با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

کتاب کوچه  - حرف پ (دفتر دوم)

کتاب کوچه - حرف پ (دفتر دوم)

نویسنده:
کتاب کوچه عنوان فرهنگ‌نامه‌ای است به کوشش احمد شاملو شاعر و نویسنده معاصر ایرانی و آیدا سرکیسیان، همسرش، که در چندین جلد به عنوان دائرةالمعارف فرهنگ عامیانه مردم ایران تدوین شده‌است. این کتاب هنوز کامل نشده و چاپ مجلدات آن به پایان نرسیده است.
چند دهه از عمر احمد شاملو صرف گردآوری و تدوین این کتاب گردید و چهارده جلد از آن در زمان حیات وی به چاپ رسید. بعد از شاملو، سرپرستی این مجموعه بر عهدهٔ همسرش آیدا سرکیسیان قرار گرفت و سیاوش شاملو فرزند احمد شاملو در یک مصاحبه در سال ۱۳۸۵ گفته بود که شاهد ادامهٔ چاپ کتاب کوچه خواهیم بود.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: م‍ازی‍ار‏‫، ۱۳۸۸

» کتابناکهای مرتبط:
حدیقه الشعرا، ادب و عرفان در عصر قاجاریه (جلد 3)
فرهنگ داروها و واژه های دشوار
فرهنگ نام آواها در زبان فارسی

نسخه ها
4.9 / 5
با 8 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۴/۰۸/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
3abangah9az
Member VIP
سلام. پیش تر که دانشجو بودم بخش هایی از کتاب کوچه را در دانشگاه تربیت مدرس مطالعه کرده بودم، بسیار زیبا بود الآن که دوستان برای مطالعه گذاشتند قابل ستایش است.
نقل قول  
خواهش می کنم هر کسی این کتاب را دارد تماما ارسال کند. ممنونم
نقل قول  
mokhtariski
Member
کتاب کوچه مجموعه ی ارزشمند و بزرگی است که برای نگارش آن ده ها سال سرمایه گزاری شخصی شده است ( در حالی که اصولا تالیف و تنظیم هر مجموعه فرهنگ یا دانشنامه در هر کجای جهان با سرمایه گزاری جمعی و همکاری یک مجموعه از نخبگان صورت می پذیرد )و تا آنجا که من اطلاع دارم بخش بزرگی از مشکلات برای ادامه ی کار و تکمیل اثر توسط جانشینان مرحوم شاملو نبودن سرمایه ی کافی است . بنابراین بهترین کمک در حال حاضر خریدن کتاب های چاپ شده از این مجموعه به وسیله ی فرهنگ دوستان عزیز است نه دانلود کردن رایگان .
نقل قول  
لطفا اینجانب را برای دانلود کتاب کوچه راهنمایی فرمایید.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You