Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

سفری به دربار سلطان صاحبقران (جلد اول)

سفری به دربار سلطان صاحبقران (جلد اول)

نویسنده:
سفری به دربار سلطان صاحبقران (جلد دوم):
http://ketabnak.com/book/77976

دولت پروس و آلمان در سال 1859 مقارن با اواسط سلطنت ناصرالدین شاه هیئتی را به ایران اعزام کرد تا ضمن ایجاد سفارتخانه روابط و مناسبات اقتصادی و سیاسی را میان ایران و آلمان برقرار کند؛ این کتاب سفرنامه‌ای است حاصل از این مسافرت.
دکتر بروگش مستشار و استاد دانشگاه برلین و یکی از بزرگترین شرق‌شناسان روزگار خود بود. وی در تمام طول اقامتش در ایران در تمام شئون و روابط میان مردم ایران مطالعه کرد.

در کتاب "سفری به دربار سلطان صاحبقران" آمده است:
باید گفت که زبان فارسی، زبان ادب و نزاکت و احترام است. ایرانیها هرگز به اشخاص بزرگتر از خود "نه" نمی‌گویند و از کلمه "خیر" استفاده می‌کنند یا آنکه می‌گویند "اختیار دارید". همیشه صحبتها ونطق‌ها با "عرض می‌کنم ..." شروع می‌شود. اگر یک نفر خبر خوشی را دریافت کند طرف مقابل می‌گوید: "چشم ما روشن..." هنگامی که از اشخاص نقل قول می‌شود به جای "او گفت" می‌گویند "ایشان فرمودند."
این کتاب، حاصل مسافرت د ور و د راز یک هیأت سیاسى و اعضاى یک سفارت است که رسماً ازطرف د ولت پروس به ایران اعزام شد ند  و از بیشتر نقاط و شهرهاى ایران بازد ید  کرد ند  و د ر 25‌‏ژوئیه 1857‌‏براى نخستین بار میان ایران و د ولت پاد شاهى پروس- به نمایند گى ازطرف کشورها و ایالات مستقل آلمان - یک قرارد اد  گمرکى و بازرگانى و مود ت امضاء نمود ند  و...

حق تکثیر: اطلاعات، 1367

» کتابناکهای مرتبط:
فارس از مشروطیت تا جنگ جهانی اول
یادداشتهای اسدالله علم (جلد 5)
نقدی برای تمام فصول: گفتگوی اکبر گنجی با عبدالله نوری

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 19 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 344
4.5 / 5
با 62 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۰۳/۲۸


پاسخنگارش دیدگاه
alnor
Member
با سلام و عرض دست مریزاد
اگر ممکن هست کتاب های مورخین و جغرافی دانان بزرگ اسلامی از جمله ابن حوقل، اصطخری و تاریخ گزیده و ابن خردادبه، را هم در سایت قرار دهید.
سپاسگزار از زحماتتون
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You