Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سازمان مجاهدین خلق (جلد دوم)

سازمان مجاهدین خلق (جلد دوم)

گروهی از پژوهشگران

سازمان مجاهدین خلق (جلد اول)
http://ketabnak.com/book/86908

سازمان مجاهدین خلق (جلد سوم)
http://ketabnak.com/book/86910

کتاب سازمان مجاهدین خلق پیدایی تا فرجام که یک برهه زمانی را از سال ۴۴ تا ۸۴ در بر می گیرد، اولین تحقیق جامع، مستند و تحلیلی درباره تاریخچه چهل‌ ساله سازمان مجاهدین خلق و حاصل ۵ سال تلاش گروهی از پژوهشگران تاریخ معاصر و علوم سیاسی در مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی می‌باشد. بسیاری از اسناد و تصاویر این کتاب برای اولین بار ارائه و منتشر شده است.
جلد اول آن، دوره زمانی سالهای ۴۴ تا ۵۴ و مشتمل بر وقایع تأسیس، گسترش تشکیلاتی و تغییر رسمی ایدئولوژی به مارکسیسم می‌باشد.
جلد دوم، سالهای ۵۴ تا ۶۴ را شامل می‌شود که وقایع پس از تغییر ایدئولوژی و نیز تحولات سازمان را در طول انقلاب اسلامی اعم از ایجاد درگیری، زمینه‌سازی حرکتهای مسلحانه و ترورهای کور یا هدفمند را تشریح می‌نماید.
جلد سوم، مقطع زمانی سالهای ۶۴ تا ۸۴ و در بردارنده مسایل سازمان در خارج کشور و همچنین استقرار در عراق و همکاری با رژیم صدام در دوره جنگ تحمیلی و نهایتاً نابودی تشکیلاتی پس از سقوط رژیم بعث می‌باشد.
کلیه اعلامیه‌ها و نشریات منتشر شده سازمان در داخل و خارج کشور ونیز انتشارات سایر گروهها و احزاب در این کتاب مورد بررسی و استناد قرار گرفته و مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی با گروهی از اعضای سابق سازمان و صاحبنظران تاریخ سیاسی چند دهه اخیر ایران می‌باشد. 

» کتابناکهای مرتبط:
توطئه سازمان های جاسوسی در شرق قسطنطنیه
گورباچف و امنیت اروپا
از زندگی من؛ پا به پای حزب توده ایران

نسخه ها
4.3 / 5
با 23 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۶/۱۱/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
sana24
Member
ا1 کلاس پنجم دبستان بودم . هنوز کشتن شهروندان تهرانی در تابستان آن سال از یاد نرفته . خوب بیاد دارم ظهر یک روز گرم تابستان را که این گروه پلید و کثیف یک شهروند را از خانه اش در خیابان شهید محلاتی بیرون آورده و آماج گلوله قرار دادند . هرچه از این گروه بکشند کم است . گروه احمقی که فکر کردن وظیفه یک طیف خاصی از آنان بود و کشتار مردم بی گناه وظیفه بخش اعظم این فرقه کثیف . فرقه ا
نقل قول  
SHEKAN
Member
سال 1361 کلاس پنجم دبستان بودم . هنوز کشتن شهروندان تهرانی در تابستان آن سال از یاد نرفته . خوب بیاد دارم ظهر یک روز گرم تابستان را که این گروه پلید و کثیف یک شهروند را از خانه اش در خیابان شهید محلاتی بیرون آورده و آماج گلوله قرار دادند . هرچه از این گروه بکشند کم است . گروه احمقی که فکر کردن وظیفه یک طیف خاصی از آنان بود و کشتار مردم بی گناه وظیفه بخش اعظم این فرقه کثیف . فرقه ای که قبل از انقلاب اعضای مسلمان خود را حذف می کرد و بعد از انقلاب دست به کشتار مردم می زد و در آخر به دامان دشمنان قسم خورده ملت پناهنده شد و به آنان سرویس داد . نظام اسلامی به فرض محال هر قدر هم بد باشد به پلیدی و کثیفی این به اصطلاح مارکسیستهای مسلمان نیست .
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You