Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

مرگ

نویسنده:
از مجموعه داستان «مقبره‌دار ... و مرگ»
در مورد نویسنده :
توماس مان نویسنده عالی قدر آلمانی 6 ژوئن 1875 در بندر «لوبک» واقع در شمال آلمان متولد شد و 12 اوت سال 1955 در اثر عارضه قلبی پس از یک دوره بیماری، در بیمارستان ایالتی «زوریخ » چشم از جهان فرو بست.
پس از مدتی در یک شرکت بیمه در شهر مونیخ مشغول به کار شد و در ساعات فراغت نیز گاهی قلم به دست می گرفت و داستانهایی می نوشت تااینکه اولین اثر او به نام «افتاده ها» در مجله ی ادبی «کزلد شانت» به چاپ رسید وبا انتشار این داستان سبک وی مشخص گردید. توماس در همین زمان در دانشگاه مونیخ دررشته های تاریخ و ادبیات نام نویسی نمود و مدتی هم به هنر نقاشی پرداخت اما هیچکدام از این رشته ها را به پایان نرسانید. توماس مان در سال 1895 کتاب «فریدمنکوچک» را منتشر ساخت. در سال 1897 مدتی همراه برادرش ، هانریش ، به رم رفت و درهمان سال نگارش کتاب «برودن بروکس» را شروع کرد.
این کتاب که در حقیقت زندگی خانوادگی خود نویسنده است، سرگذشت خانواده ای بورژوا است که به تدریج دچار انحطاط وتباهی می گردد و شیوه نگارش این اثر با توصیف زیبایی که از شهرهای شمالی آلمان وآداب و رسوم مردم آن دارد؛ بسیار با ارزش است. این کتاب در سال 1901 منتشر و موجب شهرت توماس گردید. سپس وی در سال 1903 «تونیو کروگر» و «تریستان» را منتشرساخت.
دوران اوج کار نویسندگی توماس مان ، مقارن با سلطنت گیوم دوم و بسط اقتصادی و سیاسی آلمان بود. در این زمان نویسنده بزرگ به سیاست ومسائل سیاسی بی اعتنا بود. در آثارش استحکام شکل و قدرت بیان به خوبی آشکار است وتوصیف و واقعیت گرایی با مطالعات عمیق روانشناسی به طرزی عالمانه و دقیق بیان شده است ولی از سال 1912 که مقدمات جنگ جهانی اول تدارک می شد، توماس مان نیز تحت شرایط زمان درگیر کار سیاسی شد و به نگارش شاهکار فناناپذیر خود به نام «کوه جادو» پرداخت که دوازده سال بعد انتشار یافت و چنان اهمیتی به وی بخشید که در سال 1929 جایزهادبی نوبل به او اهدا گردید.
سال 1913 کتاب «مرگ در ونیز» و در سال 1924 «کوهستان سحرآمیز» را منتشر ساخت. آثار دیگری که وی در این دوران نوشته است عبارتنداز: «فردریک و اتحاد کبیر»، «تفکرات مرد غیر سیاسی» و یک اثر تحقیقی به نام «تولستوی و گوته».
بر اثر تحولاتی عمیقی که با وقوع جنگ دراندیشه ی توماس پیدا شد ، کتاب معروف «تلاش ها» را نوشت. سال 1925 آغاز دوره ی درخشان و با عظمت تفکرات وی بود. در این دوران که نهضت ناسیونالیستی آلمان به شکل حزب نازی مسخ می شد، تفکر او به جنبه های فلسفی گرایید و در سال 1926 به پاریس مسافرت نمود و کتاب «رنج ها و عظمت ریچارد واگنر» را به نگارش در آورد. وی سپس در سال 1930 کتاب «ماریوو جادوگر» و در سال 1933 «یوسف و برادرانش» را منتشر نمود.
وی کتاب «نوکتورن» را در سال 1934، «مبادله نامه ها» را در 1937 «آینده دمکراسی» و بیو گرافی های «فروید – گوته و واگنر» و همچنین «این صلح» و «یوسف در مصر» را در سال 1938 منتشر ساخت.
تماس مان کتاب «این جنگ» را در سال 1940 و کتاب «دکتر فاوست» را در 1947 انتشار داد. «مان» از سال 1952در قریه کوچک «ارلنباخ» در نزدیکی شهر زوریخ اقامت گزید و تا آخر عمر اوقات خود راهمان جا گذرانید.
آثار دیگر توماس مان عبارتند از: آشفتگی زودرنج،یادداشتهای پاریس ، خلاصه زندگی، شوپنهاور، اروپا هوشیار باش، فروید و آینده، سرهای عوض شده، اصالت فکر، قانون، اعترافات فلیکس کرول، گوته نماینده بورژوازی، و شارلوتدرویمار.

در مورد کتاب:
داستان کوتاه «مرگ» نوشته «توماس مان» نویسنده آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1929 است .
داستان در مورد مرگ و حضورش در زندگی یک مرد است که رفته رفته می‌خواهد او را به عدم و تباهی بکشاند و در نهایت اندیشه مرگ در پایان داستان باقی می ماند.
مرگ محوری در ادبیات است و چیستی و چرایی این موضوع در تفکر همه نویسندگان جهان وجود دارد و چنین تفکری بارها دستمایه خلق شاهکارهای ادبی جهان قرار گرفته است.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: شهر کتاب، هرمس‏‫، ۱۳۸۴

» کتابناکهای مرتبط:
روانکاوی وجودی
خوارنشستگی
احتراق بمب یا دزد ظریف

نسخه ها
4.3 / 5
با 278 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۸۸/۱۱/۳۰


پاسخنگارش دیدگاه
ppp111
Member
مرگ در ونیس رو بیشتر دوست داشتم اما اینم بد نبود .
نقل قول  
ashoozartosht
Member
دوستان عزیز کتابناک
از زحمات اندیشمندانه شما بی نهایت ممنونم
اگه براتون مقدور شاهکار مان کوه جادو رو تو سایت بذارید
سپاس
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Memberمتشکرم دوست خوب کوهالن

نقل قول  
MAMED_SH
Member
مرسي دوست عزيز
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You