رسته‌ها
اطلس حقوق بشر
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
مترجم: امید کوکبی و مهدی خدایی

مهم ترین ویژگی های کتاب حاضر به قرار زیر است :

۱-مفاهیم حقوق بشر به زبانی ساده – که برای همگان با هر سطح معلومات قابل فهم باشد – مطرح گردیده است .

۲- دسته بندی مفاهیم حقوق بشری به بخش های اصلی و تبیین زیر مجموعه های هر یک از بخش ها به گونه ای که خواننده می تواند خلاصه کتاب و حتی رویکرد آن را در فهرست مطالب آشکارا دریابد .

۳- ارائه ی آمارهای معتبر در زمینه ی نقض حقوق بشر در کشورهای مختلف با استفاده از نقشه ی جهان به منظور معرفی مناطق بحرانی و ارائه مثالهای روشن در هر مورد .

۴-در این اطلس مصور نشان داده شده است که حتی کشورهایی که از نظر نوع حکومت، مذهب، موقعیت جغرافیایی، وضعیت اقتصادی بسیار متفاوت هستند، در مورد حقوق بشر و نقض مقررات آن، رویکرد مشابهی دارند .

۵- مؤلف این اطلس جناب آقای اندرو فاگان با حفظ بی طرفی نه فقط به نقض حقوق بشر در کشورهای توسعه نیافته و یا در حال توسعه پرداخته، بلکه گونه های مختلف نقض حقوق بشر در کشورهای توسعه یافته را نیز مورد مداقّه قرار داده است .

۶- علاوه بر نمایش زیبای گرافیکی آمار، با ارائه تصاویر گوناگون و ذکر تاریخچه ای در خصوص اهم موضوعات مانند نسل کشی های متعدد قرن بیستم تلاش شده تا شمایی کلی از وضعیت حقوق بشر در جهان را به خواننده ارائه دهد .

در پایان ضمن قدردانی از زحمات مترجمین محترم که وقت گرانبهای خود را در زندان – علیرغم همه ی مشکلات – صرف برگردان این اطلس از انگلیسی به فارسی نمودند و تشکر از هر خواننده ای که زحمت مطالعه ی این کتاب را تحمل می کند و همه ی کسانی که به موازین حقوق بشر باور دارند – به ویژه هموطنان گرامی – توصیه می نمایم که برای فردایی بهتر، در ترویج حقوق بشر کوشا باشند .

به امید آینده ای زیباتر و زندگی بهتر برای همه ی ساکنین این کره خاکی به ویژه ایرانیانی که همچون نیاکان خود در ساختن اکنون و آینده ی خود و نسل های آتی کوشا هستند .

عبدالفتاح سلطانی (وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر)
بند ۳۵۰ زندان اوین – ۲۷/ اسفند ۱۳۹۱ خورشیدی
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
5IVE_6IX
آپلود شده توسط: 5IVE_6IX
۱۳۹۴/۰۲/۰۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
128
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اطلس حقوق بشر

تعداد دیدگاه‌ها:
4
به نظر کتاب بیطرفی می آید. گویا تمام کشورها ناقض حقوق بشرند... و جالب اینکه کسانی که بیشتر این حقوق را زیر پا میگذارند، بیشتر ادعای "دفاع از حقوق بشر" را میکنند! نسل کشی، بمب های اتمی و خوشه ای و شیمیایی و...، تجاوز، جاسوسی، دروغ و فریبکاری از مردم عادی گرفته تا دولت ها، ترور ، تهمت، سانسور، خشونت، استکبار، اشغالگری، شکنجه و... حیوان ها هم از این کارها نمیکنند... آیا در چنین دنیایی، سخن گفتن از حقوق حیوانات و گیاهان، فایده ای دارد؟ خنده دار نیست؟ اگر هم فایده ای داشته باشد شاید برای اندکی از مردم... اکثر انسان ها انگار خودشان را به عنوان یک "انسان" که اشرف مخلوقات است و مقام "جانشینی خدا" را دارد، قبول ندارند! به جای حقوق بشر باید "حقوق مادون حیوان" را بنویسیم! چه انتظاری از رعایت حقوق حیوان ها؟؟ خیلی زود است برای این حرفها! آدم ها خورده میشوند و ما نگران گوسفندانیم! نهایت تمدن و پیشرفت یعنی این؟؟؟ انگار هر چه بیشتر در علوم و تکنولوژی پیشرفت میکنیم به همان اندازه در انسانیت پسرفت میکنیم!! نمیدانم بخندم یا بگریم؟!! .
کتاب کم حجم و مختصری است که در عین اختصار،اطلاعات آماری خوب و مفیدی ارائه میکند. ممنون بابت این کتاب
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.