Hiweb

هدیه عقاب

هدیه عقاب

مترجم: مهران کندری -مسعود کاظمی

نام لاتین نویسنده: Carlos Castaneda


به دنبال کتاب‌های "تعلیمان دون خوان"، "حقیقتی دیگر" و "سفر به دیگرسو"، و "افسانه‌های قدرت"و "دومین حلقه قدرت"، در نیمه دوم این کتاب کاستاندا شرحی کلی از هدف و ساختار حلقه‌ای از ساحران را که بدون اطلاع خود به آنان وابسته بوده، بیان می‌کند . او در می‌یابد که ساحری که با او برخورد کرده، تنها نبوده بلکه به گروهی متشکل از زنان و مردانـی تعلـق داشته که گروه ناوال را تشکیل می‌داده‌اند .

از این نویسنده:
"تعلیمات دون خوان " ، "حقیقتی دیگر" ، "سفر به دیگر سو" ، "افسانه های قدرت" ، "دومین حلقه قدرت" ، "هدیه عقاب" ، "آتش درون" ، "قدرت سکوت" ، "کرانه فعال بی‌کرانگی" و "هنر رؤیا دیدن"

» ۳۵۰ صفحه
» اسکن شده از چاپ اول ۱۳۶۵؛ انتشارات فردوس

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: نشر م‍ی‍ت‍را‏‫، چ‍اپ‌ ش‍ش‍م‌: ۱۳۸۰.

» کتابناکهای مرتبط:
گلهای معرفت
عروس فریبکار
Jack and Jill

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 333
4.6 / 5
با 488 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 16
۱۳۸۸/۱۱/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
moha1359 جان
اول بهتره روش تحقیق در علوم مختلف بخصوص علوم اجتماعی رو یاد بگیرید بعد روانشناسی و باستان شناسی و تاریخ
بعد برید سراغ ادیان اینجوری درکتون بهتر میشه
البته من خودم همزمان از همه استفاده کردم
تو پای به راه نه دگر هیچ مپرس خود راه بگویدت که چون باید رفت
نقل قول  
ako_ironiiiii
Member
مرسی از لطفت این جوری که پیداس من دیر به به ندای ناوال پاسخ دادم
نقل قول  
با درود بر دوستان گرامی کتاب های «کارلوس کاستاندا گرا» 12 عدد است: 1- تعلیمات دون حوان 2-حقیقتی دیگر 3-سفر به دیگر سو 4-افسانه های قدرت 5-دومین حلقه قدرت 6-هدیه عقاب 7-آتش درون 8-قدرت سکوت 9-هنر رویا بینی 10-حرکات جادویی 11-کرانه فعال بی کرانگی و یک کتاب «چرخ زمان» که مروری بر 8 کتاب اول اوست. کتاب هایی دیگر در زمینه او از نویسندگان دیگر هم هست که برخی اقتباس از کتاب های اوست مانند دون حوان از زبان دون حوان که روی سایت شما هم هست. دیگر کتاب ها مانند: آیین تولتک ها، کاستاندا و آموزش های دون حوان،آموزش های دون کارلوس و... اما به غیر 12 کتاب فوق توصیه می کنم دوستان گرامی کتاب های نوشته شده توسط گروه او را بخوانند. گروه اصلی ناوال جدید(شاگردان دون حوان) پس از دید غلط دون حوان آبلار(کمین کننده و شکارچی) مبنی بر سه شاخه بودن هاله کارلوس کاستاندا عبارت بودند ار: 1- کارلوس کاستاندا گرا(ناوال-رویابین) 2- کارول تیگز(ناوال زن) 3- فلوریندا دانر گرا(رویابین) 4) تایشا آبلار(کمین کننده و شکارچی). سه کتاب از فلوریندا دانر داریم: 1-رویای ساحره. 2- شابانو 3-.... و یک کتاب از تایشاآبلار به نام «گذر ساحران». کتاب های همراهان او تقریباً با کتاب های کارلوس کاستاندا برابری می کند و هر کدام دیباچه ای هم توسط او دارند. کتاب «چهارمیثاق» (با ترجمه فرشته جنیدی را بخوانید زیرا ترجمه دل آرا قهرمان به طور کل متفاوت و ناقص است!) و «سروری عشق» اثر «دون میگوئل رویز» که خود از دسته جدا ولی با آیین دون حوان است فوق العاده است و توصیه می شود بعد از خواندن کتاب های کارلوس کاستاندا خوانده شود. این حقیر توسط دوستی که قدرت هایی خدادادی داشت چند سال روی ترکیبی از عرفان اسلامی و دون حوان کار کرده ام و آن را به صورت کتابی در آورده ام که 14 سال است به صورت فایل خاک می خورد زیرا اجازه انتشار به آن نمی دهند.(نام اصلی باید دون حوان تلفظ شود نه دون خوان زیرا دون خوان تلفظ اسپانیایی است و در اسپانیایی مکزیکی حرف «خ» به صورت «ح» تلفط می شود). به هر حال از pdf های فوق سپاسگذارم. برخی دوستان گرامی در کامنت های خود گفته بودند فایل های pdf حجم زیادی دارد. هرچند این حقیر توانستم دانلود کنم اما به مدیر سایت پیشنهاد می دهم با نرم افزار بخصوصی که در این زمینه برای تبدیل به تصویر و سپس دوباره pdf کردن هست حجم فابل ها را کم کند. با سپاس فراوان از این که کتاب هایی اینچنین را برای دانلود گذاشته اید و امیدوارم همه کتاب های او روی سایت قرار گیرد. باز هم سپاس
نقل قول  
farbod_lili
Member
نقل قول:
من دارم کتابای مختلف رو می خونم تا عقیده خودم رو خودم انتخاب کنم . از این دین زوری که جامعه می خواد به من تحمیل کنه بیزارم . اگه یه دوست کتابخون توی کتابناک پیدا بشه که به من کمک کنه خیلی لطف می کنه


