رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 30 رای

قبل از طوفان (جلد 7)

امتیاز دهید
5 / 4.7
با 30 رای
✔️ مجموعه قبل از طوفان نوشته الکساندر دوما، نویسنده نامدار فرانسوی مجموعه ای به هم پیوسته از کتابهای ملکه مارگو (1845)، خانم مونسورو (1846) و پاسداران چهل و پنج گانه (1847) است که توسط زنده یاد ذبیح الله منصوری تحت فرنام کلی "قبل از طوفان" ترجمه شده اند و ماجراهای آنها به دوران سلطنت شارل نهم، کشتار سن بارتلمی، توطئه های ملکه مادر، سلطنت هانری سوم، ماجراهای شوالیه های شاه خصوصا ماجرای جذاب و خواندنی شوالیه "دوبوسی" و پاسداران چهل و پنج گانه و در نهایت مهیا شدن زمینه جهت انقراض سلسله والوا و شروع دوره سلطنت بوربونها می باشد.

این مجموعه مربوط به دوره ای از تاریخ اروپا و فرانسه می باشد که در آن فرق مختلف سیاسی و نیز فرقه های گوناگون دیانت مسیح به سخت ترین شکلی با یکدیگر مبارزه می کردند و آنقدر متعصب بودند که جان انسان در آن عهد در قبال آن همه مبارزه های سیاسی و مذهبی و مخالفت های خصوصی ارزش نداشت و بر اثر همین مبارزه ها و مخالفت ها بود که چند قتل عام هولناک و از جمله کشتار سن بارتلمی در آن عصر انجام گرفت.

علاوه بر این قتل عامها و چگونگی انجامشان، در این مجموعه آنقدر اطلاعات تاریخی هست که اگر خواننده می خواست یکصد کتاب قطور تاریخی را بخواند، به اندازه اطلاعاتی که از این مجموعه عایدش می شود، استفاده نمی کرد؛ چون در اینجا هر چه هست نخبه حوادث تاریخی و برجسته ترین آنهاست.

اما اینهمه اطلاعات تاریخی، سیاسی، نظامی و توطئه ها و دسیسه ها که در این مجموعه هست، چون در قالب رمانی دلفریب ریخته شده، خواننده هرگز از مطالعه آنها خسته نمی شود و هر چه جلوتر می رود بیشتر میل دارد که دنباله سرگذشت را بخواند و وقتی ما این مجموعه را می خوانیم نه تنها بر حوادث تاریخی آن عصر وقوف پیدا می کنیم؛ بلکه ریشه قسمتی از اختلافات سیاسی و غیرسیاسی این دوره هم که خود در آن زیست می نماییم، برایمان آشکار می شود.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: farshid_ett
۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
401
فرمت:
PDF
حق نشر:
نگارستان کتاب
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قبل از طوفان (جلد 7)

تعداد دیدگاه‌ها:
1
کتاب را مطالعه نمودم.جلد هفتم بیشتر به خنثی سازی توطئه جدید دوگیز ها و ماموریت شیکو در دربار هانری دوناوار می پردازد.
دوک دوماین و خواهرش دوشس موپاسیه در پاریس نقشه دزدین هانری سوم در میر کاخ ون سن و کمک از راهبان صومعه تحت فرمان گورن فلو تحت فریب اتحادیه مقدس و تمرینات نظامی و فرستادن یک افسر تحت عنوان راهب بدانجا شروع م شود.
شیکو که در شهر تحت عنوان بازرگان روبر بریکه زندگی می کند خانه اش مقابل دیان و جراح هودئن که زنده مانده و زخمی بر صورت دارد قرار می گیرد که برادر کوچک دو ندیم جدید شاه عاشق دیان گردیده.
شیکو معاون داروغه را در راه صومعه در حال اندازه گیری غافلگیر کرده و اورا مجبور می کند به نزد اپرنون رفته و اسرار گروه را به وی بگوید.
شاه دو نفر از گروه 45 نفر به نام کارمنژ و سنت مالین را مامور رساندن نامه در راه به شیکو می نماید.شیکو برحسب مسئولیت نامه را از بین برده و متن ان را به خاطر می سپارد.در راه گروه دوک دوگیز سه بار به جان شیکو برای گرفتن نامه سوقصد می کند و در مرتبه سوم شیکو دوک دوماین را مجروح ساخته و از کمک کارمنژ که از پاریس در تعقیب دوماین است کمک می گیرد.
شیکو در پایتخت دوناوار متن نامه را که حاوی خیانت زنش مارگریت به وی و رابطه با شخصی به نام تورن است به زبای لاتین می نماید.هانری دوناوار با زنش در قبال حمایت و سکوت ابستن شده معشوقه دوناوار فیوسز کنار می اید.
شیکو جواب رد هانری دوناوار به سفیر کبیر اسپانیا برای طلاق مارگریت و ازدواج با دختر پادشاه اسپانیا و اتحاد و سلطنت فرانسه و چشم پوشی از بلژیک به نفع اسپانیا را رد و بعد تعدادی اصیلزاده را با لباس گدایان پذیرفته و به هر کدام نیم سکه رمزدار می دهد.
روز بعد با شیکو تحت عنوان شکار گرگ خارج شده و در راه سپاهیان دسته دسته به انها پیوسته و قصد مخفی دوناوار در تصرف شهر اصلی و ثروتمند جنوب فرانسه که با حمله تصرف می شود اشکار می شود...
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل