رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 69 رای

عروض و قافیه

نویسنده:
این کتاب حاوی اطلاعات کامل و مفیدی در زمینه ی علم عروض و قافیه می باشد و به زبانی ساده و قابل فهم نگارش شده است. و برای دانش آموزان گروه علوم انسانی و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی و علاقمندان به شعر و وزن عروضی توصیه می شود.
مروری بر کتاب
اوزان
عروض
آوانویسی
هجا
تقطیع
رکن بندی
وزن شعر نو
نام گذاری اوزان
قافیه
و...

حق تکثیر: دانشگاه پیام نور: 1383
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: simin
۱۳۹۵/۰۴/۰۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
126
فرمت:
PDF
حق نشر:
دانشگاه پیام نور‏‫
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی عروض و قافیه

تعداد دیدگاه‌ها:
15
شما ممکن است نقد یک منتقد را نپسندید و از اساس با آن مخالف باشید. اما هر منتقدی برای نقد و تحلیل که از نقد مهم تر است، زاویه نگار و معیارهایی دارد. یعنی مورد نقد را در یک زمینه‌ی مشخص و از یک نظر خاصی بررسی کرده‌است و برای این کار از متر و معیار پیش فرض خودش استفاده می‌کند و شما یا هرکسی می‌تواند کوچکترین اهمیتی به آن ندهد یا برای مخالف با آن دلایل خود را بیاورد و بصورت نوشته نظر و نقد و تحلیل دیگر منتقد را نقد کند و ایرادهای خود را بر آن وارد کند. در جایگاه آقای شمیسا و خدماتی که به فرهنگ و ادبیات ایران کرده‌اند تردید نکنید هرچند با نقد یا تحلیل ایشان بر آثاری که دوست دارید مخالفید. مخالفت طبیعی است و نظر شما محترم است.
با سلام...من از سیروس شمیسا کتاب بیان و نقد ادبی را به مناسبت کاری مورد مطالعه قراردادم.به نظرم اینگونه رسید که کتاب نقد ادبی دارای محتوایی مفید و سودمند و از سبک نوشتاری صحیح و سالمی برخوردار است. از آنجایی که ما در عصری زندگی می کنیم که 99درصد کتابهای پژوهشی و حتا آموزشی به زبان انگلیسی یا آلمانی یا فرانسه و جز آنها می باشند داشتن یک مولف در زبان و ادبیات فارسی وکتب تالیفی از این دست به هررو خوب و پسندیده است.هرچند که در محتوا دارای نقص و کاستی ها و ایرداتی باشد.با احترام علی اصغر معیری
نقل قول از rrranande:
نقل قول از E R S:
این شخص معلوم الحال در بحث پیرامون کتاب جیغ علنا به نویسنده و فکرش توهین می کنه . می گه تمام آثارش فاجعه ست . در مملکتی که هر روز یک اختلاس هزار میلیاردی رخ می ده یا میلیاردها دلار پول گم می شه یا دکل گم یا هزاران فساد دیگه می شه اینها از نظر ایشان فاجعه نیست اما کتاب نقد و تفسیر آثار صادق هدایت فاجعه ست . کتاب جیغ فاجعه ست کتاب نقد وتفسیر آثار دولت آبادی فاجعه ست .


دوست گرامی به قول خودتون معلوم الحالند دیگه اما به قول مولانا:
مه فشاند نور و سگ عوعو کند
هر کسی بر طینت خود می تند
نقل قول از rrranande:
می گه تمام آثارش فاجعه ست .

بذار بگه فاجعه س چی از شما کم میشه؟ شما ملزم به خوندن کامل هرچی بهتون برخورنده س هستین؟ یا دفاع از اونچه طرفدارشین...به چه قیمتی؟
نقل قول از E R S:

شما توی سایت آمازون یا گودریدز هم به هر کتابی که نگاه کنید، خیلی ها نمره کامل میدن و تعریف میکنن و خیلی ها هم پایین ترین نمره رو میدن و انتقادات شدید (حتی به نویسنده اش) وارد میکنن. قرار نیست همه یک کتاب رو بپسندند. کسی نظری تند نوشت، شما هم اگر مخالف اید میتونید جوابیه ای تند برایش بنویسید و قضاوت رو واگذار کنید به مخاطبان. دیگه "ترمز کشیدن" وظیفه ما نیست! مگه میدون جنگه؟


من نگفتم میدون جنگه و اتفاقا خیلی هم طرفدار بحث و نقد و نظر هستم ولی برام عجیبه که شما بین بحث و نقد و نظر با توهین تمایز قائل نیستید . از محمدرضا قربانی در همین سایت گودریدز که نام بردید کتابهایی هست . من بحث ها پیرامون این کتابها رو هم دنبال کردم . آنجا هرگز ندیدم کسی به نویسنده توهین کرده باشه . بحث فقط حول محور محتوای کتابهاست . اتفاقا تحسین های زیادی کرده اند و حتی آنهایی هم که ایراد گرفته اند نقطه نظرشان این بوده که کاش مثلا قربانی به فلان موضوعات هم در فلان کتابش می پرداخت . اما این شخص معلوم الحال در بحث پیرامون کتاب جیغ علنا به نویسنده و فکرش توهین می کنه . می گه تمام آثارش فاجعه ست . در مملکتی که هر روز یک اختلاس هزار میلیاردی رخ می ده یا میلیاردها دلار پول گم می شه یا دکل گم یا هزاران فساد دیگه می شه اینها از نظر ایشان فاجعه نیست اما کتاب نقد و تفسیر آثار صادق هدایت فاجعه ست . کتاب جیغ فاجعه ست کتاب نقد وتفسیر آثار دولت آبادی فاجعه ست .
نقل قول از rrranande:
دو تا کتاب آپلود کرده بودم یه امتیازی گیرم بیاد دود شد رفت هوا.

سلام.
شما اگر برای دریافت کتابی امتیاز کم داشتید، می‌توانید به من یا دوستان دیگر بگویید تا براتون بفرستند. بهرحال، این همه امتیازها به درد همچین روزهایی می‌خوره. دوستان دیگر اگر نیاز داشتن، به من پیام بدن.
من کتاب‌های زیادی دارم، اگر در میان اونها پیدا نشد، از همین‌جا براتون دریافت می‌کنم و می‌فرستم. باور بفرمایید اگر به همین Khwanirath هم بگید براتون می‌فرسته.
ایشان که با من و شما یا کس دیگری دشمنی ندارند. مثل همه خرده‌گیری هایی داشتن.

مانا باشید.
بدرود.

نقل قول از rrranande:
فقط بخاطر این بود که ترمز توهین هایی را که یکی از شرکت کنندگان در بحث به شخص نویسنده و نه به کتابش می کرد بکشم

شما توی سایت آمازون یا گودریدز هم به هر کتابی که نگاه کنید، خیلی ها نمره کامل میدن و تعریف میکنن و خیلی ها هم پایین ترین نمره رو میدن و انتقادات شدید (حتی به نویسنده اش) وارد میکنن. قرار نیست همه یک کتاب رو بپسندند. کسی نظری تند نوشت، شما هم اگر مخالف اید میتونید جوابیه ای تند برایش بنویسید و قضاوت رو واگذار کنید به مخاطبان. دیگه "ترمز کشیدن" وظیفه ما نیست! مگه میدون جنگه؟
نقل قول از E R S:

ببخشید شما خودتون زیر کتاب جیغ نوشتید که ایمیل زدید و به آ. قربانی تا کتابشون رو از کتابناک حذف کنند پس چرا حالا اینجا ابراز عصبانیت میکنید؟ مجبور نبودید این کار رو بکنیدشما واقعا فکر کردید اونقد احمقم که چنین کاری انجام بدم ؟ در ضمن مگر من می تونستم به خودم اجازه بدم به نویسنده ی کتاب امر و نهی کنم که چه تصمیمی بگیره . منی که با هزار زحمت تازه اسکن کتاب نقد و تفسیر آثار جمالزده رو تمام کرده بودم و قصد داشتم در سایت قرار بدم مگه می شه خودم بزنم کاسه کوزه خودمو بشکنم و به نویسنده بگم مبادا اجازه بدی این کتابت رو آپلود کنم ؟ درسته که اون حرفو زدم ولی فقط بخاطر این بود که ترمز توهین هایی را که یکی از شرکت کنندگان در بحث به شخص نویسنده و نه به کتابش می کرد بکشم . این آدم که نمی دونم کی بود و چکاره بود به خودش اجازه می داد انواع توهین ها رو بکنه و آخر سر هم که گفت آثار این نویسنده همه شون فاجعه هستند و همان بهتر که چنین آثاری از سایت حدف بشند .
نقل قول از rrranande:
آنقدر عصبانی ام که دلم می خواد هر چی عروض و قافیه ست با ترازوشون بکوبم توی سر شون . دو تا کتاب آپلود کرده بودم یه امتیازی گیرم بیاد دود شد رفت هوا

ببخشید شما خودتون زیر کتاب جیغ نوشتید که ایمیل زدید و به آ. قربانی تا کتابشون رو از کتابناک حذف کنند پس چرا حالا اینجا ابراز عصبانیت میکنید؟ مجبور نبودید این کار رو بکنید
آنقدر عصبانی ام که دلم می خواد هر چی عروض و قافیه ست با ترازوشون بکوبم توی سر شون . دو تا کتاب آپلود کرده بودم یه امتیازی گیرم بیاد دود شد رفت هوا . والله این حرفها مال هفت قرن پیشه حتی فسیل ها هم دیگه اعلام برائت می کنند از اینا. ولی هنوز یه عده کاتولیک تر از پاپ همینطور چارچنگولی چسبییدن بهش . حالم از این اصول قواعد من در آوردی مفاعیلن مفاعیلن مفاعیل و فاعلاتن فاعلاتن فاعلاتن به هم می خوره . آخه یعنی چی اینها ؟ یه جوری ازش دفاع می کنندکه انگار وحی منزل هستند اینها نه بابا اینا رو همین حضرات استادی که بانو meran444 بهشون خوب اشاره کرده ساختند که بتونند بدون هیچ زحمتی پول در بیارند . بالاخره شغل خوبیه . هر چی باشه بهتر از سبزی فروشیه که .
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل