Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

اسطورۀ عصیان: چه گوارا سخن می گوید

اسطورۀ عصیان: چه گوارا سخن می گوید

نویسنده:
در این کتاب سعی شده زندگی، مبارزات سیاسی و نقش برجسته‌ی 'ارنستو چه‌گوآرا' به تصویر کشیده شود. در این کتاب سعی شده فعالیت‌ها، مبارزات سیاسی و دیدگاه‌های 'ارنستو چه‌گوآرا'، به ویژه نقش برجسته‌ی او در مبارزه علیه امپریالیسم، و سامان دهی در جنبش‌های منطقه به تصویر کشیده شود.
«اسطوره عصيان» در واقع مجموعه اى است از سخنرانى ها، مقالات، مصاحبه ها و نامه هايى كه از سال ۱۹۵۹ آغاز مى شود و تا چند ماه پيش از آن كه چه گوارا در بوليوى به قتل برسد، ادامه مى يابد. جوزف هنسن در مقدمه كتاب توضيح داده است كه «مولفان اين مجموعه در گزينش مطالب كوشيده اند كه بازتاب وفادارانه اى از «چه» ارائه دهند. همان گونه كه بوده است. يا به همان تركيبى كه متحول شده او را نشان دهند. براى شناخت ديدگاه هاى عملى «چه» از جمله خطا هاى او در برآورد قضاوت هايش لازم است كه بررسى دقيقى از او داشته باشيم.»
گابریل گارسیا مارکز شعری دارد در رثای «ارنستو چه گوارا» به این مضمون که: مرد افتاده بر زمین، مرده، یکی فریاد می زند دلاور برخیز و دلاور بی حرکت می ماند.دو، سه، ده هزار نفر فریاد می زنند، برنمی خیزد.اما همه می خواهند، برمی خیزد. نخستین کس را می بوسد و به راه می افتد. چه گوارا را شاید به عنوان نماد اعتراض بر هر پرچمی بنشانند، اما نگاه انسانی و مهربان اوست که همه را می خواند...

حق تکثیر: گل آذین، 1383

» کتابناکهای مرتبط:
نامه هایی دربارۀ تاکتیکها
هفت نوشتار از لنین
درباره مضمون سوسیالیسم

نسخه ها
4.3 / 5
با 33 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۵/۱۲/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You