رسته‌ها
تفسیر باران - جلد 10
امتیاز دهید
5 / 5
با 1 رای
امتیاز دهید
5 / 5
با 1 رای
نگاهی دیگر به قرآن مجید - سوره های یس، صافات، ص، زُمر، غافر

این کتاب به صورتى است که گویا انسان امروزى با خدا گفتگو مى کند. این سبک نوشتار را نویسنده بعد از نظرسنجى فراوان از جوانان، برگزیده است و گروه هدف هم در این کتاب، همان جوانان مى باشند، جوانانى که از ادبیاتِ سنگین متن هاى دینى خسته شده اند و به آن هیچ رغبتى ندارند.
خدا قرآن را براى سعادت ما فرستاده است، وظیفه ما این است که قرآن را بخوانیم و به آموزه هاى آسمانى آن، عمل کنیم، ما باید مسائل زندگى مادى و معنوى و موضوعات خانوادگى و اجتماعى خود را با قرآن تنظیم کنیم و در پرتو آن حرکت نماییم.

در بخشی از تفسیر آیه 10 و 11 سوره یس می خوانید:
از بُت پرستانى که سرانجام در عذاب جهنّم مى سوزند، سخن گفتى، اکنون با محمّد(صلى الله علیه وآله) چنین مى گویى: «اى محمّد ! به حال آنان فرقى نمى کند که آنان را از عذاب بترسانى یا نه، آنان لجوجانه از حقّ روى گردان هستند و ایمان نمى آورند. اى محمّد ! نصیحت و هشدار تو براى کسى سودمند است که از قرآن پیروى مى کند و از من در خلوت و نهان بیم دارد، پس چنین افرادى را به بخشش من و پاداش بزرگ بشارت بده».
آرى، سرگذشت کافران، چیزى جز جهنّم نیست، امّا نیکوکاران در این دنیا به خیر و نیکویى مى رسند، آنان در سایه ایمان، آرامش را تجربه مى کنند و قطعاً سراى آخرت براى آنان بهتر و نیکوتر از دنیاست.
چه خوب است سراى پرهیزکاران!
سراى آنان، بهشت جاویدان است، بهشتى که نهرهاى آب در میان باغ هاى آن جارى است، در آنجا هر چه بخواهند برایشان فراهم است و تو این گونه پرهیزکاران را پاداش مى دهى.

فهرست مطالب:

سوره یس
سوره صافات
سوره ص
سوره زُمَر
سوره غافِر
پیوست هاى تحقیقى
منابع تحقیق
فهرست کتب نویسنده
بیوگرافى نویسنده
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
377
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
نافله
نافله
1396/11/10

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تفسیر باران - جلد 10

تعداد دیدگاه‌ها:
2
این تفسیر، از جمله ضعیف ترین تفاسیر بوده و به جای اینکه دینی باشد، مذهبی ست. البته بنده مطالعه آن را برای محققین قرآنی توصیه می کنم ولی برای افراد عادی که قصد فهم قرآن را دارند مضر است. ضمن اینکه یادآوری می کنم که عرض بنده، نافی ارزش کتاب و زحمت مفسر محترم نیست. تنها در مقایسه با تفاسیر معتبر عرض می کنم.
از اعضاء محترم خواهشمندم که این کتاب رو مطالعه کنن.یه تفسیر فوق العاده از قرآن که به زبان بسیار شیوا روایت شده.انشالله که تا جلد آخر منتشر بشه
تفسیر باران - جلد 10
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک