Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

زمین انسان ها

زمین بیش از هر کتابی از ما به ما می‌آموزد، زیرا در برابر ما ایستادگی می‌کند. بشر هرگاه با مانع درگیر شود توان خود را می‌آزماید اما برای چیره شدن بر مانع به ابزاری نیاز دارد، رنده‌ای یا گاوآهنی می‌‌خواهد. برزگر هنگام شخم، رازهای طبیعت را مو به مو بیرون می‌کشد و حقیقتی که به دست می‌آورد حقیقتی کلی است.
زمین انسان های اگزوپری خاطرات خلبانی اوست وقتی که برای اداره پست، بسته ها و نامه ها را جابه جا می کرد و در زمان جنگ، در بخش غیرنظامی هواپیماها را می پراند. برای اینکه او با هم قطاران خود- یعنی با هم پروازان خود - فرق داشته باشد، همان کودکی و شاعرپیشگی او کفایت میکرد. از ارتفاع هواپیما، زمین را می شود به هر شکلی دید، اما از ارتفاع اگزوپری- یعنی ارتفاع شعر و کودکی و هواپیما- زمین به شکلی است که در این کتاب آمده است.

حق تکثیر: تهران، نیلوفر،چاپ هفتم: ۱۳۹۲

» کتابناکهای مرتبط:
نایب اول
نخستین عشق
مجموعه کامل آثار شجاع الدین شفا (جلد اول): کمدی الهی 1

نسخه ها
4.6 / 5
با 17 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۴/۰۱/۱۴


پاسخنگارش دیدگاه
1382abolfazl
Member
من هم با نظر دوست عزیزم موافقم، کتاب واقعاً زیباییه
نقل قول  
general ahmad
Member
من واقعاً تعجب می کنم هنوز در مورد این کتاب ارزشمند هیچ اضهار نظری وجود نداره!!!!!
کتابی بسیار زیباست .
اگر وقت کردید حتماً بخونیدش .
برای اینکه عزیزان رو ترغیب کرده باشم تا به سراغ این کتاب برند مجبورم کمی در مورد کتاب توضیح بدم:
این کتاب، خاطرات اگزوپری در است زمانی که خلبان پستی بود . اتفاقات زیادی زو بیان میکنه یکی از اونا که خیلی روی من تاثیر داشت موقعیه که یکی از همکاراش توی کوهستان سقوط میکنه و تشریح اون صحنه ها و چگونگی گذشت ماجرا ... .
یکی دیگه شم ماجرای سقوط خودش همراه همکارش در بیابان که چه بر آنها می گذرد و تلاش حیرت انگیز و مبارزه ی فرا انسانی اش و توصیف فوق العاذه و کم نظیر ایشان که در مواجهه با آن حادثه چه بر او (نوع بشر ) میگذرد و آیا... .
نمی خوام کتاب رو براتون بی مزه کنم، به همین دلیل به این مقدار اکتفا می کنم.
با سپاس.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You