Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سفری به دربار سلطان صاحبقران (جلد اول)

سفری به دربار سلطان صاحبقران (جلد اول)

نویسنده:
سفری به دربار سلطان صاحبقران (جلد دوم):
http://ketabnak.com/book/77976

دولت پروس و آلمان در سال 1859 مقارن با اواسط سلطنت ناصرالدین شاه هیئتی را به ایران اعزام کرد تا ضمن ایجاد سفارتخانه روابط و مناسبات اقتصادی و سیاسی را میان ایران و آلمان برقرار کند؛ این کتاب سفرنامه‌ای است حاصل از این مسافرت.
دکتر بروگش مستشار و استاد دانشگاه برلین و یکی از بزرگترین شرق‌شناسان روزگار خود بود. وی در تمام طول اقامتش در ایران در تمام شئون و روابط میان مردم ایران مطالعه کرد.

در کتاب "سفری به دربار سلطان صاحبقران" آمده است:
باید گفت که زبان فارسی، زبان ادب و نزاکت و احترام است. ایرانیها هرگز به اشخاص بزرگتر از خود "نه" نمی‌گویند و از کلمه "خیر" استفاده می‌کنند یا آنکه می‌گویند "اختیار دارید". همیشه صحبتها ونطق‌ها با "عرض می‌کنم ..." شروع می‌شود. اگر یک نفر خبر خوشی را دریافت کند طرف مقابل می‌گوید: "چشم ما روشن..." هنگامی که از اشخاص نقل قول می‌شود به جای "او گفت" می‌گویند "ایشان فرمودند."
این کتاب، حاصل مسافرت د ور و د راز یک هیأت سیاسى و اعضاى یک سفارت است که رسماً ازطرف د ولت پروس به ایران اعزام شد ند  و از بیشتر نقاط و شهرهاى ایران بازد ید  کرد ند  و د ر 25‌‏ژوئیه 1857‌‏براى نخستین بار میان ایران و د ولت پاد شاهى پروس- به نمایند گى ازطرف کشورها و ایالات مستقل آلمان - یک قرارد اد  گمرکى و بازرگانى و مود ت امضاء نمود ند  و...

حق تکثیر: اطلاعات، 1367

» کتابناکهای مرتبط:
نگاهی به تاریخ ارمنیان تهران
زین الاخبار: تاریخ گردیزی
تاریخ ایران - جلد دوم

نسخه ها
4.5 / 5
با 66 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۵/۰۳/۲۸


پاسخنگارش دیدگاه
mi2ni
Member
میبشه یه بخش جداگانه به منظور معرفی و ارائه سفرنامه ها ایجاد کنید؟
نقل قول  
alnor
Member
با سلام و عرض دست مریزاد
اگر ممکن هست کتاب های مورخین و جغرافی دانان بزرگ اسلامی از جمله ابن حوقل، اصطخری و تاریخ گزیده و ابن خردادبه، را هم در سایت قرار دهید.
سپاسگزار از زحماتتون
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You