Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

جوان در منظر معصومان (ع)

جوان در منظر معصومان (ع)

از زمانى که انسان پاى به عرصه وجود مى نهد، دوره هاى گوناگونى را پشت سر مى گذارد که از میان این چند دوره مى توان به بهار جوانى اشاره کرد. بهارى که در آن، سرنوشت انسان رقم خورده، شخصیت وى شکل مى گیرد و استعدادها بارور شده پایه هاى دینى و عقیدتى مستحکم مى گردد.
جوانى بهار زندگى است: بهارى ارزشمند اما زودگذر.
حال باید دید که چگونه از بهار جوانى کاملا بهره بریم و از این سرمایه عظیم پاسدارى و حراست نماییم.

» انگیزه نگارش: در یکى از شب هاى پایانى ماه صفر، که براى تبلیغ به شهرستان بوشهر سفر کرده بودم، جوانى از من درخواست کرد تا بخشى از سخنرانى خود را به شخصیت جوان و رهنمودهاى معصومین در این باره اختصاص دهم.
با این که مى دانستم در آن زمان اندک نمى توان خواسته آن جوان را تامین کرد، اما براى اجابت خواست او بیان مطالبى در این موضوع پرداختم . آن گاه به این فکر افتادم تا بخشى از وقت خود را صرف جمع آورى مجموعه اى که در برگیرنده نظرات معصومان (علیهم السلام ) درباره جوان باشد، نمایم.
کتاب حاضر که نتیجه این تلاش است، خلاصه اى از گفتارها و رهنمودهاى تربیتى و اخلاقى معصومین (علیهم السلام) به قشر جوان است، که نخست به صورت سلسله مقالاتى در روزنامه کیهان به چاپ رسید و پس از تجدید نظر و اضافاتى به صورت حاضر در اختیار علاقه مندان قرار مى گیرد امید است مطالعه آن، در بهینه سازى ساختار فکرى ، اخلاقى و اجتماعى آنان سودمند افتد.

حق تکثیر:
ق‍م‌: ‏‫بوستان کتاب قم(انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)‬‏‫‏‏‫، ۱۳۸۸

» کتابناکهای مرتبط:
اسرار عالم مرگ و برزخ
عنوان بصری - جلد اول
امالی شیخ صدوق

آگهی
نسخه ها
3.1 / 5
با 113 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۸۶/۱۰/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
fms
Member
عالی بود
نقل قول  
cold silence
Pro Member
شعارهای بیهوده...!!!!!!!!!!!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You