دوست عزیز، من یه مدت کمی توی جمع ئوستان اهل حوضه علمیه بودم، همونایی که میخوان دینشونو به زور تحمیل کنن.
اون موقع اعتقادی به قرآن و اسلام نداشتم. اما کم کم که یه مقداری با صوفیگری و 12امام مسلمانهای شیعه آشنا شدم،
تا اونجایی که من از این مسائل سر در آوردم (در وافع هیچی!)، میگن که مسیر حق 3مرحله داره:

1.شریعت: که کاملا به دنیای مادی مربوط میشه، روابط اجتماعی صحیح و تمرین برای عدم تعلق به دنیای مادی. بهترین مرجع بادگیریش از نظر من ترجمه تحت اللفظی قرآن هست، که به هیچ وجه تفسیر نشده باشه. ما اعراب جاهلیت نیستیم که کسی بخواد مطلبی رو برامون تفسیر کنه مثل رساله ها.
ترجمه قدیمی آقای الهی قمشه ای قرآنی هست که کمترین تفسیر رو داره و همون تفسیر کمشو توی پرانتز یا پا ورقی نوشته.

2.طریقت: که پیش نیازش عبور از شریعته. طریقت در واقع عدم تعلق به هیچ چیزه. مثلا در قرآن نوشته شده که باید هر فرد از خمس مالش بگذره(یعنی در مرحله شریعت)، یعنی 20%،اما در طریقت باید از 110%بگذره! دیگه خودت متوجه میشی که کاره هر کسی عبور از وادیه شریعت نیست. برای همینه که اسلام انقدر به ابتذال کشیده شده چون همه دنبال راه فرار میگردن. چون راهی نیست پس اصل رو تغییر میدن. در این زمینه اگر کسی بتونه برام تاریخچه ی ظهور امری به نام صیغه رو برام شرح بده ممنون میشم!!!!!

3.حقیقت: من تا به حال کسی رو ندیدم که زنده باشه و بتونه برام این مرحله رو شرح بده، شاید من کم جستجو کردم، اما اون چیزی که از نوشته های بقیه متوجه شدم که اکثرا غربی هستن، این مرحله عین شناور شدن در حقیقت وجود خداست. همون قرب الهی خودمون.

حالا اون مراحل و دنیاهای موازی که برای مثال اِک تفسیر میکنه، همه توی فاصله بین شریعت تا حقیقته. یعنی طریقت.
توی صوفیگری اکثرا کاری به شریعت ندارن، برای همین به مرحله آخر نمیرسن یا اگه برسن خیلی سخته براشون. شریعت مثل تمرینیه برای حقیقت.
یه مورد خیلی خاص هست که اکثر کسایی که در این زمینه صحبت میکنن بهش اشاره میکنن. عشق، در واقع عشق به مسیر و مقصد.

اینا همه نظرات شخصی من بود و به هیچ وجه قصد بی احترامی یا بی حرمتی به کسی رو نداشتم. ممکنه تماما اشتباه باشه.
نقل قول  
atelieahjam
Member
با عرض سلام خدمت شما دوستان گرامی

من با کارلوس و کتابهاش و مرشد پیر دون خوان و دوست صمیمی اش دون خنارو ، از یازده سال پیش آشنا شدم ، اکثر کتابها را در اون زمان خواندم و دوستانی داشتم که ما با هم همراه و همسفر بودیم ، و در مورد مطالب کتابها تبادل نظر می کردیم.
به نظرم کسی که با این مقوله و بینش و آگاهی از جهان هستی آشنا میشه ، بهتره که یک همراه داشته باشه ، چون سفر تنهایی باعث خیلی از مشکلات واسه آدم میشه و سوالاتی که کسی نیست جواب شون رو به آدم بگه با خواندن این کتابها برای آدم به وجود میاد ، وقتی به جواب نشه رسید آدم هزار جور فکر و خیال میکنه برای رسیدن به پاسخ ، پس آدم خیلی درگیر موضوع میشه و ممکنه به برداشتهای اشتباهی برسه که این اشتباهات در روند زندگی شخصی میتونه تاثیرات ناخوشایندی بگذاره ،

در کل ، آدم نباید خودش را با جهانی که از آن آشنایی به قدر کافی نداره درگیر کنه ، وسعت آموزه های دون خوان اونقدر زیاد هست که هر قسمتش نیاز به تامل و بحث داره برای درک مفاهیم مطالب ، مثلا یکی از آموزه های دون خوان متوقف کردن مناظرات درونی و متوقف کردن دنیاست ، البته این توقف سازی یک شبه حاصل نخواهد شد ، آن هم بدون داشتن مرشد و استاد و راهنما ، یعنی کسی که این راه را رفته باشه و به جایگاه دون خوان رسیده باشه و حالا بتونه کمک کنه به ما ، کارلوس که دکتری جامعه شناسی داشت و یازده سال شاگرد حضوری دون خوان بود ، آخرش نتونست دون خوان را تمام و کامل بشناسه ، اون وقت ما با خواندن چند کتاب چقدر می تونیم در این راه موفق عمل کنیم.
اما با سیال بودن میشه از مطالب کتابها استفاده های مفیدی کرد ، خیلی مهم هستش که به موضوعی گیر ندیم و هی نخواهیم اونو یک جوری با دنیای خودمون تطبیق بدیم و با شبیه سازی کردن دنیای خودمون با مطالب کتابها دچار مشکل بشیم ،

تمام مجموعه کتابهای کارلوس در توصیفات و جزئیات خورد و کلانی که داره ، بیان کننده این است که به دانایی برسیم و مرد معرفت و یا مرد خرد و یا مرد دانا بشیم و تمام این فراز و نشیب ها برای رسیدن به همین مقصود است ، هدف کارلوس از نگارش کتابها معرفی مردی که صاحب معرفت بود و به دانایی زندگی میکرد بود ، و با این بیان ره و رسم زندگی آن مرشد پیر را به ما رسانده باشه.

با تشکر ، موفق و پیروز باشید


نقل قول  
moha1359
Member
من دارم کتابای مختلف رو می خونم تا عقیده خودم رو خودم انتخاب کنم . از این دین زوری که جامعه می خواد به من تحمیل کنه بیزارم . اگه یه دوست کتابخون توی کتابناک پیدا بشه که به من کمک کنه خیلی لطف می کنه
نقل قول  
blackbird
Member
ای ول کتاب خوان 5 که معلومه کاستاندا خونه حرفه ای هستی . کاملا حرفت درسته . توی این کتاب داره ناوال رو به یاد میاره . قسمت آخرش هم قوانین کمین و شکار هست که خیلی مهمه .
نقل قول  
salad1991
Member
خيلي ممنون
اجرتون با خدا
نقل قول  
ahmad1373
Member
سلام
دست مریزاد
مدتهابوددنبال همچین کتابهایی میگشتم
منوبه آرزوم رسوندین
نقل قول  
saeedrzh
Member
از زحمتتون ممنونم. البته اگه اسكن از كتابهاي سر حال تر گرفته ميشد، زحماتتون بي نفصترينن مي بود
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You