Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

قبل از طوفان - جلد هفتم

قبل از طوفان - جلد هفتم

کتاب بعد ازطوفان یک رمان 8 جلدی است که وقایع انقلاب فرانسه را شرح میدهد.این کتاب ادامه رمان زیبای ژوزف بالسامو میباشد.دوما در این کتاب شرح وقایع انقلاب فرانسه را به خوبی به تصویر میکشد.وی ابتدا بی کفایتی سلطنت لوئی شانزدهم را نشان میدهد و کم کم با ایجاد قهرمانان خیالی در عامه مردم به خوبی وضع بد اقتصادی و اجتماعی مردم را نشان میدهد و سپس با استفاده از همین قهرمانان فتح باستیل و شکل گیری احزاب مختلف را به زیبایی نشان میدهد.دوما بعد از تمام این قضیه ها مهارت ها خود را در فصل مربوط به فرار شاه به رخ میکشد و تمام قضایا را چنان که گویی خود در ان جا حضور داشته است با هیجانی وصف نشدنی توضیح میدهد .جلد های اخر کتاب نیز بیشتر مربوط به اعدام شاه و ماری انتوانت همسر شاه و تلاش های عشاق ملکه هوسباز برای نجات وی میباشد.این کتاب از سه مجلد جداگانه به نام های گردن بند ملکه- انژی پیتو_ویکونت دو براژلون تشکیل شده است و در ایران توسط استاد ذبیح الله منصوری بدون کوچک ترین تغییری ترجمه و به چاپ رسیده است.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: نگارستان کتاب، 1388

» کتابناکهای مرتبط:
قدیس مانوئل
Interlopers
Something Wicked This Way Comes

نسخه ها
4.7 / 5
با 29 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۱۱/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
نگارستانی
Pro Member
کتاب را مطالعه نمودم.جلد هفتم بیشتر به خنثی سازی توطئه جدید دوگیز ها و ماموریت شیکو در دربار هانری دوناوار می پردازد.
دوک دوماین و خواهرش دوشس موپاسیه در پاریس نقشه دزدین هانری سوم در میر کاخ ون سن و کمک از راهبان صومعه تحت فرمان گورن فلو تحت فریب اتحادیه مقدس و تمرینات نظامی و فرستادن یک افسر تحت عنوان راهب بدانجا شروع م شود.
شیکو که در شهر تحت عنوان بازرگان روبر بریکه زندگی می کند خانه اش مقابل دیان و جراح هودئن که زنده مانده و زخمی بر صورت دارد قرار می گیرد که برادر کوچک دو ندیم جدید شاه عاشق دیان گردیده.
شیکو معاون داروغه را در راه صومعه در حال اندازه گیری غافلگیر کرده و اورا مجبور می کند به نزد اپرنون رفته و اسرار گروه را به وی بگوید.
شاه دو نفر از گروه 45 نفر به نام کارمنژ و سنت مالین را مامور رساندن نامه در راه به شیکو می نماید.شیکو برحسب مسئولیت نامه را از بین برده و متن ان را به خاطر می سپارد.در راه گروه دوک دوگیز سه بار به جان شیکو برای گرفتن نامه سوقصد می کند و در مرتبه سوم شیکو دوک دوماین را مجروح ساخته و از کمک کارمنژ که از پاریس در تعقیب دوماین است کمک می گیرد.
شیکو در پایتخت دوناوار متن نامه را که حاوی خیانت زنش مارگریت به وی و رابطه با شخصی به نام تورن است به زبای لاتین می نماید.هانری دوناوار با زنش در قبال حمایت و سکوت ابستن شده معشوقه دوناوار فیوسز کنار می اید.
شیکو جواب رد هانری دوناوار به سفیر کبیر اسپانیا برای طلاق مارگریت و ازدواج با دختر پادشاه اسپانیا و اتحاد و سلطنت فرانسه و چشم پوشی از بلژیک به نفع اسپانیا را رد و بعد تعدادی اصیلزاده را با لباس گدایان پذیرفته و به هر کدام نیم سکه رمزدار می دهد.
روز بعد با شیکو تحت عنوان شکار گرگ خارج شده و در راه سپاهیان دسته دسته به انها پیوسته و قصد مخفی دوناوار در تصرف شهر اصلی و ثروتمند جنوب فرانسه که با حمله تصرف می شود اشکار می شود...
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You