رسته‌ها

تاریخ ایران از دوران باستان تا پایان سده هجدهم میلادی

تاریخ ایران از دوران باستان تا پایان سده هجدهم میلادی
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 89 رای
هنگامی که سخن از تاریخ ایران می‌رود، باید به این نکته توجه داشت که آیا منظور تاریخ اقوام و مردمانی است که از آغاز تاریخ تا کنون در مرزهای سیاسی ایران امروزی زیسته‌اند یا تاریخ اقوام و مردمانی است که خود را به نحوی از انحاء ایرانی می‌خوانده‌اند و در جغرافیایی که دربرگیرندهٔ ایران امروز و سرزمین‌هایی که از دیدگاه تاریخی بخشی از ایران بزرگ (ایرانشهر) بوده‌است زیسته‌اند. گاه تاریخ ایران را از ورود آریایی‌ ها که نام ایران نیز از ایشان گرفته شده‌است، به فلات ایران آغاز می‌کنند. ولی این به این معنی نیست که فلات ایران تا پیش از ورود آریایی ها خالی از سکنه یا تمدن بوده‌است. پیش از ورود آریاییان به فلات ایران تمدنهای بسیار کهنی در این محل شکفته و پژمرده شده بودند و تعدادی نیز هنوز شکوفا بودند. بزرگ‌ترین تمدن تاریخ ایران دولت عیلام بوده است که سرزمین آنها در جنوب غربى ایران و کمابیش مطابق با خوزستان بوده است. پایتخت عیلام شهر شوش بوده که آثار مربوط به آنها در این شهر پیدا شده است. ظاهراً بخش‌هاى مختلف در عیلام حکومت‌هاى جداگانه و هر یک پادشاهان مربوط به خود را داشته‌اند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
732
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
simin
simin
1395/05/08

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ ایران از دوران باستان تا پایان سده هجدهم میلادی

تعداد دیدگاه‌ها:
5
از پطروشفسکی، کتاب اسلام در ایران رو بخونید خیلی جالبه
با سلام. این کتاب بصورت غیرقانونی و با تخلف از قانون مولف در این وبسایت آپلود شده است. حقوق قانونی نشر این کتاب متعلق به پدر من صاحب امتیاز و موسس انتشارات پیام است که حق هیچگونه تکثیر، توزیع، بازنشر، آپلود یا انتشار نسخه‌ی الکترونیکی آن را هیچگاه نه به ایشان و نه هیچ شخص حقیقی و حقوقیی نداده، نبخشیده و واگذار نکرده است. مطالعه‌ی این کتاب در این وبسایت دزدی مسلم است و انتشارات پیام این مهم را از طریق مقامات قضایی در حال پیگیری است.
چه خبره اینقدر جوش میزنی ؟
روز اول که عضو کتابناک شدی زیر 5 تا کتاب یه متن تکراری رو نوشتی !
بالای صفحه توی کادر آبی رو بخون جناب صاحب امتیاز نشر !! حداقل شما که انتشارات دارید زحمت بکشید سه سطر مطلب رو بخونید
نوشته :
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.... الی آخر
از خانم نینا ویکتوروونا پیگولوسکایا کتاب مهم دیگری نیز ترجمه شده به نام: اعراب حدود مرزهای روم شرقی و ایران، که لینک دانلود آن هم قابل دسترسی است
کتاب تاریخ ایران نوشته گروهی از نویسندگان روس(ن. و. پیگولوسکایا - آ. یو. یاکوبوسکی - ای. ب. پطروشفسکی - آ. م. بلنیتسکی - ل. و. استرویوا) مطالب جالبی خصوصاً درباره رسوم مالیات گرفتن و بطور کل پول زور و نا حق گرفتن از مردم و روستاییان ایران در طول تاریخ دارد. مقدمه ای هم از شادروان احسان نراقی دارد که خوندنش خالی از لطف نیست.
تاریخ ایران از دوران باستان تا پایان سده هجدهم میلادی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک