رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
قبل از طوفان (جلد 3)
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 33 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 33 رای
✔️ مجموعه قبل از طوفان نوشته الکساندر دوما، نویسنده نامدار فرانسوی مجموعه ای به هم پیوسته از کتابهای ملکه مارگو (1845)، خانم مونسورو (1846) و پاسداران چهل و پنج گانه (1847) است که توسط زنده یاد ذبیح الله منصوری تحت فرنام کلی "قبل از طوفان" ترجمه شده اند و ماجراهای آنها به دوران سلطنت شارل نهم، کشتار سن بارتلمی، توطئه های ملکه مادر، سلطنت هانری سوم، ماجراهای شوالیه های شاه خصوصا ماجرای جذاب و خواندنی شوالیه "دوبوسی" و پاسداران چهل و پنج گانه و در نهایت مهیا شدن زمینه جهت انقراض سلسله والوا و شروع دوره سلطنت بوربونها می باشد.

این مجموعه مربوط به دوره ای از تاریخ اروپا و فرانسه می باشد که در آن فرق مختلف سیاسی و نیز فرقه های گوناگون دیانت مسیح به سخت ترین شکلی با یکدیگر مبارزه می کردند و آنقدر متعصب بودند که جان انسان در آن عهد در قبال آن همه مبارزه های سیاسی و مذهبی و مخالفت های خصوصی ارزش نداشت و بر اثر همین مبارزه ها و مخالفت ها بود که چند قتل عام هولناک و از جمله کشتار سن بارتلمی در آن عصر انجام گرفت.

علاوه بر این قتل عامها و چگونگی انجامشان، در این مجموعه آنقدر اطلاعات تاریخی هست که اگر خواننده می خواست یکصد کتاب قطور تاریخی را بخواند، به اندازه اطلاعاتی که از این مجموعه عایدش می شود، استفاده نمی کرد؛ چون در اینجا هر چه هست نخبه حوادث تاریخی و برجسته ترین آنهاست.

اما اینهمه اطلاعات تاریخی، سیاسی، نظامی و توطئه ها و دسیسه ها که در این مجموعه هست، چون در قالب رمانی دلفریب ریخته شده، خواننده هرگز از مطالعه آنها خسته نمی شود و هر چه جلوتر می رود بیشتر میل دارد که دنباله سرگذشت را بخواند و وقتی ما این مجموعه را می خوانیم نه تنها بر حوادث تاریخی آن عصر وقوف پیدا می کنیم؛ بلکه ریشه قسمتی از اختلافات سیاسی و غیرسیاسی این دوره هم که خود در آن زیست می نماییم، برایمان آشکار می شود.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
farshid_ett
آپلود شده توسط: farshid_ett
۱۳۹۵/۱۱/۰۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قبل از طوفان (جلد 3)

تعداد دیدگاه‌ها:
1
کتاب را مطالعه نمودم.شارل نهم که به اشتباه مسموم گردیده سعی می کند طی نامه ای هانری دوناوار را به سمت نایب السلطنه برگزیند.شارل فوت کرده و هانری در پی توطئه ملکه مادر کاترین و دوک دانژو که شبانه از لهستان بازگشته مجبور به فرار می شود و دوک دانژو با لقب هانری سوم به پادشاهی می رسد. شارل نهم به منظور حفظ ابروی سلطنت بر قضیه قبل از مرگ سرپوش گذاشته و کوکوناس و لامول که دستگیر شدند و با شهادت دروغین رنه عطر فروش با مجسمه مومی و سوزن در قلب وی متهم به جادوگری برای مرگ پادشاه شده و پس از استنطاق و شکنجه در ملا عام گردن زده می شوند. محتوای داستان تغییر می کند و یک سال از سلطنت هانری سوم گذشته که دوناوار مخفیانه وارد پاریس شده تا با معشوقه خود سوو دیدار کند.قضیه لو رفته و در حمله به محل خانم سوو به قتل رسیده و دوناوار می گریزد.و دوموی بدست دو لامول به قتل می رسد. شیکو اصیلزاده ای که خود را به نادانی زده و نقش دلقک دربار را دارد در مراسم عروسی دوک سن ظاهر شده و هانری سوم هم حضور می یابد.کنت دوبوسی از طرفداران برادر کوچکتر شاه که اکنون لقب دوک دانژو به او رسیده توسط مین ناتور ها 5 نفر تهدید به مرگ شده و در شب در دوئل به خانه ای پناه برده و توسط جراحی گانام و خانم دیان نجات می یابد.مون سورو شکاربان شاه می شود و دوبوسی در پی کشف راز دیان است...
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file