Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

تاریخ جادوگری

تاریخ جادوگری

نویسنده:
این کتاب نتیجه مطالعات دانشمندانی سرشناس و چندین دانشگاه و چندین موزه است که جمعا تاریخ جادوگری به دست ایشان تدوین گردیده است. ا
این کتاب دارای ۲۵۰ تصویر است که بنابر نوشته های مختلف قسمت اعظم آن از کتابخانه محرمانه واتیکان در زمان جنگ برداشته شده است....
...آیینی دیگر که بن مایه‏ ی جادویی دارد،قربانی است.در نهاد قربانی مفهومی جادویی نهفته‏ است.در آیین‏های جادویی،قربانی انسان و حیوانات رواج داشته است و آریای‏ها نیز این‏ مراسم را داشته‏اند.6این مراسم نوعی جادوی تقلیدی را فرایاد می‏ آورد.
پیش آگاهی با رویا هم در این دوره دیده می‏شود.دو خوابی که آستیاگ آخرین پادشاه‏ ماد درباره‏ی دختر خود ماندانا دید،به نوعی پیش دیدن زادن کورش بود و رویاهایی که‏ کورش دید و مغان گزاردند،از این‏گونه است.نماد پردازی رویا و تأویل و تعبیر آن در این‏ خواب‏ها اهمیت ویژه‏ای دارد.
آستیاگ دو خواب درباره‏ ی دختر خویش دید.یک بار رویایی چنین دید که از بطن‏ دخترش آب فراوانی جاری شده که شهر او و سراسر آسیا را فرا گرفته است.مغان خواب او را گزاردند و او بسیار ترسید و دگر باره در خواب دید که از شکم دخترش تاکی روییده که به‏ سراسر آسیا سایه افکنده است و او بیمناک گشت...
...یکی از گسترده‌ترین و تأثیرگذارترین گروه‌های ماسونی در طول قرن هجدهم که در راستای ترویج آئین‌های شیطان‌گرایی نقش بسزایی را بازی نموده، انجمنی با عنوان «انجمن آتش جهنم» است. این انجمن که ابتدا در سال ۱۷۱۹میلادی توسط فیلیپ دوک وارتن و دوستانش در انگلستان تأسیس شد، در مدت کمی شاخه‌های متعددی در سراسر اروپا ایجاد کرد. دوک وارتن که یکی از اعضای جوان انجمن‌های فراماسونری آن زمان در انگلستان و ایرلند بود، در مدت کمی توانست درجات بالایی در این انجمن‌ها به دست آورد، به طوری که در سال ۱۷۲۲ سمت استادی را از لژ انگلستان دریافت نمود.
شعار اصلی این انجمن که بعدها جزء اصلی‌ترین شعارهای جریان شیطان‌گرایی در قرن‌های بعد شد، این بود: 'هر کاری دوست‌داری انجام بده'. این شعار اولین بار در قرن 16 توسط نویسنده اومانیست فرانسوی فرانکیس رابلیس مطرح شده بود. مشهورترین شاخة انجمن آتش جهنم توسط شخصی به نام سرفرانسیس داشوود در سال ۱۷۴۶در انگلستان پایه‌گذاری شد.
داشوود در آن زمان یکی از سیاستمداران و از اعضای پارلمان انگلیس بود و بعدها به عنوان رییس کل خزانه داری انگلستان منصوب شد. این گروه که در ابتدا تنها ۱۲ نفر عضو داشت پس از مدت کوتاهی اعضای زیادی از میان طبقه اشراف و سیاستمداران انگلیس را به خود جذب نمود. یکی از مراکز تجمع این گروه در دهکده وست ویکمب امروزه به مکانی توریستی با عنوان 'غارهای انجمن آتش جهنم' در انگلستان مبدل شده است. از اواخر قرون وسطی، آیین‌های شیطانی باب روز شد که مهمترین آن ' جادوی سیاه ' بود.
در این دوران یهودی‌ها، جادوگری را به کتاب مقدس کشانیدند و مطالبی را به عنوان اسرار کتاب مقدس در زمینه جادوگری مطرح کردند. سپس جادوی حروف را ساختند و اینچنین شد که جادوگران مسیحی و یهودی با یکدیگر همدست شدند. ...

