رسته‌ها
سیر تاریخی انجیل برنابا
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 42 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 42 رای
انجیل برنابا اثری یافته شده در قرون وسطی می‌باشد که ادعا شده‌است توسط برنابا، شخصیت مسیحی برجسته از قرون اول میلادی به نگارش درآمده است. این کتاب نسبت به انجیل‌های رسمی مسیحیت شباهت بسیار بیشتری به اعتقادات مسلمانان دارد. اعتبار این کتاب به شدت مورد تردید واقع شده‌است چرا که اسناد قدیمی از آن وجود ندارد و قدیمیترین اشاره به آن وجود نام آن در لیست ممنوعه پاپ ژلازیوس یکم در اواخر قرن پنجم میلادی (قبل از پیدایش اسلام) است .
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hasan_nazari
آپلود شده توسط: hasan_nazari
۱۳۹۴/۰۸/۰۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
69
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سیر تاریخی انجیل برنابا

تعداد دیدگاه‌ها:
14
اینکه در توضیح کتاب آمده: "قدیمیترین اشاره به آن وجود نام آن در لیست ممنوعه پاپ ژلازیوس یکم در اواخر قرن پنجم میلادی (قبل از پیدایش اسلام) است". این کاملاً اشتباه و غیر حقیقی است. نیسنده عزیز این کتاب، رساله ای به همین نام (رساله برنابا) را با انجیل جعلی برنابا اشتباه گرفته اند.
مسیحیان انجیل بارنابا را اصلا قبول ندارند این انجیل بیشتر مورد علاقه مومنان است و به اعتقاد مسیحیان این انجیل هفتصد سال پیش توسط مومنان نوشته شده است
خواب حالا من با انجیل برنابا کاری ندارم من با انجیل پطروس و انجیل متی کار دارم چرا در آن انجیل ها لفظ پسر انسان بکار برده که در آن انجیل یعنی متی و پطروس مسیح علیه السلام گفته : من پسر انسان نیستم حالا دوم: لطفا دلایل بیشتر و تاکید دارم تاریخی ذکر بکنید این که یک افسر پاکستانی گفته و هیچ جا ذکر نشده منبع نیست!
شصت ساله کهه مستقل شده والا قرن هاست که مردمانی بلوچ و پشتو در اون خطه زندگی میکنند
[quote='simaglx']برو عمو، کشور پاکستان کلا 60 سال نیست که تاسیس شده! یه کم مطالعه هم بد نیست برای شما![/quote] شصت ساله کشور مستقل شده، والا اون خطه قرن هاست با مردمانی بلوچ و پشتو پابرجاست و به حیات خود ادامه میده
کلیسا این کتاب رو به عنوان انجیل قبول نداره اما اینو قبول داره که قبل از اسلام بوده همین
نقل قول‌هایی از دانته در انجیل برنابا دانته، یکی از مشهورترین نویسندگان ایتالیا، در دوره بونیفاس هشتم می‌زیست. او نوشتن ”کمدی الهی“ معروف خود را در سال ۱۳۰۰م. آغاز کرد. برخی محققین بر این باورند که نویسندهٔ انجیل برنابا نقل قول‌هایی از دانته را به مسیح نسبت داده برای مثال، عبارت مورد استفادهٔ دانته، «خدایان دروغین و دروغگو» چندین بار در این انجیل استفاده شد.همچنین توصیفات جهنم در انجیل برنابابه گونهٔ چشمگیری شباهت به توصیفات دانته پیرامون برزخ و جهنم دارد در این انجیل می‌خوانیم که نه آسمان وجود دارند و بهشت از تمام این آسمان‌ها بزرگتر است. که این باز ما را به یاد آثار دانته می‌اندازد.البته سردار کابلی در مقدمه ترجمه فارسی انجیل برنابا، چنین مطلبی را رد کرده و گفته‌است که چون برنابا قبل از دانته می‌زیسته، بنابراین به نظر می‌رسد که نقل قول دانته از برنابا منطقی تر باشد.
مسیح در انجیل برنابا[ویرایش] در این کتاب می‌خوانیم: آن وقت یسوع (عیسی) فرمود: وقتی که رسول‌الله بیاید، پس از نسل که خواهد بود؟ شاگردان جواب دادند: از داوود... تصدیق کنید مرا؛ زیرا به شما راستی می‌گویم به درستی که عهد بسته شده‌است با اسماعیل نه با اسحاق. پس اعتراف نمود یسوع و فرمود: براستی و درستی که من مسیا نیستم. در کل، این کتاب صریحاً اعلام می‌کند که عیسی، "مسیا" نیست ،مسیا ظاهراً ترجمهٔ واژه عبری "ماشیح" می‌باشد و شخصی از نسل اسماعیل، (محمد بن عبدالله یا مهدی) خواهد بود. با این حال در بخش‌های اولیهٔ این کتاب می‌بینیم که از عیسی با عنوان «مسیح» یاد شده: پیغمبر تازه‌ای که فرستادهٔ خداست بسوی جهان، بحسب روایت برنابا فرستادهٔ او. برنابا، فرستادهٔ یسوع ناصری مسمی به مسیح آرزو می‌کند از برای همهٔ ساکنین زمین اسلام تسلیه را. ای عزیز! به درستی که خدای بزرگ عجیب تفقد نموده‌است ما را در این روزهای پسین به پیغمبر خود یسوع مسیح، به رحمت بزرگ از برای تعلیم؛ و آیاتی که گرفته‌است آنها را شیطان وسیلهٔ گمراه نمودن بسیاری را به دعوی پرهیزگاری، که بشارت دهندگانند به تعلیمی که سخت کفر است خوانندگان مسیح را پسرخدای. برخی معتقدند نویسندهٔ این انجیل تشخیص نمی‌دهد که دو واژهٔ مسیح (که برای عیسی به کار برده شده) و مسایا (که برای موعودی از نسل اسماعیل به کار برده شده) هر دو ترجمهٔ کلمهٔ کریستوس بوده و به معنا ی مسح شده می‌باشند.قابل ذکر است، در طومارهای دریای مرده که اخیراً در نزدیکی دریای مرده کشف شده‌اند و به قرن اول تا سوم قبل میلاد تعلق دارد، نیز به دو مسیح، و نه تنها یک مسیح، که در آخرالزمان ظهور خواهند کرد اشاره شده‌است. با این حال نکته‌ای که در انجیل برنابا موجود می‌باشد، این است که که مسیا (ترجمهٔ عبری مسیح) بودن مسیح انکار شده و در بخشی دیگر بر مسیح بودن وی تأکید شده که این مسئله، موضوع را فرضیهٔ «باور اسین ها (اهالی قمران) به ۲ مسیح» جدا می‌سازد.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file