رسته‌ها

راهنمای حقوقی شهروندان (جلد دوم)

راهنمای حقوقی شهروندان (جلد دوم)
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 15 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 15 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
هدف حقوق تنظیم روابط اجتماعی است. حقوق می‌خواهد روابط شهروندان با یکدیگر و با حکومت را چنان تنظیم کند که هر کس بتواند از آزادی‌ها و توانایی‌هایی که به حکم قانون و عرف از آن برخوردار است، کمال بهره‌برداری را داشته باشد و در همان حال به مسئولیت‌ها و تکالیف خود نیز وفادار و ملتزم بماند. بدیهی است که تحقق این هدف بدون آگاهی یکایک شهروندان از قوانین از مقدمات و مقررات ممکن نیست و به همین دلیل «آموزش حقوق» ضروری و لوازم انکارناپذیر زندگی دوران ماست. این‌ها چیزی نیست که دیگر نیازمند ارائه دلیل و برهان باشد؛ اگرچه برخی می‌پندارند که آنچه گفته شد یافتۀ غرب و سوغات آنان است که احیاناً با فرهنگ و آیین ما سازگار نیست. این همان دروغی است که بدخواهان و کج‌اندیشان تلاش کرده و می‌کنند تا به دیگران بباورانند.

از متن کتاب:
پرسش: من مالک سه دانگ از ملکی هستم و در سه دانگ دیگر هم با سایر ورثه شریکم. یکی از ورثه بدون اذن من که مالک بیش از نیمی از این ملک هستم از این ساختمان سال هاست استفاده می کند. آیا می توانم کرایه این سال ها را از او بگیرم؟
پاسخ: از آنجا که شما مالک قسمتی از این ملک هستید و بنا به اظهاراتتان شخص دیگر بدون مجوز از سهم شما استفاده کرده است، می توانید با مراجعه به دادگاه محل وقوع ملک نسبت به ارائه دادخواست مطالبه اجرت المثل ایام تصرف به میزان سهم خود از این ملک اقدام کنید. برای ارائه این دادخواست به همراه داشتن اسناد مالکیت الزامی است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
306
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۷/۱۱/۰۷

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی راهنمای حقوقی شهروندان (جلد دوم)

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
راهنمای حقوقی شهروندان (جلد دوم)
3 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.