بار آورد یا خیر !
نقل قول  
شیدای صحرا
Pro Member
ماهیگیران اغلب دریا را زنی سلیطه یا مکان یا دشمن می دانند. اما پیرمرد همیشه دریا را به شکل یک "زن" در نظر می گرفت. زنی که اغلب می تواند هدیه ای بزرگ به انسان بدهد و یا از او بگیرد. اگرهم دریا گاه وحشی گری می کند، به این دلیل است که ناچار است چون ماه است که در او نفوذ دارد و اصول او را تغییر می دهد.
نقل قول  
chrysanthemum
Member
A man can be destroyed but not defeated.
Ernest Hemingway-
نقل قول  


پیرمرد و دریا، حماسه تنهایی و هدف، حماسه ی اراده ی آهنین و یکه تازی؛ پیرمرد و دریا غم انگیز و گیرا، کتابی که حتا با ناکامی قهرمان باز به تو اجازه نمی دهد برایش دل بسوزانی.
نقل قول  
Pashaee426
Member
ای بابا...... هیچ کدوم از کتابها گزینه دریافت نداره که ه ه ه ه ه ه
نقل قول  
adamak4
Member
خب اگه نمیشه دانلود کرد چرا میذارید اینجا !!!! خسته نباشید واقعا پشیمون شدم از عضویت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You