Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

قبل از طوفان - جلد پنجم

قبل از طوفان - جلد پنجم

کتاب بعد ازطوفان یک رمان 8 جلدی است که وقایع انقلاب فرانسه را شرح میدهد.این کتاب ادامه رمان زیبای ژوزف بالسامو میباشد.دوما در این کتاب شرح وقایع انقلاب فرانسه را به خوبی به تصویر میکشد.وی ابتدا بی کفایتی سلطنت لوئی شانزدهم را نشان میدهد و کم کم با ایجاد قهرمانان خیالی در عامه مردم به خوبی وضع بد اقتصادی و اجتماعی مردم را نشان میدهد و سپس با استفاده از همین قهرمانان فتح باستیل و شکل گیری احزاب مختلف را به زیبایی نشان میدهد.دوما بعد از تمام این قضیه ها مهارت ها خود را در فصل مربوط به فرار شاه به رخ میکشد و تمام قضایا را چنان که گویی خود در ان جا حضور داشته است با هیجانی وصف نشدنی توضیح میدهد .جلد های اخر کتاب نیز بیشتر مربوط به اعدام شاه و ماری انتوانت همسر شاه و تلاش های عشاق ملکه هوسباز برای نجات وی میباشد.این کتاب از سه مجلد جداگانه به نام های گردن بند ملکه- انژی پیتو_ویکونت دو براژلون تشکیل شده است و در ایران توسط استاد ذبیح الله منصوری بدون کوچک ترین تغییری ترجمه و به چاپ رسیده است.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: نگارستان کتاب، 1388

» کتابناکهای مرتبط:
لعنت بر جنگ
شین
از پا نیفتاده و ده داستان دیگر

نسخه ها
4.6 / 5
با 27 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۱۱/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
نگارستانی
Pro Member
کتاب را مطالعه نمودم.دوک دانژو که در اپارتمان خود در لوور محبوس و مین یون های شاه ازو مراقبت می کنند به کمک هانری دوناوار که مخفیانه به پاریس امده و با کمک نردبان ابریشمی مخفی که از زمان ماگریت خواهرشان در اتاق بوده می گریزد و به همراهی انتارگه ندیم دوناوار به سمت آنژو می رود.
دوبوسی که به قصر مریدور نزدیک آنژو رفته و با دیان سرگرم معاشقه است در راه برگشت به دوک دانژو رسیده اسب خود را به وی تقدیم می کند.هانری سوم به کمک شیکو و مادرش ملکه کاترین از عواقب فرار برادر اگاه شده و می فهمد احتمال جنگ داخلی و شورش حداقل سه ایالت با 50 هزار سرباز وجود دارد مادر خود را به عنوان سفیر صلح به آنژو فرستاده و به برادر پیشنهاد صلح و دادن گارد مخصوص تحت فرمان دوبوسی را می دهد.
از طرفی شاه که متوجه وضعیت دلایل تشکیل اتحادیه مقدس شده برای دفع خطر خود را به عنوان ریاست اتحادیه مقدس معرفی می نماید.اصیل زادگان طرفدار دوک دانژو و مون سورو از پاریس فرار کرده و به آنژو می روند.
مون سورو در دوئل با سن لوک در قصر مریدور شمشیر به سینه اش فرو رفته و توسط هودئن پزشک دوبوسی از مرگ نجات یافته و برای دور کردن دیان از دوک دانژو به وجود جراحت به سمت پاریس حرکت می کند.دوبوسی به عنوان سفیر صلح به پاریس رفته و دوئل 4 نفره با مین یون های شاه شکل می گید...مقدمات جشن خدا فراهم شده و دوک دوگیز و بقیه توطئه خلع هانری سوم را پایه ریزی می نمایند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You