با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

تاریخ انقلاب مشروطیت ایران

اثر حاضر دربردارنده مجموعه‌ای از سخنان، نوشته‌ها و دیدگاه‌های "سیدحسن تقی‌زاده" درباره چرایی و چگونگی انقلاب مشروطیت ایران است .کتاب با مقدمه‌ای شامل خلاصه زندگی‌نامه، مناصب، مهمترین اقدامات و روزشمار زندگی سیدحسن تقی‌زاده به انضمام اشاره به علل بروز انقلاب مشروطیت و متن فرمان مشروطیت آغاز می‌شود .آن‌گاه دیباچه‌ای از تقی‌زاده درباره مجموعه مطالب این کتاب گنجانده شده، سپس سه خطابه از تقی‌زاده با عنوان "تاریخ اوایل انقلاب مشروطیت "آمده است" .ذیل "عنوان دیگر کتاب است که در توضیح سه خطابه به چاپ رسیده است .در پی آن سوالات حضار و جواب‌های آقای تقی‌زاده درج گردیده است.در ادامه کتاب، 13مطلب مرتبط با موضوع "انقلاب مشروطه "از سید حسن تقی‌زاده، اضافه شده که عبارت‌اند از : تاریخ انقلاب ایران ;نخستین مجلس شوری ;صفحه‌ای از تاریخ مشروطیت ایران ;تهیه مقدمات مشروطیت در آذربایجان ;لفظ مشروطه و یادی از اوایل مشروطیت ;حکومت استبداد و دولت مشروطه ;مسوده نطقی که ظهر روز 14مرداد 1334از رادیو پخش شد ;نطقی که عصر روز 14مرداد 1334از بهارستان پخش شد ;شرحی که در روزنامه اطلاعات در 14مرداد ماه 1336نشر شد ;چگونه مملکت ایران مشروطه شد؟ ;یادی از مشروطیت، مشروطیت ایران ;عوامل اساسی مشروطیت ایران .کتاب با فهرست اعلام به پایان می‌رسد .

» کتابناکهای مرتبط:
روزنامه قانون
نهضت مشروطیت ایران و نقش آزادی‌خواهان جهان
نادرشاه

نسخه ها
4.6 / 5
با 51 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۶/۰۴/۳۰


پاسخنگارش دیدگاه
amirghorbani
Publisher
نقل قول از farhizesh:
تقیزاده خود یکی از خائنان مشروطه بوده. این کتاب هم ناقص است چون نمیتوانسته خیانتهای خودش را بنویسند. بنگرید به کتاب تاریخ مشروطه ی ایران نوشته ی احمد کسروی.


اینکه برشی از زندگانی یک شخص را ببینید درست نیست .
تقی زاده همان کسی است که به خاطر دیدگاه های نوین اش تکفیر شد و برای زنده ماندن از ایران فرار کرد .
تقی زاده همان کسی بود که روزنامه کاوه را منتشر می کرد و روشنگری می کرد .
تقی زاده همان کس بود که در سفارت انگلیس با سران انگلیس مذاکره کرد و جنبش عدالتخانه را به سمت مشروطه پیش برد .

بله ایشون شاید قراردادهای ننگینی امضاء کرد اما یک چیز به نام شرایط را در نظر نمی گیرید و آن اینکه آیا ایران زمان تقی زاده توان
ایستادن در برابر انگلیس و قدرت های جهانی را داشت و تقی زاده آن قراردادها را امضاء کرد یا نداشت ؟

اینکه همین طور بگیم قرارداد نگین گلستان و ... نمی شود اول باید شرایط خودمان را در نظر بگیریم بعد حرف بزنیم و نتیجه گیری کنیم

توفیق تان را خواستارم
نقل قول  
شاپري
Member
با سلام . گرچه سخنان دوستمان در مورد تقی زاده تا حدودی صحیح است ولی اطلاعات این کتاب با توجه به نوع دیدگاه نویسنده آن بسیار ارزشمند است .
نقل قول  
farhizesh
Member
تقیزاده خود یکی از خائنان مشروطه بوده. این کتاب هم ناقص است چون نمیتوانسته خیانتهای خودش را بنویسند. بنگرید به کتاب تاریخ مشروطه ی ایران نوشته ی احمد کسروی.
نقل قول  
iranirani68
Member
درود بر شما.متشکرم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You