Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

ب‍ی‍ن‍ش‌ زرت‍ش‍ت‌

ب‍ی‍ن‍ش‌ زرت‍ش‍ت‌

.
دیباچه کتاب:
وقتی بخواهید از چگونگی اندیشه انسان در درازای تاریخ پرنشیب و کم فراز آن آگاه شوید، به هر کتابی که در زمینه فلسفه و یا تاریخ فلسفه نوشته شده است، مراجعه کنید، به تقریب همه جا با اندیشمندان یونان باستان آشنا میشوید، سپس بحثهایی در زمینه های کلامی دوران سیاه سده های میانه میبینید و سرانجام به دوران بعد از نوزایی و آغاز خردگرایی انسان میرسید که تا زمان حال ادامه دارد. با این برداشت، تنها انسانی که در سرزمینهای اروپایی می زیسته، می توانسته درباره انسان و بستگی او با طبیعت و جهان هستی بیندیشد و قومهای دیگر ی که در سرزمینهای دیگر بالیده اند، در این راه سهمی نداشته اند و یا ارثیه ای ناچیز از خود به یادگار گذاشته اند ... و این دگرگونه کردن چهره تاریخ و چهره انسان اندیشمند است.
انسان در سراسر گیتی و در تمامی درازای تاریخ، برای شناخت جهان و برای یافتن جایگاه خود در جهان هستی می اندیشده و این ویژگی نمی تواند خاص انسانهای سرزمین تنگی همچون اروپا باشد ... باید اندیشمندان حقیقت جویی پیدا شوند و کار تنظیم تاریخ اندیشه انسانی و قانونمندیهای حاکم بر آن را به عهده بگیرند. همه سنها و مدرک های لازم ، فراهم است، تنها باید قانونمندیها و بستگی ها را پیدا کرد و بدون غرض و با احترام به همه قوم ها و ملتها کار را آغاز کرد.
در این میان بیش از همه به فلسفه ایرانی و به بنیان گذار خرمند آن زرتشت پاک بی انصافی شده و هنوز کسی نتوانسته است با توجه به همین اثرهای ناچیز باقی مانده مقام پر ارزش زرتشت را از نظر تاریخی و اندیشه ای بازگو کند.
شادروان پرویز شهریاری

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ان‍ت‍ش‍ارات‌ ت‍ه‍ران‌: م‍اه‍ن‍ام‍ه‌ چ‍ی‍س‍ت‍ا، ۱۳۷۵

» کتابناکهای مرتبط:
همستاری (دیالکتیک) در گاتها و مثنوی مولوی
گات ها
خرده اوستا

نسخه ها
4.3 / 5
با 34 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۳/۱۰/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You