رسته‌ها
راهبه
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 7 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 7 رای
✔️ سه رمان« راهبه»، « ژاک قضا و قدری» و« برادرزاده رامو» از شاهکار های ادبیات کلاسیک قرن هجدهم اند. او سبکی را در نوشته هایش پیش گرفت که خودش آن را «قصه تاریخی» می نامید و آن چیزی جز رئالیسم نبود. نخستین رمان تمام عیارش راهبه، در توصیف و پرورش شخصیت ها و باز کردن لایه های داستان نمونه بی نظیری است. او در نوشتن این رمان بیشترین تاثیر را از فضای حاکم بر کلیسا در پاریس و زندگی مذهبی اطرافیانش گرفته است.

از متن داستان:
پدرم وکیل دعاوی بود. پا به سن گذاشته بود که با مادرم ازدواج کرد. از او سه دختر به دنیا آمد. ثروتش به اندازه ای بود که ضرورت نداشت تا در استحکام پرورش آنها بکوشد. اما در عوض دست کم می بایست مهر و محبتش به تساوی تقسیم میشد ولی در این باره چنان غفلت ورزید که من هم اکنون می توانم از آن حماسه سرایی کنم. به تحقیق من به خاطر ظرافت روح و چهره و خلق و قریحه بر خواهرانم برتری داشتم و چنین می نمود که پدر و مادرم از این امر اندوهگینند...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
68
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mojtaba1111
mojtaba1111
۱۳۹۶/۱۰/۱۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی راهبه

تعداد دیدگاه‌ها:
1
داستان جالبی داره ولی باید در مطالعه عادت به کلمات سخت و سنگین که امروزه زیاد متداول نیستن هم داشته باشین تا از خوندن این کتاب لذت ببرین . ترجمه های آقای خبره زاده یک مقدار سخت خوان هستن ....اینو برای کسایی میگم که شاید ترجمه های این چنینی رو نمی پسندن . ویرایش هم لازم داشت و همینطور تایپ در چندجا ناخوانا بود . با تمام این حرفا کلاً من خوشم اومد . اندیشه‌ی دیدرو تو این اثر نسبت به کلیسا ‌و دِیر های مسیحی کاملاًمشهوده و در قالب بیان درد و رنجهای یک راهبه ی جوان بصورت اول شخص ماجرا تعریف میشه...البته پابان رو دیدرو خوشایند و دلپذیر نبسته و احساس میکنم قسمت انتهایی کمی با بی حوصلگی پرداخته شده . توصیه می کنم مطالعه شو از دست ندین، کمی با شرایط اجتماعی حاکم بر فرانسه در قرن ۱۸ میلادی آشنا میشین .
PDF
3 مگابایت
راهبه
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک