رسته‌ها

مارکسیسم و زیبایی شناسی: مجموعه مقالات فلسفه هنر و زیبایی شناسی

مارکسیسم و زیبایی شناسی: مجموعه مقالات فلسفه هنر و زیبایی شناسی
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 31 رای
نویسنده:
مترجم:
مشیت علایی
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 31 رای
در جلد هشتم از مجموعة «فلسفة هنر و زیبایی شناسی»، به بررسی برخی از دیدگاه های عمدة زیباشناسی مارکسیستی پرداخته میشود. نظریة زیباشناسی مارکسیسم، نظریه ای است که با انگیزه سیاسی ساخته و پرداخته شده، و از این رو اهمیت بسیاری برای نقش آموزش هنر قائل است. نظریه پردازان مارکسیست معتقدند که هنر تاثیری پردامنه و سازنده بر حوزه های مختلف حیات مادی و فرهنگی دارد و نقش فعال در فرآیند متحول ساختن دنیای واقع ایفا میکند. این بدان معنا است که نه فقط تاریخ هنر، بلکه نقش هنرمند را هم در حیات نسلهای آتی، باید با ملاحظة جنگ طبقاتی مورد ارزیابی مجدد قرار داد. در واقع، هنرمند مارکسیستی از مردم میخواهد تا سنتی اندیشیدن را که از لحاظ سیاسی فاقد اعتبار است، کنار بگذارند: اما آنچه اهمیت دارد این است که این نظریه در قرن بیستم، بر سر مسالة «نوپردازی»، به ویژه با مدرنیسم در تعارض است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
شازده
آپلود شده توسط: شازده
۱۳۹۵/۰۸/۲۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
94
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مارکسیسم و زیبایی شناسی: مجموعه مقالات فلسفه هنر و زیبایی شناسی

تعداد دیدگاه‌ها:
6
[quote='Hamed karamy']اقای یعنی چی پول دادیم دانلود کنیم وقت گذاشتیم بعد دانلود میکنیم باز نمیکنه خب ادم باشید دیگه[/quote] فایل مشکلی نداره. باز میشه. احتمالا مشکل از pdfخوان شما هست. http://uupload.ir/files/zgr1_001.jpg شما هم کمی مودب باشید بد نیست.
اقای یعنی چی پول دادیم دانلود کنیم وقت گذاشتیم بعد دانلود میکنیم باز نمیکنه خب ادم باشید دیگه
سپاس فراوان از کتابناک و مدیران محترمش به خاطر زحماتی که میکشند.انصافا این سایت کمک زیادی به ارتقا فرهنگ جامعه کرده است.
[quote='anitarashidi']برای استفاده از مقاله به این صفحه مراجعه کردم و برای دانلود مقاله می بایست در این باکس مطلبی می نوشتم تا اجازه دانلود بدهد، به نظرم کمی عجیب است پس از افزودن دیدگاه باز امکان دانلود مقاله رو نداده است. ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید.[/quote] گزینه دانلود در قسمت پایین کتاب هست. مشکلی برای دانلود نیست.
برای استفاده از مقاله به این صفحه مراجعه کردم و برای دانلود مقاله می بایست در این باکس مطلبی می نوشتم تا اجازه دانلود بدهد، به نظرم کمی عجیب است پس از افزودن دیدگاه باز امکان دانلود مقاله رو نداده است. ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file