رسته‌ها

اسطوره شناسی پهلوانان ایرانی

اسطوره شناسی پهلوانان ایرانی
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 37 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 37 رای
سیمای پهلوانان در اساطیر ایرانی چیست؟ پهلوان و ابرپهلوان و قهرمان چه تفاوتی با هم دارند؟ چند جور پهلوان و شخصیت اساطیری داریم؟ آیا می‌توان بر مبنای روایت‌های پهلوانی چارچوبی اسطوره‌شناسانه استخراج کرد؟ چه عناصری در این چارچوب ویژه‌ی تمدن ایرانی است و کدام ویژگی‌ها، پهلوانی را به پهلوان ایرانی تبدیل می‌کند؟ آیا قواعد و الگوها و ساختارهایی یکسان و تکرارشونده در روایت‌ها و شخصیت‌های پهلوان ایرانی وجود دارد؟ رابطه‌شان با پهلوانان اساطیری سایر تمدن‌ها چیست؟ تصویر انسان آرمانی بر مبنای اساطیر ایرانی چگونه است؟ به کدام دانش و کدام اندوخته‌ی معنایی نیاز داریم تا «من آرمانی» خویش را بازسازی کنیم؟ آیا می‌توان گفت که پهلوانان نقطه‌ی تبلوری‌اند که چکیده‌ی معناها و بنیادهای نظام اخلاقی یک تمدن در آن متراکم می‌شود؟
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Red Devil 92
آپلود شده توسط: Red Devil 92
۱۳۹۶/۰۱/۲۳
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
398
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اسطوره شناسی پهلوانان ایرانی

تعداد دیدگاه‌ها:
3
ای کاش کتاب به شکل آکادمیک تدوین شده بود و به جای یک کتابنامه ی طولانی، ارجاعات درون متنی داشت و میشد نظریات رو پیگیری کرد. در هر حال برای علاقمندان به اسطوره شناسی کتاب مفیدیه.
سیمای پهلوانان در اساطیر ایرانی چیست؟ تصویر انسان آرمانی بر مبنای اساطیر ایرانی چگونه است؟به کدام دانش و کدام اندوخته معنایی نیاز داریم تا«من آرمانی»خویش را بازسازی کنیم؟آیا می توان گفت که پهلوانان نقطه تبلوری اند که چکیده معناها و بنیادهای نظام اخلاقی یک تمدن در آن متراکم می شود؟ فایل تصویری گفتار مقدماتی دکتر وکیلی درباره‌ی کتاب "اسطوره‌شناسی پهلوانان ایرانی" را از اینجا دریافت کنید: http://www.aparat.com/v/XyeT8
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.