رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 2.6
با 24 رای

چهار گفتار

این کتاب در چهار گفتار گردآمده است. گفتار اول که نام آن «معنویت» به جای «دین»، قرائتی لیبرال - مسیحی از اسلام می باشد محصول پاسخ به سؤالات در دو نشست از حلقه های نقد دانشجویی است که در سال 1380 در دانشگاه صنعتی شریف، برگزار شد. دانشجویان پرسش هایی را از دو کتاب طرح کرده و پاسخ می گرفتند.
گفتار دوم هم که با نام «نسبیت و خشونت» می باشد سخنرانی ای بوده که در دانشگاه شهید بهشتی و در یکی از حلقه های نقد دانشجویی ایراد گشته و در آن به نقد مقالاتی پرداخته شده که یقین و عقیده را عامل خشونت اجتماعی می خواندند و دعوت به نسبیت و سهل انگاری در امر دین می کردند.
گفتار سوم که با نام «حقوق بشر»، درون دینی یا برون دینی؟ می باشد، متن دو سخنرانی است که در حلقه نقد دانشجویی در سال 1379 برگزار شد. در حلقه های نقد، معمولا گروه های دانشجویی، خلاصه ای از استدلال های مخالفین را از کتاب ها و مقاله های خاصی استخراج و دسته بندی و سپس در قالب پرسش و پاسخ در جلسات با حضور سخنران محترم به بحث می گذاردند.
فصل چهارم این کتاب نیز که با نام «انسان» لیبرالیزم می باشد، متن دو جلسه سخنرانی است که در سال 1379 در یکی از حلقات نقد در جمع دانشجویان دانشگاه امیر کبیر در موضوع انسان شناسی و معرفت شناسی لیبرالیزم انجام شد و عمدتا به نقد مقالاتی اختصاص یافت که در آن ایام لیبرالیزم را تئوریزه می کرد.

حق تکثیر: موجود در سایت انتشارات
http://rahimpour.ir/?siteid=505&;pageid=42959
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: عماد کرمی
۱۳۹۳/۱۲/۰۵
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
?
فرمت:
RAR
حق نشر:
طرح فردا
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی چهار گفتار

تعداد دیدگاه‌ها:
8
ما اینجا از شما می‌خوانیم که شما از کسی شنیدید و او از کسی پرسیده که ...، ما اینجا نه شما را می‌شناسیم نه نشانی از شاگرد آقای ازغدی داریم. منبع هم که ذکر نشده، در کتبی هم که از ایشان توسط شما ارسال شده یکایک این توضیح قرار گرفته، خب که چه؟ در عوض سخن فاقد منبع (یا نوشته‌ای که در اصل صحت آن شک داریم) کمی از توضیحات مربوطه را ذکر می‌کردید. علی هذا حضرت امیر مؤمنان علی علیه السلام این نوع رفتار را شرح داده:

«هان! میان حق و باطل جز چهار انگشت فاصله نیست. از آن حضرت درباره معناى این فرمایش سؤال شد. امام انگشتان خود را به هم چسباند و آنها را میان گوش و چشم خود گذاشت و آن گاه فرمودند: باطل این است که بگویى: شنیدم و حق آن است که بگویى: دیدم.»
نهج البلاغه، از خطبه 141.
هر کسی را از دشمنانش باید شناخت
دوستت داریم پورقندی
نه اینکه کتا بهای ایشان جامعه را چنان دگرگون کرده که بیا و ببین. همان سخنرا نی های بی سر و ته ایشان را که البته من در حدود یک ساعتی مجموعا به ان گوش کرده ام حکایت حال ایشان بود. 40000 پیشکشش! چه خیر و برکتی تا حالا در زبان اینها بوده. یا چه کار خیری برای مردم و جامعه خودشان کرده اند؟ عزیز موضوع این است.
البته حرف دکتر شریعتی یه وجه دیگه هم داره:بد به آن حمله کنید
این روشنفکر مذهبی 50 ساله هستند و به عبارت دیگر از زمان تولد چیزی در حدود 18000 روز در روی این کره خاکی زیسته اند.
اگر از 15 سالگی در نظر بگیریم این دانشمند باید حداقل 3 جلد کتاب در روز خوانده باشد تا به رکورد 40 هزار دست یابد.
واقعا یکی از مفاخر ایران اسلامی هستند.
اگر می خواهید حقیقتی را خراب کنید ، خوب به آن حمله نکنید، بد از آن دفاع کنید. دکتر شریعتی
بهتر نیست مطالب کتاب را نقد کنید تا نقل قول مستعجل را!
وای به حال کسانی مثل ما که ماهواره ندارند مجبور هستند هر هفته از علوم ایشان استفاده نمایند
دیدگاه شما بنا بر قوانین سایت ، به علت توهین به نویسنده کتاب حذف گردید.
کاربر محترم ! می توانید به جای توهین کردن ، حداقل با کمی مطالعه کردن ، کتاب حاضر را نقد کنید.


این دیدگاه در تاریخ 1394/01/04 توسط simin ویرایش شده است

افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل