Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

قبل از طوفان - جلد سوم

قبل از طوفان - جلد سوم

کتاب بعد ازطوفان یک رمان 8 جلدی است که وقایع انقلاب فرانسه را شرح میدهد.این کتاب ادامه رمان زیبای ژوزف بالسامو میباشد.دوما در این کتاب شرح وقایع انقلاب فرانسه را به خوبی به تصویر میکشد.وی ابتدا بی کفایتی سلطنت لوئی شانزدهم را نشان میدهد و کم کم با ایجاد قهرمانان خیالی در عامه مردم به خوبی وضع بد اقتصادی و اجتماعی مردم را نشان میدهد و سپس با استفاده از همین قهرمانان فتح باستیل و شکل گیری احزاب مختلف را به زیبایی نشان میدهد.دوما بعد از تمام این قضیه ها مهارت ها خود را در فصل مربوط به فرار شاه به رخ میکشد و تمام قضایا را چنان که گویی خود در ان جا حضور داشته است با هیجانی وصف نشدنی توضیح میدهد .جلد های اخر کتاب نیز بیشتر مربوط به اعدام شاه و ماری انتوانت همسر شاه و تلاش های عشاق ملکه هوسباز برای نجات وی میباشد.این کتاب از سه مجلد جداگانه به نام های گردن بند ملکه- انژی پیتو_ویکونت دو براژلون تشکیل شده است و در ایران توسط استاد ذبیح الله منصوری بدون کوچک ترین تغییری ترجمه و به چاپ رسیده است.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: نگارستان کتاب، 1388

» کتابناکهای مرتبط:
سقوط
Back to the Bedroom
The Woman in White

نسخه ها
4.7 / 5
با 32 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۱۱/۰۶


پاسخنگارش دیدگاه
نگارستانی
Pro Member
کتاب را مطالعه نمودم.شارل نهم که به اشتباه مسموم گردیده سعی می کند طی نامه ای هانری دوناوار را به سمت نایب السلطنه برگزیند.شارل فوت کرده و هانری در پی توطئه ملکه مادر کاترین و دوک دانژو که شبانه از لهستان بازگشته مجبور به فرار می شود و دوک دانژو با لقب هانری سوم به پادشاهی می رسد.

شارل نهم به منظور حفظ ابروی سلطنت بر قضیه قبل از مرگ سرپوش گذاشته و کوکوناس و لامول که دستگیر شدند و با شهادت دروغین رنه عطر فروش با مجسمه مومی و سوزن در قلب وی متهم به جادوگری برای مرگ پادشاه شده و پس از استنطاق و شکنجه در ملا عام گردن زده می شوند.

محتوای داستان تغییر می کند و یک سال از سلطنت هانری سوم گذشته که دوناوار مخفیانه وارد پاریس شده تا با معشوقه خود سوو دیدار کند.قضیه لو رفته و در حمله به محل خانم سوو به قتل رسیده و دوناوار می گریزد.و دوموی بدست دو لامول به قتل می رسد.

شیکو اصیلزاده ای که خود را به نادانی زده و نقش دلقک دربار را دارد در مراسم عروسی دوک سن ظاهر شده و هانری سوم هم حضور می یابد.کنت دوبوسی از طرفداران برادر کوچکتر شاه که اکنون لقب دوک دانژو به او رسیده توسط مین ناتور ها 5 نفر تهدید به مرگ شده و در شب در دوئل به خانه ای پناه برده و توسط جراحی گانام و خانم دیان نجات می یابد.مون سورو شکاربان شاه می شود و دوبوسی در پی کشف راز دیان است...
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You