رسته‌ها
تصوف
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 57 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 57 رای
هنوز توضیحاتی برای این کتاب ثبت نشده
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
simin
آپلود شده توسط: simin
۱۳۹۴/۰۴/۳۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
119
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تصوف

تعداد دیدگاه‌ها:
3
با عرض سلام به محضر مدیریّت گرامی کتابناک، به این وسیله از ایشان استدعا می‌کند چناتچه مبسّر است بخش جدیدی به صفحۀ اصلی اضافه بفرمایند که منحصراً به اعلام روزآمدیِ نسخه‌های پیشین (و جایگزینی آنها با نُسَخ بهتر یا اصلاحی) اختصاص داشته باشد زیرا چنانکه مستحضرند توضیح مبارکشان دربارۀ جایگزینی نسخه‌ای با نسخۀ جدیدتر پس از افزایش اظهارنظرات کاربران به قسمت‌های پایین‌تر "دیدگاه‌های تازه" منتقل و بعد، در یکی-دو ساعت، از معرض دید خارج می‌شود. با ارادت و احترام.
از بزرگان عرفان عملی می توان به بایزید بستامی (بسطامی)، ابوالحسن خرقانی و ابوسعید ابوالخیر اشاره کرد. در عرفان عملی نیز، پور عربی، نسفی، عین القضات همدانی، سهروردی و ... سرآمد و برتر هستند.
مروری بر کتاب تاریخ و شرح تصوف و صوفیگری تصوف، درویشی یا عرفان (نوعی طریقت اسلامی) روش زاهدانه بر اساس شرع و تزکیه نفس و اعراض از دنیا برای وصول به حق و استکمال نفس است. تصوف در لغت پشمینه پوشی است و نسبت این جماعت بدلیل پشمینه پوشی است و این نشانه زهد بوده است. تصوف بیشتر با آداب طریقت همراه است در حالیکه عرفان مکتبی جامع و مطلق سلوک معنوی و اعم از تصوف است و در بعضی موارد عرفان سلوک برتر دانسته شده است... روزی شیخ ابوسعید ابوالخیر با جمعی صوفیان به در آسیایی رسیدند. اسب بازداشت و ساعتی توقف کرد. پس گفت: می‌دانید که این آسیا چه می‌گوید؟ می‌گوید که تصوف این است که من دارم. درشت می‌ستانم و نرم باز می‌دهم و گردِ خود طواف می‌کنم. سفر در خود می‌کنم تا آنچه نباید از خود دور می‌کنم پ. ن : تعریفی که عباس مهرین از تصوف در این کتاب ارائه می دهد به معنای پذیرفتن مطلق تعریف و جامع آن نیست. با توجه به معانی گسترده ای که از تصوف صورت گرفته و تعاریف لغوی فراوانی که که از کلمه تصوف ارائه شده است، می توان گفت که در تبیین مفهوم «تصوف» هر یک حکایتی به چرا کنند. اگر چه نباید این نکته را از نظر دور نگاه داشت که دلیل فراوانی معانی از یک موضوع دال بر تنوع و گستردگی از یک مفهوم مشخص بوده و در پاره ای از موارد دلیل بر رشد و تکامل آن در دوره های زمانی متفاوت است، کما این که تصوف که در قرون اولیه به صورت عملی خود را نشان می دهد بعدها به صورت تئوری نیز توسط نویسندگان جستجوگر این مسیر به صورت مدون به تالیف در آمده است.
PDF
4 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.