رسته‌ها

Build Up Your Chess 1 - The Fundamentals

Build Up Your Chess 1 - The Fundamentals
امتیاز دهید
5 / 5
با 6 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 5
با 6 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آرتور یوسوپف روسی ، مقیم آلمان ، از برجسته ترین شطرنجبازان دو دهه آخر قرن گذشته ، سال ها مرد شماره 3 شطرنج جهان بعد از کاسپاروف و کارپف بوده است . او علاوه براین در کنار مارک دوورتسکی ، برجسته ترین تئوریسین تاریخ شطرنج ، سالها مربی بسیاری از استادان شطرنج و در رأس آن ها ویسواناتان آناند ، معروف به ببر مَدرَس و ویشی بوده است.

یوسوپف علاوه بر همکاری با دوورتسکی در خلق آثار بسیار ارزشمند مکتوب ، خود از چند سال قبل با انتشار کتاب های آموزشی 9 گانه :
1. شطرنج خود را بسازید: - (Buld up your chess) 3 جلد
2. شطرنج خود را پیشرفت دهید: 3 -(Boost your chess) جلد
3. شطرنج خود را متحوّل کنید: -(Chess Evolution) 3جلد

جایگاهی ویژه در بین نظریه پردازان تاریخ شطرنج پیدا کرد ، تا جایی که مدال بلیافسکی فدراسیون جهانی شطرنج را بالاتر از کاسپاروف و دوورتسکی ، به خود اختصاص داد . این مجموعه کتاب ها اکنون به عنوان معتبرترین کتاب های آموزشی توسط مربیان بزرگ تدریس می شوند و اعتبارش روز به روز بیشتر می گردد.

این کتاب مقدمه کوتاهی از آناند ، قهرمان سابق شطرنج جهان ، را دارد در 24 فصل و یک خاتمه (تمرین های نهایی) تنظیم شده است . در هر فصل بعد از بیان نکات مبنایی و اشاره های بسیار استادانه 12 تمرین قرار داده شده است . در هر تمرین سادگی یا مشکل بودن آن مشخص شده و در قسمت جواب ها برای هر بخش از جواب امتیازی قرار داده شده و بعد از جمع امتیازات مشخص می گردد که باید فصل بعدی تدریس شود یا همین فصل مرور و بازخوانی گردد . بعضی از فصل های کتاب عبارتند از : مضمون های ماتی ، اصول پایه در مرحله شروع بازی ، ارزش سوارها ، مرکز نشاندن سوارها ، حمله دوگانه ، ترکیب ها ، نقاط ضعف ، ستون باز و پایگاه و....

کتاب «دیدگاه های نو در شطرنج ، شطرنج خود را بسازید ، ج1» را انتشارات شباهنگ با همکاری ماهنامه شطرنج در 288 صفحه با قیمت 9500 تومان منتشر نموده است .
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
266
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
سخندانی
سخندانی
۱۳۹۴/۰۹/۱۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی Build Up Your Chess 1 - The Fundamentals

تعداد دیدگاه‌ها:
3
PDF
Build Up Your Chess 1 - The Fundamentals
30 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.