با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

هزاره شیخ طوسی (جلد اول)

هزاره شیخ طوسی (جلد اول)

به کوشش: علی دوانی

هزاره ی شیخ طوسی (جلد دوم)
http://ketabnak.com/book/76285

مقاله ها و خطابه های تحقیقی و تاریخی پیرامون شخصیت بزرگ دانشمند عالیقدر شیعه محمد بن حسن طوسی به مناسبت کنگره هزارمین سال ولادت وی
کتاب هزاره شیخ طوسی که هم اکنون در دست خوانندگان محترم قرار دارد مشتمل است بر نوشته ها، نطق ها و تحقیقات دانشمندان شرق و غرب، پیرامون شخصیت بزرگ محمدبن حسن طوسی دانشمند بلند آوازه ی ایران و فقیه نامدار شیعه که در کنگره هزارمین سال ولادت وی، ارائه و معرفی شده اند. کنگره هزاره شیخ طوسی به مدت پنج روز از ۲۸اسفند ماه ۱۳۴۸تا ۳ فروردین ماه ۱۳۴۹ شمسی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. کتاب حاضر شامل بخش های مختلفی است که در ذیل به سرفصل های اصلی آن اشاره می شود؛ بخش اول: زندگی نامه، بخش دوم: آثار وجودی شیخ طوسی، بخش سوم: تفسیر قرآن و شیخ طوسی، بخش چهارم: اصول فقه، بخش پنجم: فقه و حدیث و بخش ششم: فلسفه و کلام(عقاید و مذاهب). این مجموعه در دو جلد به چاپ رسیده است و کتاب حاضر مجلد نخست می باشد. این کتاب در سال 1349 به کوشش(و در برخی موارد ترجمه ی) علی دوانی توسط انتشارات دارالتبلیغ اسلامی تهران و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد در 1500 شمارگان و در تهران منتشر شده است.

حق تکثیر: دارالتبلیغ اسلامی، 1349

» کتابناکهای مرتبط:
No Room for Small Dreams: Courage, Imagination, and the Making of Modern Israel
آنتونیو گرامشی
مجمع الفصحا - جلد سوم

نسخه ها
4.6 / 5
با 30 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۰۱/۲۷


پاسخنگارش دیدگاه
یادش بخیر! هزاره شیخ طوسی در قم بود و بخور بخور حضرات به آن بهانه. چند نفر روزنامه نگار همراه بقیه هنگام ناهار دور هم بودند و داشتند غذا می خوردند. یکی به بقیه دوستانش گفت: بچه ها خوب بخورید معلوم نیست تا هزاره بعدی باشیم!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You