با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

تاریخ ایران از دوران باستان تا پایان سده هجدهم میلادی

نویسنده:
هنگامی که سخن از تاریخ ایران می‌رود، باید به این نکته توجه داشت که آیا منظور تاریخ اقوام و مردمانی است که از آغاز تاریخ تا کنون در مرزهای سیاسی ایران امروزی زیسته‌اند یا تاریخ اقوام و مردمانی است که خود را به نحوی از انحاء ایرانی می‌خوانده‌اند و در جغرافیایی که دربرگیرندهٔ ایران امروز و سرزمین‌هایی که از دیدگاه تاریخی بخشی از ایران بزرگ (ایرانشهر) بوده‌است زیسته‌اند. گاه تاریخ ایران را از ورود آریایی‌ ها که نام ایران نیز از ایشان گرفته شده‌است، به فلات ایران آغاز می‌کنند. ولی این به این معنی نیست که فلات ایران تا پیش از ورود آریایی ها خالی از سکنه یا تمدن بوده‌است. پیش از ورود آریاییان به فلات ایران تمدنهای بسیار کهنی در این محل شکفته و پژمرده شده بودند و تعدادی نیز هنوز شکوفا بودند. بزرگ‌ترین تمدن تاریخ ایران دولت عیلام بوده است که سرزمین آنها در جنوب غربى ایران و کمابیش مطابق با خوزستان بوده است. پایتخت عیلام شهر شوش بوده که آثار مربوط به آنها در این شهر پیدا شده است. ظاهراً بخش‌هاى مختلف در عیلام حکومت‌هاى جداگانه و هر یک پادشاهان مربوط به خود را داشته‌اند.

حق تکثیر: تهران: پیام ، 1353

» کتابناکهای مرتبط:
اشکانیان
سنگ نبشته های هخامنشی در ترعه نیل
The Cambridge History of Iran - volume 1

نسخه ها
4.7 / 5
با 85 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۵/۰۵/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
didar391
Member
از خانم نینا ویکتوروونا پیگولوسکایا کتاب مهم دیگری نیز ترجمه شده به نام: اعراب حدود مرزهای روم شرقی و ایران، که لینک دانلود آن هم قابل دسترسی است
نقل قول  
edrishoseini
Member
کتاب تاریخ ایران نوشته گروهی از نویسندگان روس(ن. و. پیگولوسکایا - آ. یو. یاکوبوسکی - ای. ب. پطروشفسکی - آ. م. بلنیتسکی - ل. و. استرویوا) مطالب جالبی خصوصاً درباره رسوم مالیات گرفتن و بطور کل پول زور و نا حق گرفتن از مردم و روستاییان ایران در طول تاریخ دارد. مقدمه ای هم از شادروان احسان نراقی دارد که خوندنش خالی از لطف نیست.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You