رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
اشطباحات لپی
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 188 رای
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 188 رای
زیگموند فروید به عنوان پدر بنیانگذار روانکاوی، یا روش بالینی برای درمان آسیب شناسی روانی از طریق گفتگو بین یک بیمار و یک روانکاو همچنان تا امروز در تاریخ تفکر بشر جایگاه ویژه و ممتازی دارد. تأثیر او در زمینه روانکاوی را نمی توان کم رنگ دانست.
این کتاب«اشطباحات لپی» بر اساس مجموعه سخنرانی های ارائه شده در دانشگاه وین در سال ۱۹۱۵، "سخنرانی های مقدماتی در مورد روانکاوی" بر اساس کارهای قبلی فروید "پنج سخنرانی در مورد تحلیل روان" بنا شده است تا مروری جامع بر فعالیت پیشگامان در زمینه روانکاوی داشته باشد. جی استنلی هال در پیشگفتار خود چنین توصیف می کند که "این بیست و هشت سخنرانی تقریبا مکالمه ای است". فروید صراحتا مشکلات و محدودیت های روانکاوی را نگران کننده میداند و همچنین روش ها و نتایج اصلی آن را قطعی نمی داند. این گفتمانها در عین حال ساده و تقریبا محرمانه هستند و نتایج سی سال تحقیق فداکارانه و پرزحمت را ردیابی و جمع بندی می کنند.
در این کتاب فروید اشتباهات لپی را به عنوان علائم هجوم ناخودآگاه معرفی می کند. یک اشتباه لپی در اصل جامه مبدل ناخودآگاه است که هر بار خودش را به ظاهر یک غریبه در می آورد و جریان خودآگاهی را دچار اختلال می کند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Mahsaa
Mahsaa
1388/11/04
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اشطباحات لپی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
اشطباحات لپی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک