سفرنامه دن گارسیا د سیلوا فیگوئروا: سفیر اسپانیا در دربار شاه عباس اول

سفرنامه دن گارسیا د سیلوا فیگوئروا: سفیر اسپانیا در دربار شاه عباس اول

572 صفحه

گارسیا د سیلوا فیگوئروا (1550-1624 م) سفیر اسپانیا در دربار شاه عباس صفوی و جهانگردی شناخته شده است. وی درماموریت خود اقدامات سیاسی مهمی از جمله پیمان اتحاد سه قدرت ایران، پرتغال و اسپانیا در مقابل امپراطوری عثمانی را به انجام رساند. دسیلوا در ایران به سفرهای فراوانی دست زد. خاطرات دسیلوا شامل جزییات بسیاری در مورد جغرافیا، تاریخ و فرهنگ ایران است و از آن به عنوان مرجع معتبری در مورد ایران عصر صفوی استفاده می ‌شود. کتاب پیش رو تنها یک سفرنامه نیست، بلکه رساله ‌اى سیاسى و تاریخى است که در آن بسیارى از حوادث سیاسى و رخدادهاى مشرق زمین ذکر گردیده است. پس از یادداشت مترجم و مقدمه ناشر فرانسوى، اوصاف، خاطرات و تحلیل‌هاى دن گارسیا به ترتیب مسیر حرکت در سفر ذکر شده است. بنا بر نظر اکثریت قریب به اتفاق مورخان ایرانى و خارجى، سفرنامه حاضر به ویژه در رابطه با دوره شاه عباس صفوی از معتبرترین منابع به شمار می آید. غلامرضا سمیعی در ترجمه این کتاب از نخستین چاپ متن فرانسوى کتاب مورخ 1667 میلادی بهره گرفته است. این سفرنامه در سال 1363 توسط نشر نو در دسترس مشتاقان فرهنگ و تاریخ ایران قرار گرفت.

» کتابناکهای مرتبط:
یادگار سفر اروپا
سفرنامه آمبروسیو کنتارینی
سفرنامه دوم مظفرالدین شاه به فرنگ

نسخه ها
PDF
حجم: 11 مگابایت
تعداد صفحات: 1
4.7 / 5
با 46 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۶/۰۲/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
aeen30
Member
این شخص دن گارسیاد سیلوا فیگوئروآ نجیب‌زاده متنفذ اسپانیایى است که هنگام بیان این خاطرات 57 سال از عمر وى مى‌گذشته است، در دربار اسپانیا مشاغل مهم داشته، و بسبب تعهد مأموریت‌هاى بزرگ از شخصیت‌هاى والا به حساب مى‌آمده است.
نقل قول  
alnor
Member
پاینده و مانا باشید.
سفرنامه بارون دوبد هم بارگذاری کنید.
نقل قول  
alnor
Member
دست مریزاد
اگر ممکن است کتاب های کتبی در مورد تاریخ و جامعه ایران (مانند الخراج و ......) و کتاب های در مورد ایلات(بخصوص کتاب های افشار نادری- ایرج افشار و...........) بجای کتب لاتین بارگذاری کنید. با تشکر
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You