رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 202 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 202 رای
✔️ جودیت کِر( -۱۹۲۳)، نویسنده انگلیسی آلمانی تبار است که در برلین و از پدر و مادری یهودی متولد شد.
پدرش، آلفرد کِر، نویسنده‌ برجسته‌ای بودکه به‌شدت با نازی‌های آلمان، حتی پیش از این‌که روی کار بیایند، مخالف بود و در مقاله‌هایش آنها را سخت مورد انتقاد قرار می‌داد.
زمانی که هیتلر سر کار آمد، آلفرد ناچار شد با خانواده‌اش از آلمان فرار کند. در آن زمان جودیت تنها نُه سال داشت.

«وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود» سرگذشت تجربه‌های جودیت از این دوران است. فرار در آخرین لحظه، زندگی در دهکده‌ای در سوییس، رفتن به پاریس و در نهایت مهاجرت به انگلستان بخشی از این دوران است که در رمان استادانه به تصویر کشیده شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«همین که کشتی از اسکله‌ی دیپه جدا شد روی موج‌ها شروع به تکان خوردن و چرخیدن کرد. آنا که برای اولین بار به مسافرت دریایی می‌رفت و هیجان‌زده بود فوراً هیجانش را از دست داد. او و ماکس و ماما که رنگ‌شان پریده بود به هم نگاه می‌کردند. حال‌شان آن‌قدر بد شد که مجبور شدند به طبقه‌ی پایین بروند و روی تخت دراز بکشند. فقط پاپا چیزیش نشد. مسافرت‌شان، به‌خاطر بدی هوا، به‌جای چهار ساعت معمول شش ساعت طول کشید. آنا آن‌قدر حالش بد بود که خیلی قبل از پهلو گرفتن کشتی دیگر انگلستان و چگونه بودنش برایش بی‌تفاوت شده بود. فقط دلش می‌خواست می‌رسیدند. وقتی که سرانجام کشتی پهلو گرفت، هوا آن‌قدر تاریک شده بود که نمی‌شد چیزی دید. قطارِ قبلی خیلی وقت بود که رفته بود و مأموری مهربان و خونسرد و بی‌خیال آن‌ها را سوار قطار دیگری کرد که به سوی لندن می‌رفت، قطاری کم‌سرعت که در همه‌ی ایستگاه‌ها توقف داشت.
وقتی بالاخره راه افتاد قطره‌های باران روی پنجره نشست.
پاپا که حالش به هم نخورده و خیلی سرحال بود، گفت: هوای انگلیس».
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
۱۳۹۷/۰۹/۱۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک