با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

دستور تاریخی فعل (جلد دوم)

دستور تاریخی فعل (جلد دوم)

دستور تاریخی فعل (جلد اول)
http://ketabnak.com/book/78837

دستور تاریخی، دستور زبانی است که قواعد صرف و نحوی زبان را در دوران گذشته بررسی می­کند و درباره­ی تاریخ پیدایش و رواج و متروک شدن این قواعد بحث می­کند. به عبارت دیگر، دستور تاریخی از این بحث می­کند که یک زبان و یک واژه چگونه تغییر کرده و تحول یافته تا صورت امروزی خود را پیدا کرده است. به عبارت دیگر دستور تاریخی، تحول دستوری زبان را در طول زمان بررسی می‌کند، در حالی­که دستور همزمانی یا توصیفی، قواعد زبان را در زمانی معین مطالعه می­نماید.
همان­طور که می­دانیم، گقتار یک نسل هیچ­گاه دقیقا مانند پدران یا فرزندان آنها نیست. البته تفاوت­های میان نسل­های متوالی ناچیز است و غالبا مورد توجه قرار نمی­گیرد. با این حال، در یک فاصله­ی زمانی چند صد ساله یا چند هزار ساله، تفاوت­های جزیی دارای اثر تراکمی خواهد بود و اغلب یک زبان معین، شکل کاملا تازه­ای به خود می­گیرد و شباهت آن با شکلی که در مرحله ­ی قبل داشته است، تنها پس از بررسی­های لازم از طریق دستور تاریخی، آشکار می‌گردد.

حق تکثیر: قطره، 1380

» کتابناکهای مرتبط:
Logics for Linguistic Structures
یادگیری زبان کاذب
پدیده ی اسپرانتو

نسخه ها
4.6 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۵/۰۶/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
sarapirouz
Member
بسیار عالی متشکرم
نقل قول  
این کتاب بی نظیرِ
از آپلود کننده عزیز تشکر می کنم زنده باشی خیلی لذت می برم از کتابی که گذاشتید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You