رسته‌ها

سازمان مجاهدین خلق - جلد 1

سازمان مجاهدین خلق - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 31 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 31 رای
گروهی از پژوهشگران

سازمان مجاهدین خلق (جلد 2)
http://ketabnak.com/book/86909

سازمان مجاهدین خلق (جلد 3)
http://ketabnak.com/book/86910

کتاب سازمان مجاهدین خلق پیدایی تا فرجام که یک برهه زمانی را از سال ۴۴ تا ۸۴ در بر می گیرد، اولین تحقیق جامع، مستند و تحلیلی درباره تاریخچه چهل‌ ساله سازمان مجاهدین خلق و حاصل ۵ سال تلاش گروهی از پژوهشگران تاریخ معاصر و علوم سیاسی در مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی می‌باشد. بسیاری از اسناد و تصاویر این کتاب برای اولین بار ارائه و منتشر شده است.
جلد اول آن، دوره زمانی سالهای ۴۴ تا ۵۴ و مشتمل بر وقایع تأسیس، گسترش تشکیلاتی و تغییر رسمی ایدئولوژی به مارکسیسم می‌باشد.
جلد دوم، سالهای ۵۴ تا ۶۴ را شامل می‌شود که وقایع پس از تغییر ایدئولوژی و نیز تحولات سازمان را در طول انقلاب اسلامی اعم از ایجاد درگیری، زمینه‌سازی حرکتهای مسلحانه و ترورهای کور یا هدفمند را تشریح می‌نماید.
جلد سوم، مقطع زمانی سالهای ۶۴ تا ۸۴ و در بردارنده مسایل سازمان در خارج کشور و همچنین استقرار در عراق و همکاری با رژیم صدام در دوره جنگ تحمیلی و نهایتاً نابودی تشکیلاتی پس از سقوط رژیم بعث می‌باشد.
کلیه اعلامیه‌ها و نشریات منتشر شده سازمان در داخل و خارج کشور ونیز انتشارات سایر گروهها و احزاب در این کتاب مورد بررسی و استناد قرار گرفته و مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی با گروهی از اعضای سابق سازمان و صاحبنظران تاریخ سیاسی چند دهه اخیر ایران می‌باشد. 
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۳۹۶/۱۱/۲۳
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
760
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سازمان مجاهدین خلق - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
27
با اینکه سازمان مجاهدین یک گروهک اسلامی تروریستی هست، ولی انتظار یک کتاب بی‌طرف داشتم، همین که تو اولین جمله معرفی کتاب نوشتین «ترور کور!» این نشان میده نویسنده کتاب از کجا خط مشی گرفته و هدفش به جای تحلیل واقعی فقط کوبیدن هست باز هم میگم تمام گروه‌های مخالف شاه از مجاهدین گرفته تا جمهوری اسلامی ، یک مشت گروهکهای تروریستی مسلح اسلامی یا کمونیستی و خاین به ایران بودن که هنوز هم هنوز آثار شوم این شورش ۵۷ رو تو ایران می‌بینیم
[quote='korashim']‫آقا‌برادر مجاهدین شیعه ۱۲ امامی هستند ولی اسلام گرانیستند با کدوم مدرک وسند می گید مجاهدین پسربچه روازخونه کشیدند بیرون وسرشو با تیغ بریدند همین دروغها را می گویید که هر روز اقبال جوانان به مجاهدین بیشتر می شود.عملیات فروغ جاویدان مجاهدین ومرصاد شما چه ربطی به زندانیانی داشت که جکم گرفته بودند وداشتند دوران محکومیت خود را می گذراندند وحتی تلویزیون وروزنامه هم نداشتند که بدانند دربیرون چه خبره بیش از۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی مجاهد وغیرمجاهد را باشقاوت تمام اعدام کردند نه غسل ونه کفن نه حتی گور وآدرس همگی را توگورهای دسته جمعی دفن کردند وبه خانواده هاشون هم تا همین ساعت محل دفن را اطلاع نداده اند خود خامنه ای هم گفت می گویند ۱۷۰۰۰ نفر راترور کرده اند مثل لاجوردی درصورتی که درجمهوری اسلامی یک رقم درجاده ها سالیانه ۳۴۰۰۰ نفر کشته میشوند وچندین هزارنفر را فقط نظام اعدام کرده ومی کند سانحه پشت سرسانحه کشتی سوچی،ساختمان پلاسکو، سقوط هواپیما ،فساد ،فحشا ،دزدی ،اختلاس، مواد مخدر ،فرارمغزها، زلزله کرمانشاه ،بمب اتم ،آقا زاده ها،صدورتروریسم به عراق وسوریه ویمن وافغانستان وغارت مردم وپرکردن جیب تروریستهای حزب الشیطان وحماس وطالبان واسد و... وکودکان کار وفقروفلاکت ونابودی منابه طبیعی و.... اینها همگی کارشما دراین ۳۹ سال است مملکت را شما برباد دادید می اندازید به قول خودتان گردن منافقین .