خاطرات سیاسی فرخ «معتصم السلطنة» ، تاریخ پنجاه ساله معاصر

نویسنده:
حق تکثیر: نویسنده پیش از 59 فوت کرده است.

» کتابناکهای مرتبط:
گریز با چادر
نسل خورشید
خاطرات گرومیکو

نسخه ها
PDF
حجم: 35 مگابایت
تعداد صفحات: 410
4.7 / 5
با 65 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 16
۱۳۹۴/۱۱/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
سلام و عرض ادب خدمت بزرگواران/
چاپ انتشارات امیر کبیر با این چاپ چه تفاوتی دارد چون چاپ امیرکبیر بالع بر 1000 صفحه است و این چاپ 800 صفحه./ ممنون می شوم از پاسخ
نقل قول  
با خواندن این نقدها که برخی از آنها مالامال از توهین و تنفر است بسیار متاسف گردیدم. واقعا علت این همه تنفری که در وجود ماست چیست و نتیجه این دشمنی ها چیست و آخر و عاقبت این ملک و ملت به کجا ختم می‌شود؟؟؟
نقل قول  
beharan
Member
با تشکر از سر کار خانم سیمین و همچنین مدیر ارشد ارجمند هانیه خانم. توضیحی که لازم هست و من خودم اطلاع نداشتم این است که این کتاب حالت تقریراتی دارد. و اقای فرخ انرا به صورت انشاد به یک اقای جوان شفاها گفته و او انرا نوشته. در حقیقت نوشته قلم اقای فرخ نیست. اسم ان نویسنده جوان یادم رفته.
نقل قول  
هیرکان
Member
اولین جمهوری آسیا در گیلان و پس از نهضت جنگل صورت گرفت

نخستین جمهوری قاره آسیا در سال 1911 و توسط سون یات سن و پس از سرنگونی دودمان منچو در چین ایجاد شد.

جمهوری سرخ و شورایی گیلان تنها به کمک شوروی نوپا استوار بود و دیدیم که پس از خروج قوای شوری از گیلان به چه سرعت از هم پاشید.

میرزا کوچک خان به خودی خود انسانی بسیار پاک و درستکار بود که حتی پس از مرگ هم در دوران پهلوی اول و دوم هیچکس نتوانست در کارنامه شخصی او نقطه سیاهی بیابد و از او به نیکی یاد می شد.

سیاسیونی که مخالف تجزیه ایران بودند را در بست نوکر و مزدور انگلیس خواندن نابجاست چون در این صورت قوام السلطنه و دیگر ایرانی که بیست و پنج سال پس از جمهوری شورایی جنگل مخالف تجزیه ایران به بهانه های شیرین چون خود مختاری بودند نیز با این استدلال خائن به حساب آمده و عمال و دست نشاندگان شوروی قهرمان خلق... و چه قهرمانانی که همانگونه که امده بودند به سرعت به آغوش برادر بزرگ تر شتافتند.

***********

در سیاست دیدگاه یک سره سیاه و سپید تنها به شعار دادن ختم می شود. کارکرد افراد و سیاست ورزی ها را باید بر اساس شرایط و مقتضیات سنجید.
نقل قول  
vilorik79
Member
هرچه بوده و هست اگر کسی وجدان داشته باشد و منطق می فهمد که اولین جمهوری آسیا در گیلان و پس از نهضت جنگل صورت گرفت. نوکران و مزدوران انگلیسی چه آن موقع و چه حالا نمی توانند از ارزش این اقدام تاریخی و بزرگ چیزی کم کنند. نام و یاد قیام جنگل و تمامی مبارزان و آزادی خواهان گیلان منجمله میرزا کوچک هنوز هم در یاد و خاطره مردم گیلان زمین وجود دارد. این افرادی که به چنین شخصیت هایی توهین می کنند هدفی جز تفرقه در ملت ما ندارند.
نقل قول  
khoday
Member
نقل قول از hanieh:
نسخه ی با کیفیت بهتر جایگزین شد

این کناب رو من یک ماه پیش دانلود کردم
منظورتون اینه که در تاریخ ۳۰/۱۱ نسخه باکیفیت جایگزین شده
نقل قول  
hanieh
مدير ارشد
نسخه ی با کیفیت بهتر جایگزین شد
نقل قول  
رضاباس
Member
جا داره از زحمت اپلود کننده گرامی سیمین بزرگوار از جهت ارایه این کتاب کمال تشکر و سپاس رو داشته باشم و خدمت اساتید بزرگوار خودم عارضم که کتابای خوبه خودشونو دریغ نکنن.مطمین باشن که کتاب خودشون اسیبی نمیبینه و ارزش اون هم با توجه به بیشتر خوانده شدن در فضای مجازی بیشتر مطرح شده و خواهان و دوستدارانه بیشتری پیدا خواهد کرد و در اخر یک کار نیک انجام شده واسه هموطنا که منشا اون شمایید.
نقل قول  
omidmoehbi2
Member
نقل قول:
میرزا جنگلی البته خادم اتحاد جماهیر شوروی بود و در ضمن کامنت شما فاقد ارزشه بخاطر توهین به یک قومیت.


میرزا کوچیک باید تلاش کند تا بشود اندازه انگشت کوچیکه پیشه وری و حکومت ملی! دست ساز استالین!
میرزا در حرف شنوی و خدمت به اتحاد جماهیر شوروی انگشت کوچیکه پیشه وری هم نمی شود.
نقل قول  
khoday
Member
جالب است یکی میرزا را خادم و دیگری خاین میداند ,دوستان با وجودی که صد سال از قیام جنگلی ها میگذرد نمیتوان به با صراحت گفت میرزا خاین بوده,یا خادم,البته ایرج,افشار یکی از پژوهشگران بزرگ ما بودند که نظری بر خاین بودن میرزا نداشتند
میرزا و کلنل پسیان اگر هم اشتباه,کردند و به بیراهه رفتند باز دلیلی برای مذمت کردن انها وجود ندارد,این دو رجل را نباید با خاینینی چون سیمیتقو و خزعل مقایسه,کرد
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You