رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
علم و دین
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 31 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 31 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
این کتاب بررسی جامعی است از مسائل عمده‌ رابطه علم و دین بویژه آنچه در زمانه معاصر پدیده آمده است.

ایان باربور با آنکه موضوعات علمی و دینی را متفاوت می‌ داند معتقد است که نقاط اتفاق و اشتراک بسیار بین این دو در روش و نگرش وجود دارد و در هر دو حوزه عینیت محض ممکن نیست و تأثیر آگاهی انسان در هر دو آنها ناگزیر است. به عبارت دیگر وی علم و دین را دو زبان مکمل می ‌داند نه متعارض.

باربور در این کتاب جهان ‌بینی یکپارچه ‌ای را ارائه کرده است که در آن نظم و نظام طبیعت را در چار چوب آرای کلامی متأخذ از تعبیر و تفسیر وحی تاریخی و احکام دینی بررسی کرده است. علاوه بر این نویسنده واکنشهای قدیم و جدید تعارض علم در برابر اندیشه دینی(مسیحی) را تحلیل کرده است.

این کتاب به عنوان کتابی درسی و دانشگاهی تألیف شده و روش آن آموزشگرانه است نه جدلی. ترجمه کتاب هم از روی چاپ سوم (972) نسخه اصلی صورت گر فته است.

کتاب "علم و دین" از 13 بخش تشکیل شده است که عبارتند از: دین و تاریخ علم، فیزیک و متافیزیک در قرن هفدهم، خداوند و طبیعت در قرن هجدهم، زیست شناسی و الهیات در قرن نوزدهم، علم و دین در قرن بیستم، روشهای علم، از علوم تا علوم انسانی، روشهای دین، زبانهای علم و دین، فیزیک و عدم تعین، زندگی و ذهن، تکامل و آفرینش، خداوند و طبیعت.

یان جی. باربور فیزیکدان، متاله، نویسنده و برنده جایزه سال 1999 تمپلتون، برای پیشرفت در دین است. وی استاد بازنشسته کرسی علم، تکنولوژی و جامعه در کالج کارلستون در نورث‌ فیلد ایالت مینسوتا هم هست. وی سالها استاد فیزیک و نیز صاحب کرسی ادیان در دانشگاههای آمریکا بوده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۶/۰۶/۲۵

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی علم و دین

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.