رسته‌ها
calculus
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 10 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.9
با 10 رای
این کتاب به زبان انگلیسی است و عنوان اش calculus به معنی حسابان است . حسابان هم یعنی حساب دیفرانسیل و حساب انتگرال . بنابراین این کتاب به حساب دیفرانسیل و انتگرال مربوط می شود و برای دانش آموزانی مفید است که می خواهند پایه های ریاضی خود را مستحکم کنند . در واقع مانند سایر آثارش ، لو تاراسو همواره به دنبال عمیق کردن مفاهیم دانش آموزان برای موفقیت در کنکور و دانشگاه است . این کتاب به زبان فارسی نیز ترجمه شده و عنوان فارسی اش هم مفاهیم اساسی حساب دیفرانسیل و انتگرال به ترجمه ی ابوالفضل حقیری است ولی مطالعه ی دقیق متن انگلیسی این کتاب هم برای دانش آموزان برجسته مفید است و هم برای دانشجویانی که می خواهند قبل از گذراندن دروس اختصاصی ریاضی مفاهیم آن را بهتر درک کنند و به زبان تخصصی خود نیز رونق بخشند .
بیشتر
در کشور شما در دسترس نیست
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
mokhtariski
mokhtariski
۱۳۹۵/۱۰/۱۷

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی calculus

تعداد دیدگاه‌ها:
5
[quote='mokhtariski']این همان کتاب حسابان یا حساب دیفرانسیل و انتگرال است ، ولی به زبانی بسیار مفهومی و در عین حال آسان آنهم به صورت گفتگو ی صمیمانه بین معلم و دانش آموز (یا خواننده) .. اگر دانش آموز علاقه مند ریاضی در پیش دانشگاهی هستید توصیه می کنم برای درک مفهوم حد دنباله و حد تابع حتما این را بخوانید و به دقت هم بخوانید . اگر تازه وارد دانشگاه شده اید یا ریاضیات پایه را گذرانده اید برای درک هر چه بهتر مفهوم معادلات دیفرانسیل و گشایش کارتان ، حتما این کتاب را بخوانید در هر حال هم به زبان انگلیسی ریاضی تان یاری خواهد داد و هم درک شما را از مفاهیم ریاضی بالا خواهد برد . بد نیست بدانید که پروفسور لو واسیلیویچ تاراسو (Lev Vasilevich Tarasov ) قبل از آنکه یک پروفسور فیزیک کوانتومی و لیزر و استاد دانشگاه شود ، سالها مسئول آموزش دانش آموزان برای امتحانات ورودی دانشگاه ها و المپیادهای ریاضی شووروی بوده و تجریه بالایی در این زمنیه دارد .[/quote]
از راهنمایی شما متشکرم و زحمت حضرتعالی را در راستای آشنا نمودن دانش پژوهان با مقوله جذاب و دوست داشتنی ریاضیات ارج می نهم. شاد باشید
این همان کتاب حسابان یا حساب دیفرانسیل و انتگرال است ، ولی به زبانی بسیار مفهومی و در عین حال آسان آنهم به صورت گفتگو ی صمیمانه بین معلم و دانش آموز (یا خواننده) .. اگر دانش آموز علاقه مند ریاضی در پیش دانشگاهی هستید توصیه می کنم برای درک مفهوم حد دنباله و حد تابع حتما این را بخوانید و به دقت هم بخوانید . اگر تازه وارد دانشگاه شده اید یا ریاضیات پایه را گذرانده اید برای درک هر چه بهتر مفهوم معادلات دیفرانسیل و گشایش کارتان ، حتما این کتاب را بخوانید در هر حال هم به زبان انگلیسی ریاضی تان یاری خواهد داد و هم درک شما را از مفاهیم ریاضی بالا خواهد برد . بد نیست بدانید که پروفسور لو واسیلیویچ تاراسو (Lev Vasilevich Tarasov ) قبل از آنکه یک پروفسور فیزیک کوانتومی و لیزر و استاد دانشگاه شود ، سالها مسئول آموزش دانش آموزان برای امتحانات ورودی دانشگاه ها و المپیادهای ریاضی شووروی بوده و تجریه بالایی در این زمنیه دارد .
برای یک دانش آموز علاقمند تجربی هم خوبه. چون به زبان مفهومی و روان صحبت می‌کنه. در کل بستگی به خود آدم داره. اگر بخواد صرفا مدرکی بگیره چندان نیازی به مطالعه نداره. چون مثل قارچ در هر کجای این آب و خاک دانشگاه درست شده که به هرکس با پول کافی هر مدرکی بخواد میدند. حتی او را استاد دانشگاه می‌کنند!!! ولی اگر بخواد مدرکش رو با سواد کافی یاد بگیره درک مفاهیم مربوط به انتگرال و دیفرانسیل با روشی که این کتاب می‌آموزه مفیده حتی برای یک دانشجوی پزشکی!
PDF
11 مگابایت
calculus
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک