Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

تاریخ سیر فلسفه در اروپا از دوره ی پیش سقراطی  تا پایان عصر روشنگری (جلد اول)

تاریخ سیر فلسفه در اروپا از دوره ی پیش سقراطی تا پایان عصر روشنگری (جلد اول)

نویسنده:
تاریخ سیر فلسفه در اروپا از دوره ی پیش سقراطی تا پایان عصر روشنگری (جلد دوم)
http://ketabnak.com/book/76019

جلد ۱ : ازدوره پیش سقراطی تا پایان عصرروشنگری

این کتاب اساساً برای دانشجویان فلسفه و آن دسته از خوانندگان فراهم آمده است که می خواهند بدون توقف و صرف وقت زیاد ، زمان و مکان زندگانی و خلاصه اندیشه های فیلسوفی از فیلسوفان را بیابند وبخوانند .

اما فلسفه چیست ؟ فلسفه ، دوست داشتن خردمندی است و فیلسوف دوستدار خردمندی و خردورزی . اما هرکس که چیزی را دوست می دارد بدین معنی نیست که مطلوب خود را بدست آورده واو را در آغوش گرفته ، نه بلکه بدین معنی است که دنبال چیزی که دوست دارد می رود ، و بسا که هرگز به مطلوب خود نمی رسد ولی او البته سست نمی شود و راه تفکرو « فلسفیدن » خود را ادامه می دهد ....
اگر چه اولین بار واژه «یوتوپیا» را تامس مور، نویسنده و فیلسوف انگلیسی ساخته است، بشر از دیرباز در برابر ناکامی‌ها، بیدادگری‌ها و ناهمواری‌های زندگی سعی کرده است طرح شهری آرمانی را تصویر کند.
انگیزه بشر از طرح این شهر خیالی این بوده است که از دردها و رنج‌های خود بکاهد و معایب و محاسن جوامع را بازگو کند. در کانون بشری، شاعران، فیلسوفان و نویسندگان زیادی چون افلاطون، ارسطو، فارابی، نظامی و... با طرح این موضوع به ویژگی‌ها و چگونگی شکل‌گیری آن پرداخته‌اند.
کتاب شکل گسترده‌ و بازبینی شده‌ی "دستی در تاریخ فلسفه" است که دکتر"علی اصغر حلبی" سال‌ها پیش به فارسی ترجمه کرده بود. وی در این اثر مطالب گوناگونی را بر اصل کتاب افزوده خاطرنشان می‌کند:
آن کتاب [دستی در تاریخ فلسفه] را اصل گرفته و بهانه کرده‌ام ولی در ضمن آن، کتاب‌های معروف و دانشنامه‌های شناخته و رساله‌های منفرد را به مطالعه گرفته‌ام و مطالب دقیق و لطیف آن‌ها را بیرون کشیده‌ام و به مناسبت بر مطالب کتاب "آدی" افزوده‌ام.
و به ویژه عقاید فلسوفانی همچون هراکلیتوس، سقراط، افلاطون، ارسطو، دیوژن، سوفسطائیان، شکاکان، رواقیان، فلوطین، آوگوستین، قدیس، آکم، طوماس آکوئینی، پلآگیوس، بیکن، دکارت، مالبرانش، اسپینوزا، لایب نیتز، لاک، هیوم، کانت، هگل، ولتر، نیچه و جز آنان را چندین برابر اصل بسط داده‌ام، و از آن چه در فرهنگ و فلسفه‌ی اسلامی ـ ایرانی با مطلب آن‌ها مشابه بوده در پاورقی‌ها ذکر کرده‌ام و ریشه‌های آن را به دست داده‌ام....
این کتاب، اساسا برای دانشجویان فلسفه و آن دسته از خوانندگان فراهم آمده است که می‌خواهند بدون توقف و صرف وقت زیاد، زمان و مکان زندگی و خلاصه‌ی اندیشه‌های فیلسوفی از فیلسوفان را بیابند و بخوانند". صرف نظر از اظهار نظر خود نویسنده، این کتاب از حیث کنکاش، یافتن مشابهات در اندیشه‌ی فلاسفه‌ی غرب و اندیشه‌های فرهنگ اسلامی ـ ایرانی، و توضیحات کارساز در جای جای کتاب، برای افراد متخصص در حوزه‌ی علوم انسانی مفید واقع می‌شود.

حق تکثیر: تهران، قطره، 1383

» کتابناکهای مرتبط:
رساله ی تاریخ: جستاری در هرمنوتیک تاریخ
تاریخ مختصر فلسفه جدید: از دکارت تا ویتگنشتاین
تاریخ فلسفه: از آوگوستینوس تا اسکوتوس (جلد دوم)

نسخه ها
4.5 / 5
با 44 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۵/۰۱/۱۳


پاسخنگارش دیدگاه
عالی بود. از آپلود کننده بسیار متشکرم. ممکنه جلد دوم این کتاب رو هم برای دانلود بگذارید؟
نقل قول  
_Guest
Member
واقعا این کتاب هایی که در مورد آغاز فلسفه نوشته میشه خیلی مفید و سودمند هست تا آثار هگل و شوپنهاور و سنکا که فقط وقت تلف کردن خوندنشون
خیلی ممنون بابت این کتاب که حکم گنج رو داره
نقل قول  
مهدی92
Member
سلام بابت همه کتاب های خوبی که پشت سرهم و در عین حال با کیفیت آپلود می کنید ممنونم پاینده و برقرار باشید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You