رسته‌ها
اندیشه های زرتشت
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 361 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 361 رای
.
منبع: دفتر چه ی انجمن موبدان ایران
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hamid
آپلود شده توسط: hamid
۱۳۸۶/۱۰/۲۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
23
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اندیشه های زرتشت

تعداد دیدگاه‌ها:
21
درود، دوست گرامی. این هم ترگمان من از این بند:at fravaxshyâ hyat môi mraot speñtôtemô vacê srûidyâi hyat maretaêibyô vahishtem ýôi môi ahmâi seraoshem dãn cayascâ upâ-jimen haurvâtâ ameretâtâ vanghêush manyêush shyaothanâish mazdå ahurô.«بدین سان، من از سخنان الهامی که آن سپندترین (= اهورامزدا) مرا گفت، (برای شما) سخن خواهم گفت، سخنانی که به گوش سپردنش برای آدمیان بهترین است: آنان که مرا فرمان بَرَند و توجه کنند، به هئوروَتات (= رفاه/آسایش/خوش بختی) و جاودانی رسند؛ (با) کردارهایی (از روی) نیک اندیشی، (اوست) سرور و آفریننده بزرگ.»
حقیقتاً من هر چه سعی می کنم به ماه منیر فرمایش شما بنگرم، ابرهای تیره و تار ترجمه اشتباه، جلوی دید مرا می گیرد. علت پرسش من این بود که کاربرد "ندای وجدان درونی" در ترجمه ای که قرار داده بودید را نازیبا و کم رمق دیده بودم و بعید دانستم در اوستا بوده باشد. اینگونه ترجمه ها می تواند از متون دینی، قدسیت زدایی کرده و آن ها را به متون ادبی تقلیل دهد. در هر حال ارادتمند شما
این ناشی از تفاوت در برداشتها از یک زبان قدیمی است. از زبان اوستایی قدیم تر مثلا زبان ایلامی باستان در بین ترجمه ها اختلاف است شما نوک انگشت را نگاه نکن. به ماه بنگر.
ایدون از سخنانی که از سوی پروردگار به من الهام شده است گفتگو خواهم کرد. سخنانی که شنیدن و بکار بستن آن در زندگی، برای مردم بهترین است. کسانی که این آموزش ها را با جان و دل پذیرا شده و فرمانبر اند، از بخشش رسایی و جاودانی برخوردار خواهند گردید و سرانجام به زیارت اهورامزدا و روشنایی حقیقی نایل خواهند شد.........هات ۴۵، بند ۵.............. http://www.mehrmazdayasnan.com/Data/Gatha/Yasna_Hat_45.htm...........حال به ترجمه پورداوود بنگریم: اینک سخن می دارم از آنچه اهورامزدای پاک ترین به من گفت، سخنی که شنودن آن برای مردم بهترین است. آن ها که آموزش های مرا بشنوند و بدان ها ارج نهند و فرمان برند به رسایی و جاودانگی رسند و با کردارهایی که از اندیشه نیک برخیزد اهورا را دریابند.
کسانی در زندگی سرافراز و آسوده خواهند زیست که در زندگی به ندای وجدان درونی خویش گوش فرا دهند و آن را ارج نهند . زیرا وجدان درونی همه انسانها آنها را به سوی کردار نیک رهنمایی میکند . ( زرتشت – یسنای 45 – بند 5 )  
خانم یا آقای محترم، کاش انقدر تعصب چشمتان را نمی بست و اینطور به آن دستورات الهی و آنچه سعادت یه زندگی نیاکان ما آورده بود بی تفاوت نبودید.
درود دوستان. اینجا فوق العاده کتابهای عالی رو دیدم و بسیار لذت بردم و سپاسگزارم. گزینه ای برای دانلود نمیبینم در کتابهای زرتشت. میشه راهنمایی کنید چگونه دانلود میشه.:x
خیلی خوبه که از یک سایت داخلی اطلاعات مربوط به گذشته هایمان را بخوانیم خیلی خیلی ممنون
برخي دوستان خيلي جبهه گيري مي كنند و با زبان تند انتقاد ندانسته هاشون رو به رخ ميكشن كاش كمي در مورد مطالبي كه عنوان مي كردند اطلاعات داشتند تا لااقل انسان رغبت مي كرد تا با ايشان تبادل نظر كنه نميدانم چرا تا حرفي به جز اسلام وسط مياد برخي دوستان متعصب ناله وا اسفا سر ميدن بدون ترديد ما موظفيم كه تاريخ كشورمون رو بدانيم و نگذاريم تا دشمنان به ما چيره شوند اگر كمي تعصب را كنار بگذاريم باورمان مي شود كه تمام اديان جزئي از فرهنگ ما هستند كه خواسته يا نخواسته بايد در موردشان اطلاعات به دست بياوريم لااقل در مورد اديان ديگر بدانيد تا دشمنان نتوانند بر گُرده تان بنشينند
سلام: باید از گذشته هر جند هم ناخوشایند مطلع بود، باید با گذشتگان اشنا شد هر چند که بد باشند. اندیشه زردشت بد نبود اگر چه با افسانه ها در آمیخت دین او به جا بود زیرا که در قرآن خدواند دین این پیامبر ایرانی را تایید کرده است.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file