Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

قبل از طوفان - جلد هشتم

قبل از طوفان - جلد هشتم

کتاب بعد ازطوفان یک رمان 8 جلدی است که وقایع انقلاب فرانسه را شرح میدهد.این کتاب ادامه رمان زیبای ژوزف بالسامو میباشد.دوما در این کتاب شرح وقایع انقلاب فرانسه را به خوبی به تصویر میکشد.وی ابتدا بی کفایتی سلطنت لوئی شانزدهم را نشان میدهد و کم کم با ایجاد قهرمانان خیالی در عامه مردم به خوبی وضع بد اقتصادی و اجتماعی مردم را نشان میدهد و سپس با استفاده از همین قهرمانان فتح باستیل و شکل گیری احزاب مختلف را به زیبایی نشان میدهد.دوما بعد از تمام این قضیه ها مهارت ها خود را در فصل مربوط به فرار شاه به رخ میکشد و تمام قضایا را چنان که گویی خود در ان جا حضور داشته است با هیجانی وصف نشدنی توضیح میدهد .جلد های اخر کتاب نیز بیشتر مربوط به اعدام شاه و ماری انتوانت همسر شاه و تلاش های عشاق ملکه هوسباز برای نجات وی میباشد.این کتاب از سه مجلد جداگانه به نام های گردن بند ملکه- انژی پیتو_ویکونت دو براژلون تشکیل شده است و در ایران توسط استاد ذبیح الله منصوری بدون کوچک ترین تغییری ترجمه و به چاپ رسیده است.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: نگارستان کتاب، 1388

» کتابناکهای مرتبط:
انسان شلوار پوش
پالاس هتل تاناتوس
The Shuttle

نسخه ها
4.7 / 5
با 27 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 9
۱۳۹۵/۱۱/۱۳


پاسخنگارش دیدگاه
appian
Member VIP
نقل قول:
بر خلاف سایر کتابهای الکساندر دوما بعد از هشت جلد وقتی آخرین صفحات کتاب رو تموم کردم، احساس کردم داستان هنوز می تونه ادامه پیدا کنه. یه خورده دچار یاس فلسفی تموم کردن هشت جلد کتاب شدم. بر خلاف مثلا کتاب کنت مونت کریستو که وقتی تموم شد تکلیفت مشخص بود که کتاب تموم شده و حس خوبی می داد.


به نظر من هم این کتاب بر خلاف سایر کتب الکساندر دوما پایان خوبی نداشت. در واقع داستان تا زمان وقوع سیل خوب پیش می رود ولی بعد از آن نه، حتی شیوه انتقام گیری از دوک نیز جذاب نبود. تکلیف بسیاری از افراد و مسائل نیز روشن نمی شود به همین خاطر است که برخی اعتقاد دارند دوما قصد داشته این کتاب را ادامه بدهد یعنی داستان چهارمی نیز وجود داشته ولی نتوانسته آن را به رشته تحریر دراورد.
نقل قول  
deldela
Member
بر خلاف سایر کتابهای الکساندر دوما بعد از هشت جلد وقتی آخرین صفحات کتاب رو تموم کردم، احساس کردم داستان هنوز می تونه ادامه پیدا کنه. یه خورده دچار یاس فلسفی تموم کردن هشت جلد کتاب شدم. بر خلاف مثلا کتاب کنت مونت کریستو که وقتی تموم شد تکلیفت مشخص بود که کتاب تموم شده و حس خوبی می داد.
نقل قول  
نگارستانی
Pro Member
کتاب را مطالعه نمودم.این کتاب بیشتر به حوادث دوران شارل نهم و هانری سوم و هانری دوناوار و دوک دوگیز و وقایع کشتار سن بارتلمی است.
جلد اخر از اطلاع دیان از مرگ پدرش کنت مریدوار و تصمیم به کشتن قاتل دوبوسی یعنی کنت دانژو و حرکت به سمت فلاندر است که کنت شهر آنورس را محاصره نموده است و به ظاهر با شاهزاده اورانژ متحد شده تا تاج پادشاهی بلژیک را پس از پیروزی بر سر نهد.برادر بزرگ دریاسالار ژزیو با نیروی دریایی و کشتی حسب فرمان هانری سوم به کمک دانژو امده و وی در یک تصمیم خام و با وجود مخالفت تصمیم به حمله به شهر از سه محور می گیرد.
در شهر شورای جنگی تشکیل شده و شاهزاده اورانژ هم مخفیانه به کمک امده و عالیجناب نقشه شکست فرانسوی ها را می کشد.کشتی های فرسوده شهر تخلیه و پر از باروت شده و با چنگک به کشتی های فرانسوی متصل و منفجر شده و نیروی دریایی را نابود می سازد.نیروی زمینی در نبردی سخت از هم پاشیده و در هنگام عقب نشینی "عالیجناب" که قبلا هماهنگ کرده سدهای روی دریا و رودخانه ها را شکسته و مردم که قبلا اگاه شده و تخلیه کرده بودند در نتیجه باقیمانده سپاه فرانسه را اب برده و سه هزار نفر در یک تپه مرتفع با تدابیر دریاسالار آن ژوزیو که به خشکی امده بود نجات می یابند.
شیکو به پایتخت پاریس برگشته و هانری سوم را از سقوط شهر کاهور بدست دوناوار مطلع و کمی بعد خبر شکست دانژو هم به شاه می رسد.شیکو برای بدست اوردن نامه مخفی که روبریه برای دوشس مون پاسیه از طرف دوک دوگیز اورده با وی درگیر و وی را به قتل می رساند و سوادی از نسخه نامه تهیی می کند.
دیان و هودئن به سمت بلژیک و سرزمین های فلاندر در حرکت و با کمک عاشق برادر کوچک ژوزیو ز خطر سیلاب رهایی و برای قتل دانژو با اوری همراه و نوکر مخصوص دانژو را که انها را شناخته بود و مسئول مرگ دوبوسی بود با کارد هودئن به قتل رسیده و دانژو رادر قصر خودش به کمک هلوی بریده شده با چاقوی مسموم و گل مسموم بوییده شده و شمع و هوای مسموم به قتل می رسانند....
نقل قول  
alicv777
Member
کیفیت عالی سپاس از فرشید و آقای عزتی
نقل قول  
farshid_ett
Publisher
با تشکر از محبت همۀ دوستان عزیز
این مجموعه توسط شخص من اسکن نشده است. زحمت آن به عهدۀ مدیر باشگاه ادبیات جناب آقای امیر عزتی عزیز بوده است که در طی این سالها همیشه از کتابهای خوبشان بهره برده ام. اگر فرصتی پیش بیاد و مشغلۀ کاری ام اجازه بدهد حتما کتابهای خودم را اسکن خواهم کرد.
نقل قول  
rasoulaaa
Member
اسکن و اپلود این هشت جلد کتاب مخصوصا با این کیفیت قطعا کار سخت و زمانبری است... تشکر فراوان از فرشید عزیز و امیدواریم که در آینده شاهد کتاب های دیگری از شما باشیم
نقل قول  
tara1380
Member
تشکر و سپاس از کار بزرگ شما در آپلود این مجموعه سترگ. انشا اله که بقیه آثار ذبیح الله منصوری رو هم بزودی در اینجا ببینیم.
پاینده باشید
نقل قول  
saeid farhang
Member
فرشید عزیز ، جا داره که بابت زحمتی که کشیده ایی ازت قدردانی بشه، دست مریزاد و خسته نباشی.
نقل قول  
hajiagha
Member
دوست گرامی farshid-ettبابت آپلود کردن مجموعه هشت جلدی قبل ازطوفان ازشما بسیارسپاسگزارم.پیروز و سربلند باشید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You