رسته‌ها
شیعه پاسخ میگوید
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 164 رای
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 164 رای
این راه به سوى وحدت نمى رود!
با یک نگاه اجمالى به وضع دنیاى امروز مى بینیم طوفان هاى سهمگینى وزیدن گرفته، پرده ها کنار رفته، سخنان دلفریبى مانند اعلامیّه حقوق بشر، دمکراسى و سازمان هاى بین المللى به کلّى رنگ باخته و زورمندان جهان نقشه هاى خطرناکى براى سلطه بر کشورهاى دیگر کشیده اند، و با صراحت مکنون درون خود را بیان مى کنند!
و چه خوب شد که همه چیز را گفتند و به اصطلاح آب پاک بر دست همه خوش باورها ریختند.در این میان بعد از لطف و عنایت الهى، هیچ پناهگاهى جز قدرت و توان ملّت ها باقى نمانده است!آرى باید قوى شد که در نظام کنونى دنیا ضعیف پامال است!در این شرایط اگر مسلمانان جهان متّحد شوند و نیروهاى عظیم فرهنگى و مادّى را که در اختیار دارند به کارگیرند، مى توانند از شرّ زورمندان درامان بمانند.سالهاست که در همه جا سخن از وحدت مسلمین بر سرزبانهاست، و اخبار تشکیل هفته وحدت، کنگره ها و سمینارهاى وحدت، و شعارهاى پى در پى به گوش مى رسد.این گام ها گرچه آثار خوبى در عرصه هاى سیاسى و اجتماعى داشته، و دشمنان را به وحشت انداخته است، ولى هنوز نتوانسته است، وحدتى را که لازمه آن ایستادگى و مقاومت در برابر طوفان هاى عظیم است، به وجود آورد.

بخشی از پیشگفتار کتاب:

سالهاست که در همه جا سخن از وحدت مسلمین بر سرزبانهاست، و اخبار تشکیل هفته وحدت، کنگره‌ها و سمینارهاى وحدت، و شعارهاى پى در پى به گوش مى‌رسد.
این گام‌ها گرچه آثار خوبى در عرصه‌هاى سیاسى و اجتماعى داشته، و دشمنان را به وحشت انداخته است، ولى هنوز نتوانسته است، وحدتى را که لازمه آن ایستادگى و مقاومت در برابر طوفان‌هاى عظیم است، به وجود آورد.
دلیل آن را در چند امر مى‌توان خلاصه کرد:
1ـ کارهاى انجام شده ریشه‌اى نبوده، و مسأله وحدت نتوانسته در اعماق جوامع اسلامى، و در درون اندیشه‌ها نفوذ کند و مسلمانان جهان را در یک مسیر واحد بسیج نماید.
2ـ دشمنان طرح‌هاى وسیع و گسترده‌اى براى ایجاد بدبینى، سوء ظن، اختلاف و نفاق تدارک دیده‌اند، و به گونه‌اى که از اخبار بر مى‌آید، سرمایه گذارى کلان مادّى نیز روى آن صورت گرفته، و تندروان و متعصّبان هر دو طرف را براى اجراى این مقاصد شوم بسیج کرده‌اند، از جمله :
الف) اخبار موثّق حکایت از این دارد که اخیرآ سلفى‌هاى متعصّب عربستان سعودى 10 میلیون کتاب تفرقه‌انگیز چاپ و در میان حجّاج پخش کرده‌اند و حجّى را که عامل وحدت مسلمین است، به عامل نفاق مبدّل کرده‌اند، و متأسّفانه این گونه کارها همه ساله تکرار مى‌شود.
ب) خطباى متعصّب وهّابى از هر گونه سمپاشى براى ایجاد نفاق در ایّام حج و عمره کوتاهى نمى‌کنند، و على رغم نزدیکى زیاد میان ایران و عربستان، بر حملات خود نسبت به شیعیان افزوده‌اند.
ج) حملات سپاه صحابه و کشتار فجیع افراد مظلوم و بى دفاع، و از آن اسفبارتر، افتخار به این کشتارها و ترورها که در فواصل کوتاهى تکرار مى‌شود، بر کسى پوشیده نیست.
د) تحریک گروه‌هاى تندروى همچون طالبان که طبق مدارک موجود، به وسیله زورمداران آمریکایى صورت گرفت، یکى دیگر از کارهاى خطرناک آنها بود، تا از یک سو چهره اسلام را بسیار خشن، بى‌رحم و دور از علم و دانش و تمدّن جلوه دهند، و از سوى دیگر شکاف مسلمین را بیشتر کنند، هر چند این دست پرورده‌هاى سیاست‌هاى غرب، سرانجام از کنترل آنها خارج شدند و بلا یا بلاهایى هم بر سر آنها آوردند و طعم تلخ فرآورده‌هاى خود را چشیدند و به دفع آنها پرداختند.
3ـ کوتاه نگرى بعضى از سیاستمداران اسلامى که منافع موقّت و محدود خود را بر منافع دراز مدّت تمام جهان اسلام مقدّم مى‌دارند، یکى دیگر از عوامل عدم وصول به اهداف پایدار وحدت است.
به عنوان مثال بعضى از کشورهاى اسلامى را مى‌شناسیم که به خاطر همین منافع کوچک و محدود، همکارى سیاسى و اقتصادى بسیار نزدیکى با اسرائیل دارند، که بر همه آشکار شده و حتّى رزمایشهاى مشترک نظامى دارند!
به هر حال آن‌چه در اختیار علماى اسلام است، ضمن هشدار به عواقب سوء این اشتباهات و این‌که هیچ کشور و گروه اسلامى از سیاست‌هاى سرکوبگرانه و بیرحمانه آن زورمداران اسلام‌ستیز در امان نخواهند ماند، این است که مسائل مذهبى را تا آن‌جا که ممکن است شفّاف سازند تا زمینه براى سمپاشى دشمنان و ایجاد سوء ظن توسّط گروه‌هاى تندرو و متعصّب هر دو طرف باقى نماند.
بر همین اساس بر آن شدیم تا در کتابچه‌اى که الآن در دسترس شما خوانندگان عزیز قرار دارد، روشى ابتکارى و جالب براى تقویت صفوف ارائه دهیم. در این روش این مسأله کاملا روشن خواهد شد که موارد مهمّ اختلاف پیروان مکتب اهل بیت : با اهل سنّت، ریشه در کتاب‌هاى معروف آنها دارد و آن‌چه شیعه در این موارد مى‌گوید، مدرک یا مدارک روشن آن در کتب اهل سنّت است، و به گفته یکى از علماى آزاداندیش اهل سنّت: «شیعیان مى‌توانند تمام اصول و فروع مذهب خود را با کتب ما اثبات کنند»!
اگر این مطلب ثابت شود ـ که به خواست خدا در همین کتاب ثابت خواهد شد ـ دیگر چه جاى سرزنش یا نگرانى یا شبهه افکنى نسبت به عقاید پیروان مکتب اهل‌بیت :، و به یقین این امر سبب خوش بینى و نزدیکى صفوف و برطرف شدن سوء ظن از افراد منصف و منطقى خواهد شد و ایران که یک کشور نیرومند اسلامى است، به صورت یک مدافع قوى باقى خواهد ماند و همچنین سایر شیعیان جهان.
اکنون این شما و این مدارک ما!