این فیلمهای ۲زاری وبی ارزش هم سفارش سپاه قدس ووزارت اطلاعات برای سیاه نمایی وشیطان سازی ازمجاهدین است،هزاران فیلم وکتاب وسریال سرهم میکنید که بگویید منافقین بدند وتموم شدند اونوقت هرکی ازتون می پرسه اگربدند وتموم شدند ومارکسیست اسلامی وعراقی وآمریکایی واسرائیلی وچه وچه هستند چرا نگرانید وکلی خرج فیلم وسریال وکتاب و...می کنید، نه عمو این مجاهدین نیستند که مملکت روبه این روزانداختند وبه مسلمان وبهایی ومسیحی وکلیمی وزرتشتی ودانشجو وکارگر ودرویش رحم نمی کنند این شمایید بسه فریب ودروغ وریا [/quote] خیلی جالب نوشته ای -حییقت نشنیده بودم ........... فقط مطهری نماینده مجلس رو شنیدیم که گفت مسولین بیان از ملت معذرت بخوان . قضیه حلله دیگه .
رجوی سعی می کرد ثابت کند: »اگر زن و مردی نگاهی به هم بياندازند، می خواهند باهم جفتگيری کنند!« این بحث با آن چنان وقاحتی عنوان ميشد که ما بعد از آن نشست،واهمه داشتيم که مبادا با نگاه کردن به برادری تحریكش کرده باشيم و یا مثلاقصد جفت گيری مان را القاء کرده باشيم. نادره افشاری زن دردولت خیال
دخترها جایگاه ویژه ای در قلب »خواهر مریم« داشتند. این دختران خردسال را بسیار زود و حدود پانزده سالگی شوهر می دادند. شوهران این بچه ها اکثرا از نیروهای ویژه و محافظین رجوی بودند. حداقل سن ایشان هم ٣٠سال بود. رجوی خط داده بود که از برادران کسانی میتوانند ازدواج کنندکه اولا حداقل فرمانده گردان باشند ثانیا بیشتر از ٣٢سال داشته باشند. این دخترکان خردسال را به مردان مسن و خاصی شوهر می دادند نادره افشاری زن دردولت خیال
مرحوم بازرگان که نور از قبرشان ببارد وقتی که در زمان شاه ، برای محاکمه در دادگاه نظامی حاضر می شود ، خطاب به رییس دادگاه سخنی می گوید که باید این سخن را با آب طلا نوشت و بر سر در همیشه تاریخ ، نصب کرد : آقای قاضی ، به آن بالایی بگویید ( و خطاب به تصویر شاه می کند که بالای سر قاضی نصب شده بود ) ما ( یعنی اعضای جبهه ملی و نهضت آزادی ) آخرین نفراتی هستیم که با سخن و با قلم عمل می کنیم . . . پشت سر ما عده ای با مسلسل در راه هستند !!!!!! و دارند می آیند . . . . بدون شک ، هرگاه فضای آزادی بیان برای تمامی آراء و اندیشه ها مسدود شود ، عده ای لات قمه کش زبان نفهم در راه هستند که با شمشیر ، جای قلم را بگیرند . . . موفق و پیروز باشید
جناب saedi اصولا تندروی و افراط در هر کاری به بیراهه میرود ، مجاهدین خلق پیشینه تروریسم و همکاری با صدام را داشته و حتی با پشتیبانی صدام به ایران حمله نظامی کردند و چون مردم از مجاهدین خلق (با پیشینه تروریسم و خیانت به کشور) خوششان نمیآید ، شکست خوردند و الان هم با عربستان و جناح راستگرای جنگ طلب نئوکان آمریکایی همراه شده اند و خواهان براندازی نظام هستند ، من با نظام موافق نیستم ولی خود همین " براندازی" خودش خشن ترین افراطگری است بویژه آنکه از طرف عربستان و جنگطلبان آمریکایی اسپانسر شده باشد و آنها خواهان اجرای همان سوریه ایی کردن ایران اند ، هدف مردم باید سازندگی و اصلاح و بهتر گردانیدن وضعیت کشور باشد نه ویرانی و جنگ داخلی و تجزیه و فرو پاشی کشور .
[quote=''][/quote]هر حزب و مرام و مسلک و فرقه و دین و آیین و مذهب و مکتبی که در آن دست به قدیس سازی و شخص پرستی و بت سازی زده شود : شیطانی است . . . راه درست ، همان راهی است که پیامبرش را بشری مانند سایرین معرفی می کند و به او دستور می دهد در امور مختلف با مردم ( همه طبقات ) مشورت کند . . . لازمه مشورت نیز مخالفت است و به موافقت و اطاعت بی چون و چرا نمی گویند مشورت بلکه می گویند : سرسپردگی و بندگی و مذلت و خواری و بدبختی که نهایتش به استبداد ختم می شود . . .
متاسفانه قضاوت کردن در بین ما خیلی اسان شده و مه با هرگئنه اطلاعاتی ولو اندک در مورد هرچیزی اظهار نظر و قضاوت میکنند چه بسا با حب و بغض و حت تاثیر تبلیغات منفی و مثبت در مورد آن پدیده باشد.در مورد مجاهدین نیز باید قضاوتها خارج از تنفر و شیفتگی بوذه تا بتوان به راستی نزدیک شد. همچنین باید هر پذیذه ای را در ظرف زمانی و مکانی خود دید. همچنین تاریخ را نیز نباید برشی از زمان انقلاب و یا حداکثر از 15 خرداد دید تاریخ مبارزات ملت ایران حتما بسیار قبلتر از ان شروع شده و چه بسیار زنان و مردان انقلابی و مبارز در این راه سختیها و شکنجه ها و شهادتها دیده اند تا در مقابل استعمار و استبداد سر خم نکنند.در زمانی که محاهدین تاسیس شدند در اوج فضای استبدادی پهلوی یکی از منسجم ترین وشناخته شده ترین نیروهای مسلمان مبارز بودند که اگثر مقاماتی که بعد از انقلاب بر سریر قدرت نشستند و هنوز هم ادامه دارد تنها با سابقه کمکهای مالی و احیاتا نظامی به این گروه برای خود رزومه مبارزاتی ساختند و بر بسیاری از ارگانهای کشور حاگم شدند. از مرحوم رفسنجانی گرفته تا ... هرچند بسیاری از ادمهای مبارز اصیل سرشان بی کلاه ماند.با همه این تفاسیر نمیشود منکر جنایات و ترورهای این سازمان برای کسب قدرت نشد و اگر این مسایل را نیز نادیده بگیریم تحریف حقایق تاریخی کرده ایم. اینکه هر فردی در شرایط مختلف ممکن است از راه سابق منحرف شود هیچ پدیده پیچیده ای نیست همچنانکه برخی از اشغال کنندگان سفارت حالا در این ظرف زمانی با آن حرکت شاید موافقت نکنند همچنانکه خیلی از مخالفین دواتشه با تسخیر سفارت به یکی مخالفین سرسخت با امریکا در شعار در امده اند.لذا پیشنهاد میکنم در ربطه با این این کتاب نیز بدون پیشداوری و بدون حب و بغض مورد مطالعه قرار گیرد و مطمئنا این کتاب نیز مثل هر کتاب قابل خواندنی دارای نقاط قوت و ضعفی خواهد بود.در ضمن نظر دهندگان محترم نیز که اکثرا اهل کتاب هستند بهتر است از شعار و نفرتپراکنی و سردادن مطالب و فحشای بعضی سایتها و یا تلوزیونهای ماهواره ای خودداری کنند و سعی کنند خودشان صاحب تحلیل باشند.
‫آقا‌برادر مجاهدین شیعه ۱۲ امامی هستند ولی اسلام گرانیستند با کدوم مدرک وسند می گید مجاهدین پسربچه روازخونه کشیدند بیرون وسرشو با تیغ بریدند همین دروغها را می گویید که هر روز اقبال جوانان به مجاهدین بیشتر می شود.عملیات فروغ جاویدان مجاهدین ومرصاد شما چه ربطی به زندانیانی داشت که جکم گرفته بودند وداشتند دوران محکومیت خود را می گذراندند وحتی تلویزیون وروزنامه هم نداشتند که بدانند دربیرون چه خبره بیش از۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی مجاهد وغیرمجاهد را باشقاوت تمام اعدام کردند نه غسل ونه کفن نه حتی گور وآدرس همگی را توگورهای دسته جمعی دفن کردند وبه خانواده هاشون هم تا همین ساعت محل دفن را اطلاع نداده اند خود خامنه ای هم گفت می گویند ۱۷۰۰۰ نفر راترور کرده اند مثل لاجوردی درصورتی که درجمهوری اسلامی یک رقم درجاده ها سالیانه ۳۴۰۰۰ نفر کشته میشوند وچندین هزارنفر را فقط نظام اعدام کرده ومی کند سانحه پشت سرسانحه کشتی سوچی،ساختمان پلاسکو، سقوط هواپیما ،فساد ،فحشا ،دزدی ،اختلاس، مواد مخدر ،فرارمغزها، زلزله کرمانشاه ،بمب اتم ،آقا زاده ها،صدورتروریسم به عراق وسوریه ویمن وافغانستان وغارت مردم وپرکردن جیب تروریستهای حزب الشیطان وحماس وطالبان واسد و... وکودکان کار وفقروفلاکت ونابودی منابه طبیعی و.... اینها همگی کارشما دراین ۳۹ سال است مملکت را شما برباد دادید می اندازید به قول خودتان گردن منافقین .این فیلمهای ۲زاری وبی ارزش هم سفارش سپاه قدس ووزارت اطلاعات برای سیاه نمایی وشیطان سازی ازمجاهدین است،هزاران فیلم وکتاب وسریال سرهم میکنید که بگویید منافقین بدند وتموم شدند اونوقت هرکی ازتون می پرسه اگربدند وتموم شدند ومارکسیست اسلامی وعراقی وآمریکایی واسرائیلی وچه وچه هستند چرا نگرانید وکلی خرج فیلم وسریال وکتاب و...می کنید، نه عمو این مجاهدین نیستند که مملکت روبه این روزانداختند وبه مسلمان وبهایی ومسیحی وکلیمی وزرتشتی ودانشجو وکارگر ودرویش رحم نمی کنند این شمایید بسه فریب ودروغ وریا
اون آقایی که در مورد آزادی تفکر صحبت میکرد و میگفت مجاهدین خلق از گروه های مسلمان هستند انگار اصلا در باغ نیست ها! گروه مجاهدین خلق از گروه های اسلامی التقاطی بوده یعنی به اسم دین و به کام مارکسیست ها لگوی مجاهدین رو نگاه کنید بالاش آیه قرآن نوشته "فضل الله المجاهدین علی القاعدین" اسم دین و مسلمان فقط برای این بود که افراد را با خودشون همراه کنند وقتی پسر بچه رو توی خونه جلو مادرش با تیغ موکت بری سر میبرند چطور استنباط کردید که این ها مسلمون بودند و وطن دوست؟ بعد از عملیات فروغ جاویدان و بعد از امضای قطع نامه که تصمیم گرفتند بیایند و ایران را بگیرند و در عملیات مرصاد سر کوب شدند امام خمینی دستور اعدام تمامی منافقین را داد منافقین اعدام شدند چون حتی حاضر نمیشدند حتی زبانی قبول کنند که مبانی سازمان را قبول ندارند و در زندان ها منتظر بودند که بیرون بیایند و باز دست به کشتار و ترور بزنند 17 هزار شهید ترور داستان سرایی که نیست اگر جمهوری اسلامی قبول ندارید حقیقت رو پنهان نکنید شرف داشته باشید آزاد مرد باشید. (?)(?)(?) فیلم امکان مینا، ماجرای نیمروز و سیانور رو توصیه میکنم ببینید امان از یک کم وجدان و انصاف
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file