هشت فراز ، هزار نیاز ؛ فراز هفتم : انقلاب 57

نویسنده:
هشت فراز، هزار نیاز عنوان سلسله آموزش‌هایی است که توسط هدی صابر با هدف «نقبی به گذشته‌های تاریخی و تسطیح معبری به سمت حال» از آذرماه ۱۳۸۵ تا آبان ۱۳۸۷ در حسینیه ارشاد برگزار شد. دغدغه‌های او برای ایرانِ فردا او را به این سمت سوق داد که در ۷۵ نشست، علاقمندان را برای هم‌اندیشی و درس‌آموزی از تاریخ گرد هم آورد تا برگ‌های تاریخ سده‌ی اخیر را به قصد «غبارروبی از گذشته‌ها، شفاف‌سازی‌ها، تجربه‌اندوزی‌ها و عبرت‌آموزی‌ها» با هم ورق زنند.

تا کنون دو دفتر از این نشست‌ها تحت عنوان پیش از آغاز و فراز تنباکو انتشار یافته است. قرار بر این است که این فرازها سلسله‌وار و مطابق با نظمی که در کلاس‌ها ارائه شده و با ویرایش کامل و یکدست انتشار یابد که این امر در جریان است. اما با توجه به اشتیاقی که برای مطالعه فرازهای مختلف این نشست‌ها از سوی مخاطبان وجود داشت، ویرایش اولیه برخی فرازهای آماده پیش از موعد به صورت اینترنتی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

در این دفتر که انقلاب بهمن 1357 مورد بررسی قرار گرفته است، همچون دفاتر گذشته تلاش شده تا حفظ امانت‌داری صورت گیرد، ضمن این‌که متنی منسجم و روان ارائه شود و متن با استفاده از مطالب آموزشی که در اسلایدها ارائه شده تیتربندی شود. لذا هر آنچه در کروشه و پاورقی آمده است از ویرایشگران متن است. در پاورقی‌ها سعی بر این بوده است که ضمن رفع هرگونه ابهام متن، خوانندگان به هدف آموزشی سلسله نشست‌ها دست‌یابند.

حق تکثیر: آزاد

» کتابناکهای مرتبط:
پروژه تاریخ شفاهی ایران (دانشگاه هاروارد) – جلد هجدهم
مقالات و گفتگوهای ماشاءالله آجودانی
از دیدار خویشتن: یادنامه زندگی احسان طبری

نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
تعداد صفحات: 364
4.6 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۴/۰۷/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You