موضوعات ده‌گانه مورد بحث

بخشى از مهم‌ترین موضوعات مورد گفتگو میان ما و آنان 10 مسأله زیر است :
1ـ قرآن از هر گونه تحریف منزّه است.
2ـ تقیّه در کتاب و سنّت.
3ـ عدالت صحابه.
4ـ احترام به قبور بزرگان.
5ـ نکاح موقّت.
6ـ سجده بر زمین.
7ـ جمع میان دو نماز.
8ـ مسح پاها در وضو.
9ـ بسم الله جزء سوره حمد است.
10ـ توسّل به اولیاء الله.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی
بخش دانلود تالیفات ایشان : http://makarem.ir/compilation/?lid=0
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
272
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1387/01/17

کتاب‌های مرتبط

مستثنیات دین
مستثنیات دین
0 امتیاز
از 0 رای
تفسیر نماز
تفسیر نماز
4.1 امتیاز
از 100 رای
راه سعادت
راه سعادت
4.3 امتیاز
از 24 رای
انسان، مادیگری و اسلام
انسان، مادیگری و اسلام
4.1 امتیاز
از 19 رای
نقش شورا در امامت
نقش شورا در امامت
5 امتیاز
از 1 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی شیعه پاسخ میگوید

تعداد دیدگاه‌ها:
17
خواهشمندم جناب اقای مکارم کامنت ها را مطا لعه نمایند تا با نظرات مردم اشنا شوند
دین یعنی هر آنچه موجب نزدیکی انسانها به هم شود اگر چیزی وجود دارد که جز این است بدانید جزء دین نیست بلکه ساخته و پرداخته دست انسانهاست که نامش مذهب است . . .
هر آنچه موجب دوری انسان ها از هم شود کفر است حتی اگر مارک و رنگ و لعاب دین خورده باشد
کلید و شاخص را دادم دستتان . . .
اینها را هم که گفتم دیمی نبود حاصل سالها تحقیق را در دو جمله برایتان نوشتم دیگر خود دانید . . .
بنده سواد فقهی چندانی در هیچیک از مذاهب و فرق اسلامی ندارم و اطلاعات عمومی ام در این زمینه هابسیار محدود است , ولی با مطالعه مباحث تاریخی و اجتماعی دریافته ام که اختلاف اصلی مذاهب شیعه و سنی بر سر نحوه نگرش آنها به موضوع خلافت و امامت می باشد و موارد دهگانه ای را که نویسنده محترم برشمرده اند, از اهمیت بسیار کمتری برخوردارند. در واقع, اهل تسنن خلافت را امری زمینی می دانند و معتقدند در قرآن و احادیث تکلیف آن معلوم نگردیده و مسئولیت آن بدوش خود مسلمانان گذاشته شده؛ در حالیکه اهل تشیع امامت را امری آسمانی می دانند و معتقدند پیامبر گرامی اسلام موضوع جانشینی خود را با انتخاب علی (ع) مشخص نموده اند.
در عین حال ,صرف نظر از این مباحث فقهی, چناچه مسلمانان بتوانند در کنار همدیگر با صلح و آرامش زندگی کنند , و از دامن زدن به مسائل تفرقه برانگیز دوری نمایند و در برخورد با عقاید مخالف تسامح و تساهل داشته باشند, دنیا محل بهتری برای زندگی جمعی خواهد بود و بسیاری از وقایع دردناک کنونی(همچون سوریه,لبنان,عراق,بحرین,پاکستان,افغانستان,...) از جامعه اسلامی رخت برخواهد بست. به امید آن روز!
با سلام
امروز مسلمانان چه شیعه و چه سنی و چه شاخه های دیگر آن در جهان با عملکرد شان ثابت کردند که اخلاق یعنی چه و انسانیت به چه معناست و ارزشهای واقعی چه چیزائی هستند و عدالت واقعی چیست و مخلص کلام بابا جمع کنید این بساطتان را دیگر برای این شعارهای تو خالی و بی محتوا دیر شده است و سال 57 و 57 های دیگر سپری شد و آدمهای زود باور و ساده لوح آن زمان هم وجود ندارند و اگر آن نهضت علمی که دانشمندان این مرز بوم برای پیشروی بسوی تمدن بزرگ طراحی کرده بودند از سوی شما صاحب فتوا ها عقیم نمی ماند که از نتیجه تلاشهای علمی آنها به برکت شماهافقط کشورهای استفاده کردند که امروز به واسطه این علوم به آنها ابرقدرت اتلاق می شود. ودشمن شما نیز شده اند امروز وضع این چنین نمی شد تقریباً 57 کشور مسلمان در جهان وجود دارد که همگی به واسطه وجود قدوم مبارک صاحب فتوا ها عقب افتاده هستند و عمدتا عقب افتادگی خود را به گردن این و آن می اندازند در صورتیکه اگر انصاف داشته اند و منصافانه قضاوت کنند این دیگران نبوده اند که باعث عقب افتادگی اینها شده اند بلکه خودشان با عملکردشان منجر به این وضعیت شده اند در طول تاریخ هر دانشمندی که از راه خرد و دانش تلاش می کرد بنیانهای علمی در یک زمینه بنا کند صاحب فتواها بر چسب و انگ تکفیر به آنها زده و مردم نادان را که پیرو خودشان بود بسیج می نمودن تا خانه این دانشمندان را سنگ باران کنند وبه آنها بی احترامی نمایند برای مثال زکریای رازی و خیام و بوعلی سینا جمشید کاشانی و........دانشمندانی هستند که قربانی فتواهای فتنه انگیز این صاحب فتواها و مریدان و پیروان آنها شده اند بله ما قدر دانشمندانمان را اینگونه دانستیم و ارجشان نهادیم و آن وقت اجازه تام دادیم کا این مفتی ها اینگونه اراجیف تحویل مان دهند تا به این وضعیت برسیم که الان هستیم و این کتاب نیز از اراجیفهای هست که در بالا اشاره آن رفت چون نویسنده خود مخالف سرسخت عقل و محصول اصلی آن علم و دانش می باشد و عملکرد نویسنده نیز در حال حاضر که فقط به دنبال امکانات مادی به هر نحو ممکن می باشد بر کسی پوشیده نیست برای خارج شدن از این وضعیت اسف ناک که نوع نسل ایرانی را تهدید می کند پیروی از راه و روش دانشمندان این مرز بوم و تلاش برای برقرای پرچم علم می باشد و از طرف دیگر مبارزه با خرفات و محصولات آن می باشد نه شنیدن این اراجیف بی مایع که چندین سال است این جامعه را بسان یک چوب کرم خورده و پوسیده تبدیل نموده است.
سلام خسته نباشید.میخاستم از وضعیت دانلود کتابها انتقاد شدیدی کنم خیلی افتضاحه
سلام دوستان عزیز من دنبال کتاب دال اثر محمود گلابدره ای هستم اگر تونستید پیدا کنید لطفا به ایمیلم بفرستید ممنون از کمکتون
[edit=sagaro]1392/07/22[/edit]
والله قسم شیعه از خود کتابهاتون هم پاسختونو میده و داده اما کو گوش شنوا
فقط یک سوال کتابی در مورد ظلم و جنایت هایی که بعضی ها کردن ندارید که پاسخ بدهند؟؟؟!!!:-(
جز شيعه هر چه به عالم است خداپرست در دوزخ است روز قيامت مكان او
شیعه پاسخ میگوید
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک