Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

شنود اشباح: م‍روری‌ ب‍ر ک‍ارن‍ام‍ه‌ ام‍ن‍ی‍ت‍ی‌ س‍ازم‍ان‌ م‍ج‍اه‍دی‍ن‌ ان‍ق‍لاب‌ اس‍لام‍ی‌

شنود اشباح: م‍روری‌ ب‍ر ک‍ارن‍ام‍ه‌ ام‍ن‍ی‍ت‍ی‌ س‍ازم‍ان‌ م‍ج‍اه‍دی‍ن‌ ان‍ق‍لاب‌ اس‍لام‍ی‌

نویسنده:
این کتاب پیشتر به صورت تایپ شده در سایت قرار گرفته بود.

شنود اشباح، نام کتابی است از رضا گلپور، که در رابطه با وزارت اطلاعات دولت خاتمی با نگاهی انتقادی نگاشته شد. این کتاب با واکنش‌های شدیدی روبرو شد. نویسنده کتاب به خاطر چاپ آن چندین ماه بازداشت شد و سرانجام به دلیل اتهامات امنیتی و تبلیغ علیه نظام، به جزای نقدی محکوم شد.

حق تکثیر: تهران، کلیدر، 1381

» کتابناکهای مرتبط:
سازمان سیا در ایران
تبریز در نهضت تنباکو
تاریخ مشروطه ایران و جنبش وطن پرستان اصفهان و بختیاری

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 17 مگابایت
دریافت ها: 60539
تعداد صفحات: 993
کلمات کلیدی
4.2 / 5
با 31 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 17
۱۳۹۶/۰۳/۱۳


پاسخنگارش دیدگاه
مرد شجاعی بود که زد تو دهن هر چه خائن به این مملکته
نقل قول  
نویسنده این کتاب بعد از نوشتن این کتاب شکار موساد شده یا قبل از نوشتن ،و به دستور انها گل کاشته؟
نقل قول  
شازده
Publisher
چندسالی است به بهانه فتنه گر و ارتباط با فتنه گران زندانها را مملو از زندانیهای سیاسی کرده اند حال که کرم از خود درخت است. تا مدتی قبل وقتی خبری از دستگیری جاسوسی می دادند، همراه با آن مستندی از اعترافات جاسوس مربوطه در رسانه میلی پخش می کردند. حال که نویت جاسوسان خودشان شده سکوت اختیار کرده اند. چندی پیش ارتباط 2 مداح با جاسوس زن اسرائیلی سفارت فرانسه و حالا هم جاسوسان موساد عماریون!!! خواهر زادۀ شریعتمداری!!!! که سالهاست با تیترهای کیهان تامین کننده منافع اسرائیل در ایران بوده! اوایل فقط در حد یک حدس بود اما گویا واقعیت داشته!
نقل قول  
amir_2631
Member
مثل اینکه نویسنده این کتاب به اتهام جاسوسی برای موساد چند وقتی هست بازداشت شده
نقل قول  
aeen30
Member
گلپور با عکس العمل های شدید برخی چهره های امنیتی، قضایی جبهه اصلاحات مواجه گردید.

در دوران ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد (با نام اصلی صباغیان)، رضا گلپور با بررسی سوابق فعالیتهای برخی مدعیان ارتباط با امام زمان(عج) در انجمن قاعدین موسوم به حجتیه درهمگرایی با برخی عناصر ساواک ستمشاهی وسازمان محاربین خلق ایران پرداخت. پس از شکایت دولت احمدی نژاد از مداح اهل بیت حاج منصور ارضی، در نامه ای خطاب به رییس جمهور به انتقاد از تغییر مشی احمدی نژاد و برای نمونه در بکارگیری محمد رضا رحیمی که سالها در خدمت شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی و مسئول انتخاباتی او در رقابت با احمدی نژاد بود، به عنوان معاون اول خود پس از مخالفت رهبری با معاون اولی مشایی پرداخت.

پس از انتشار نامه فوق در پایگاه عماریون و با طرح شکایت محمدرضا رحیمی، رضا گلپور جهت اجرای حکم 91 روز حبس صادره توسط دادگاه، امروز به زندان رفت.

رضا گلپور ساعتی قبل از حضور در واحد اجرای احکام گفت: خدا را شکر می کنم که گذر زمان از ابتدای دهه 80 تا فتنه سال 88 صحت استنتاجات مورد اشاره در کتاب شنود اشباح و نقدهای تکمیلی آن درهمگرایی عناصر نفوذی در دولت با دشمنان به ویژه شخص میرحسین موسوی و تیم اطلاعاتی حول او به اثبات رساند، امیدوارم با سیاستهای قوه قضاییه که برای اتهام چاپ چند ساعته یک نامه در آذر 89 در آبان 93 محکومیت اینجانب اجرا می گردد، وضعیت رسیدگی به اتهامات جناب آقای شاکی اینجانب نیزبا تبرئه ایشان مختومه گردد.
نقل قول  
aeen30
Member
رضا گلپور در کتاب شنود اشباح و در پاسخ به نقد های آن؛ به بررسی سوابق مرتبطین با تیمسار منوچهر هاشمی رییس اداره ضد جاسوسی (هشتم) ساواک با دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست وزیری با محوریت کامبیز قنبری معروف به خسرو تهرانی، محمد کاظم پیرو رضوی، جواد قدیری کفرانی معروف به مدرسی، سعید حجاریان کاشی معروف به مظفری، محمد محسن سازگارا، مسعود کشمیری، منوچهر قربانی فر معروف به گوربی، حبیب الله داداشی معروف به مستدعی، به ویژه برخی اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در قضایای مبهمی نظیر حمله نیروی مخصوص دلتا به طبس؛ کودتای نقاب (در پایگاه شهید نوژه)؛ ترکیب ستاد ضد کودتای نوژه؛ ترورهای دهه 60 به ویژه انفجار در ساختمان نخست وزیری در 8 شهریور و شهید سازی از عامل تروریست آن؛ سوابق احیای برخی لژهای فراماسونری نظیر لژ مولوی تهران در ازدواج زهرا کاظمی با میرحسین موسوی که لقب رهجوی رهنورد را دریافت نمودند و حضور تیم آمریکایی اسراییلی رابرت مک فارلین و آمیرام نیر و هیات همراه در هتل اینتر کنتینانتال تهران که به دعوت میرحسین صورت گرفت؛ مستندا پرداخته بود، که به جای پاسخ مستند یا نقد علمی به جمع آوری کتابهایش به دستور شخص سید محمد خاتمی رییس جمهور اصلاحات و تخریب وجهه گلپور و جلو گیری از نشر سایر کتابهایش نظیر کابوس در بیداری پرداختند.
نقل قول  
aeen30
Member
در بین این همکاران، کسانی چون «مصطفی شعاعیان» و چند نفر دیگر که از نظر فکری، ماتریالیست بودند و چند نفر دیگر از برادرها که مسلمان بودند، «مصطفی شعاعیان» شناخته شده‌ترین چهره‌ این جمع، مسلمان نبود و البته مارکسیست به مفهوم امروزی کلمه نبود و بسیاری از مارکسیستها، در تحلیل‌های خود او را مرتد می‌نامند… «مصطفی شعاعیان» خصوصیات عجیبی داشت. در عین حال که خود را مارکسیست ناب می‌دانست، به خود «مارکس» هم انتقاد می‌کرد… از مجاهدین، خود من با «احمد رضایی» و «حبیب رهبری» ارتباط داشتم و برای آنها همکاری با ما مسئله‌ای نبود. آنها هم تنها به مبارزه‌، اصالت داده و با هر گروه و فردی همکاری می‌کردند. اصولاً جو روشنفکر دانشگاهی مسلمان در آن روز این چنین بود. در این رابطه، کمکهایی از طرفین به هم می‌شد. «مبادله اطلاعات» می‌شد «مبادله امکانات» می‌شد… من با نزدیک شدن به «مجاهدین خلق»، احساس کردم که «مجاهدین خلق» همانهایی هستند که یک روشنفکر مسلمان، دنبال آن می‌گردد…(ص۲۶)
… در سوم مرداد ۵۱، دستگیر شدم و به زندان رفتم. در رابطه با همان فعالیتی که با آن گروه داشتم… (ص۲۷)
نقل قول  
aeen30
Member
از هفته‌نامه «شاهد» – خاطرات «بهزاد نبوی»:… مثلاً یک دایی و یک خاله من که هر دو آنها دانشگاه می‌رفتند، آن موقع با حزب «زحمتکشان» کار می‌کردند، فعالیت‌ می‌کردند و وقتی کودتای ۲۸ مرداد شد، آن وقت همه ‌آنها فعالیت‌ مختصر مخفی داشتند… (ص۲۲)

در دانشکده و پس از آن، به فعالیتهای جبهه ملی انتقاد داشتم. احساس می‌کردم، اینها یک مشت رهبرهایی هستند که فقط به فکر خودشان هستند. فقط فکر وزیر شدن و نخست‌وزیر شدن هستند… (ص۲۴)
… بالأخره در سال ۱۳۴۳ «جبهه ملی سوم» را که در واقع، انشعابی از جبهه ملی بود، تشکیل دادیم. در کمیته دانشگاه فوق‌الذکر کسانی مانند «محمد حنیف‌نژاد» در نهضت آزادی، هواداران «بیژن جزنی»، هواداران «حزب توده»، اعضای «حزب ملت ایران» و عده‌ای عناصر مستقل نظیر خود من، حضور داشتند… عملاً بعد از ۶ ماه معلوم شد که این هم تفاوتی با آن قبلی ندارد، تقریباً همه نیروهای جوان، زده شده و کنار رفتند. جبهه ‌ملی سوم خودبخود متلاشی شد… از آن به بعد، ما با یک عده از بچه‌هایی که در «پلی‌تکنیک» در جبهه ملی با هم فعالیت می‌کردیم، ارتباط سیالی داشتیم…(ص۲۵)
نقل قول  
aeen30
Member
از کتاب «ظهور و سقوط سلطنت پهلوی» – خاطرات «حسین فردوست»: … در ساواک تعدادی انگلیسی ماندند، مانند «معتضد» و سرتیپ‌ «هاشمی» (مدیر کل هشتم) و «آرشام»… می‌توان نتیجه گرفت که در دوران محمدرضا (پس از کودتا)، تعدادی طرفدار انگلیس ماندند و فی‌الواقع برای آمریکا، کار می‌کردند. تعدادی را انگلیس به طرف آمریکا سوق داد و تعدادی هم مستقیماً به آمریکا وصل شدند؛ بدون سابقه‌ کار برای انگلیسی‌ها… در ساواک، سرتیپ «هاشمی» مدیرکل هشتم (ضد جاسوسی)… به انگلیسی‌ها مربوط بود… (ص۱۹)

از کتاب «هاشمی و انقلاب» – نوشته «سید مسعود رضوی»: … نمونه دیگر از روشنفکران مستقل در دهه چهل که گرایشهای خاص و شاید غریب مارکسیستی داشت، «مصطفی شعاعیان» بود… او ضمن نقد کمونیسم روسی و سیاستهای شوروی، معتقد به پالایش مارکسیسم از دیدگاههای تجدیدنظرطلبانه بود… اثر دیگر وی به نام «انقلاب»، نقدی است بر تئوریهای انقلاب «لنین» و بررسی تحلیلی برخی تئوریهای کمونیستی در ایران… «شعاعیان» مدتی با چریکهای فدایی و زمانی نیز از طریق «رضا رضایی» با مجاهدین خلق در ارتباط بود. اما پس از وارد کردن انتقادهای سخت به چریکها از آنان جدا شد. وی به مسائل اعراب و فلسطین علاقه خاصی داشت و رساله‌هایی در این زمینه نگاشت. او سرانجام در بهمن ۱۳۵۴ در یک درگیری مسلحانه در خیابان استخر تهران به قتل رسید… (ص۲۱)
نقل قول  
aeen30
Member
وقتی که کارکنان ساواک، بعد از رفتن «شاه» از ایران به محاکمه کشیده شده بودند، گاردهای انقلابی که آمیزه‌ای از کمونیستها و مردم مذهبی بودند، مرتباً از آنها می‌پرسیدند که پرونده تیمسار «مقربی» کجاست؟ چنان پرونده‌ای در ساواک پیدا نشد. (روسها هنوز می‌خواستند بدانند که چرا جاسوس آنها گرفتار شد ؟!)… (ص۱۷)
از کتاب «ساواک»- نوشته «کریستین دلانوا»:… منابع آمریکایی، به ویژه «سولیوان» سفیر آن کشور در تهران، معتقدند که نقش ساواک در این ماجرا، چندان غرور‌آمیز نبود. زیرا اگر ساواک توانست هویت سرلشگر «احمد مقربی» را به عنوان جاسوس اتحاد جماهیر شوروی شناسایی کند، برای آن بود که سیا قبلاً حضور یک جاسوس شوروی را در ایران، با ضبط پیامهای رادیویی میان تهران و شوروی به ساواک اطلاع داده بود. کاری که برای ساواک مانده بود، یافتن جاسوس بود… (ص۱۸)
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You