Hiweb

حسین (ع) عقل سرخ

کتاب حاضر متن پیاده شده سه جلسه گفتگو در خصوص نهضت سیدالشهداء و آرمان شهدای عاشوراست که در سه روز متوالی 9 و 10 و 11 محرم سال 1380 صورت گرفته و به طور زنده از شبکه اول سیما پخش گردیده است.
در گفتگوی اول ایشان به بررسی اجمالی علل و ریشه های عاشورا پرادخته و به تغییر ماهیت حکومت نبوی به سلطنت اموی پس از 50 سال اشاره نموده و ریشه های تاریخی آن را تحلیل نموده و عبرتهای امروز آن را یادآوری نموده است.
در گفتگوی دوم به تحلیل تاریخی دوران معاویه و روشهای مورد استفاده وی در مقابل امام اشاره نموده ، و به بررسی عکس العملهای حضرت سیدالشهداء در قبال وی پرداخته و به خطبه حضرت در منی اشاره می نماید که در آن خطبه از سران اصحاب، دعوت به قیام به عدل در مقابل معاویه می نماید. در گفتگوی سوم نیز ایشان به بررسی ادامه خطبه حضرت سیدالشهداء در منی می پردازد و در ادامه ، به تیپ شناسی شخصیت های درگیر در این حادثه و به طور اختصاصی به تیپ شناسی مردم کوفه پرداخته است.

حق تکثیر: موجود در سایت انتشارات
http://rahimpour.ir/?siteid=505&;;pageid=42959

» کتابناکهای مرتبط:
علی از زبان علی
سیرت محمد رسول الله: جلد دوم ( از هجرت تا خندق )
لقمان حکیم

نسخه ها
RAR
حجم: 4 مگابایت
تعداد صفحات: ?
2.7 / 5
با 24 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۳/۱۲/۰۳


پاسخنگارش دیدگاه
HyperCubeA
Member
ما اینجا از شما می‌خوانیم که شما از کسی شنیدید و او از کسی پرسیده که ...، ما اینجا نه شما را می‌شناسیم نه نشانی از شاگرد آقای ازغدی داریم. منبع هم که ذکر نشده، در کتبی هم که از ایشان توسط شما ارسال شده یکایک این توضیح قرار گرفته، خب که چه؟ در عوض سخن فاقد منبع (یا نوشته‌ای که در اصل صحت آن شک داریم) کمی از توضیحات مربوطه را ذکر می‌کردید. علی هذا حضرت امیر مؤمنان علی علیه السلام این نوع رفتار را شرح داده:

«هان! میان حق و باطل جز چهار انگشت فاصله نیست. از آن حضرت درباره معناى این فرمایش سؤال شد. امام انگشتان خود را به هم چسباند و آنها را میان گوش و چشم خود گذاشت و آن گاه فرمودند: باطل این است که بگویى: شنیدم و حق آن است که بگویى: دیدم.»
نهج البلاغه، از خطبه 141.
نقل قول  
korouni
Publisher
جای دیگری نوشتم ایشان 50ساله اند اگر از 10سالگی کتاب خئانده باشند می شود 40هزار بر 40سال سالی هزار کتاب
هزار کتاب بخش بر 365 روز می شود روزی 2ونیم کتاب
یعنی روزانهچه شنبه چه جمعه چه در سفر و چه در سلامت و بیماری به طور متوسط روزی 2ونیم کتاب خوانده اند
اگر 40هزار صفحه باشد قابل قبول است
پی نوشت
شخصا استاد ازغدی را در حوزه کار خودش با منش و اندیشه اش انسان فاضل و اندیشمندی می دانم
نقل قول  
هیرکان
Member
استاد حسن رحیم پور ازغدی یکی از چهره های شاخص در نظام جمهوری اسلامی ایران وعضو شورای عالی فرهنگی است. ایشان به عنوان یکی از شاخص ترین چهره های روشنفکری دینی در کشور ما و نیز جهان اسلام شناخته شده است. صرف نظر از هرگونه پیش داوری در خصوص وی باید گفت که ایشان "انصافاً " فردی اهل علم و ادب و مطالعه است. زمانی از یکی از شاگردانش شنیدم که می گفت: روزی از استاد رحیم پور سوال کردم که استاد، تاکنون چند جلد کتاب خوانده اید؟ در پاسخ گفت: خیلی. دوباره پرسیدم حالا حدود تقریبی آن را بفرمایید. گفت: حدود 40 هزار جلد !!!

___________________________________________________________________________ ___________________________________

هیچ پیشداوری نمی نمایم ولی ایکاش به این 40 هزار جلد کتاب و زمان صرف شده برای خواندن آنها اشاره نمی نمودید.

دشمن دانا بلندت می کند
بر زمینت می زند نادان دوست


نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You