رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

حیات مردان نامی (جلد اول)

حیات مردان نامی (جلد اول)
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 105 رای
نویسنده:
مترجم:
رضا مشایخی
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 105 رای
حیات مردان نامی (جلد دوم)
حیات مردان نامی (جلد سوم)
حیات مردان نامی (جلد چهارم)

کتاب مهم پلوتارخ که در سراسر جهان معروف است همان سرگذشت‌ها است که تحت عنوان زندگی مردان نامدار (حیات مردان نامی) به فارسی نیز ترجمه شده است. این کتاب زندگی نامه مردان تاریخ و شاهان و قیصر و آزادگان و نامورانی است که در روزگار کهن به سبب کرداری و یا تقوا و فضیلتی مشهور و زبانزد بودند. پلوتارخ به سبب سبک ویژه‌اش در نویسندگی که اغلب شیوه همپرسی افلاطونی را به کار می‌برد و هم چنین به جهت روش و برداشت خاص فلسفی و اخلاقی و سیاستش که در نوشته‌های او منعکس است از دیر باز سخت مورد پسند مردمان بوده و از اقبال خاص و عام برخورداری داشته است. گزارش او درباره آیین ایرانی بعلت اشتمال بر نکته‌های دقیق و باریک و آگاهیهای خاص درباره پیشینه کیش زروانی در ایران باختری اهمیت خاصی دارد. پلوتارخ در فصلی از رساله ایزیس و ازیریس به اصول دین، آیین و مراسم و نیز روایات مربوط به رستاخیز در دین ایرانی پرداخته است
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۳۹۴/۱۱/۱۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حیات مردان نامی (جلد اول)

تعداد دیدگاه‌ها:
11
بیشتر کتابهایی رو که کمی خوام نوشنید ... امکان دانلود نیست.
آپلود کننده کننده عزیز بابت این کتاب با ارزش و بزرگ، بسیار بسیار سپاسگزاری کنم.
بادرود برهمگی شما دست اندر کاران فرهیخته سایت کتابناک بسیار بسیار سپاسگزارم از زحمت های که برای اعتلای فرهنگ در کشور عزیزمون میکشید امیدوارم سالم شاد و سربلند باشید رضا جهانگرد دوستدار همگی شما
درود فکر نکنم در این چند سالی که عضو این سایت هستم کامنت گذاشته باشم. اما الان لازم دونستم از آپلود کننده عزیز بابت این کتاب با ارزش و بزرگ، بسیار بسیار سپاسگزاری کنم. دست مریزاد.
هر چقدر از آپلود کننده محترم سپاسگزار باشم باز هم کم هست .
این کتاب محبوب عالمان و ادیبان فرهنگ غرب است. این کتاب ؛ کتاب بالین بزرگانی چون " روسو- ولتر- ناپلئون- شکسپیر- امرسون و...... بوده است.
یعنی من کلی گشتم دنبال این کتاب ولی گیرم نیومد دستت درد نکنه بهترین کتابو اپلود کردی:x:D8-)8-)
البته رساله ایزیس و اوزیریس در این کتاب نیست
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file