حق تکثیر: نشر علم، 1377

» کتابناکهای مرتبط:
مرد بی چهره
تاریخچه جاسوسی در جهان
نسل کشی ارامنه

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 32 مگابایت
دریافت ها: 24280
تعداد صفحات: 739
4.5 / 5
با 43 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 9
۱۳۹۶/۰۲/۰۲


پاسخنگارش دیدگاه
Behruz67
Member
ضمنا، نویسنده‌ی اصلی این کتاب «کورت سلیگمن» است که در واقع یک نقاش سوررئالیست سویسی بود، در شناسنامه‌ی این کتاب متاسفانه نامی از وی برده نشده و فقط یک مقدمه‌مانند دو صفحه‌ای از وی در اوایل کتاب آمده:
لینک ویکی‌پیدیا در معرفی نویسنده.
لینک آمازون در معرفی چهار کتاب وی.
نقل قول  
Behruz67
Member
این کتاب اطلاعات پراکنده‌ی جالبی از همه چی داره ولی به نوعی همه رو می‌چسبونه به جادوگری و طلسم!
مثلا، حتی از یک مگس هم نمی‌گذره و به صرف این که در زرتشتیسم مگس به صورت دیو مونث آمده در صفحه‌ی ۵۵ آمده که «اکنون همه می‌دانیم که مگس‌ها جانداران ناقصی هستند که از پلیدی به وجود می‌آیند و پلیدی و بیماری را منتشر می‌کنند و خوراکیها را آلوده می‌نمایند.»
این جمله‌ی شبه‌عملی فاکت‌های علمی دیگه رو ناگفته می‌زاره که مگس‌ها ناقص نیستند بلکه بخشی از اکوسیستم کره‌ی زمین هستند، بیش از هفتصد و پنجاه هزار نوع مگس داریم، چشم مگس شامل هزاران چشم کوچک‌تر (در حدود چهار هزار) است که امکان نگاه کردنه به هر طرف در یک لحظه رو به اون می‌ده، پاهاش دارای سوپاپ‌هایی هستند که قابلیت راه رفتن روی شیشه یا سطح صاف رو به اون می‌ده، منبع غذایی بسیار مهمی برای قورباغه‌ها، وزغ‌ها، مارمولک‌ها و پرندگان است، از عوامل گرده‌افشانی گیاهان در طبعیت بوده و همچنین باعث تسریع لاشه جانوران و اجزای گیاهی گوناگون هستند که در کل به پاکسازی محیط زیست کمک می‌کنند. در کنار این‌ها البته می‌توانند عامل پراکندگی بیماری‌ها هم باشند که طبعا از دید علمی و منطقی نمی‌توان این یک جنبه رو برجسته کرد و مگس رو ناقص و پلید (از موجودات شیطانی) شناخت.
نویسنده با اتکاء به آیاتی از کتاب‌های دینی در تایید وجود جادو و جادوگری این موضوع را پذیرفته‌شده دانسته و در ۷۳۹ صفحه به توضیح جادو در ادیان و سنت‌ها شرقی و غربی می‌پردازه.
در مجموع، این کتاب، برخلاف ادعای ظاهری، هیچ جبنه‌ی علمی نداره و برای تفنن علاقمندان به موضوعات راز و رمزدار شاید قابل جالب باشد.
نقل قول  
sadra155
Member
بسیار کتاب جالبی بود
نقل قول  
lord10lass
Member
واقعا از شما ممنونم بابت چنین کتاب ارزشمندی
نقل قول  
کسانیکه از این کتاب لذت و بهره به وفور بردند
بدون کوچکترین شکی پیگیر کتابی با عنوان : (( شناخت زرین, پژوهشی در جادو و دین)) نویسنده : جیمز جرج فریزر. مترجم : کاظم فیروزمند, باشند!
زیرا تمام اسطوره شناسان و منتقدان جهان معتقدند که در هر زبانی باید یک ترجمه از این کتاب باشد!!!!
به دوستانی که لبریز از عطش آموختن هستند پیشنهاد میکنم به هرشکلی شده حتی از کتابخانه های شهر خود این کتاب را برای مطالعه بگیرید. اونوقت یا کتاب رو پس نمیدید یا به هر بدبختی شده پول جور میکنید برای خریدن این کتاب که مطمئنن باید در هر کتابخانه ی شخصی یک جلدش حاضر باشد
نقل قول  
zedquan
Member
عالیه. من خیلی دنبال این کتاب بودم. متشکرم واقعا
مرسی واسه اسکن و اپلود
نقل قول  
Shahin4400
Member
این کتاب خیلی نایاب هست و به سختی قابل دسترسی است یک بار قبلا این کتاب رو در یک کتاب فروشی که کتب دست دوم و استفاده شده می فروخت دیدم ولی متاسفانه اون زمان شناختی از این کتاب نداشتم بعدها افسوس می خوردم که چرا نخریدم و بعد هم هر چه گشتم پیدا نکردم حتی پی دی اف کتاب هم نبود تا امروز که هانیه بانوی گرامی زحمت آپلود رو کشیدند و بلاخره دستمون به کتاب رسید.
حقیقتا هر چه قدر تشکر کنم باز کمه
نقل قول  
Shahin4400
Member
ممنون ممنون ممنون از آپلود کننده عزیز
نقل قول  
iris1390
Member
دست مریزاد! منتظر این کتاب بودم!

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You