Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

ب‍ی‍ن‍ش‌ زرت‍ش‍ت‌

ب‍ی‍ن‍ش‌ زرت‍ش‍ت‌

.
دیباچه کتاب:
وقتی بخواهید از چگونگی اندیشه انسان در درازای تاریخ پرنشیب و کم فراز آن آگاه شوید، به هر کتابی که در زمینه فلسفه و یا تاریخ فلسفه نوشته شده است، مراجعه کنید، به تقریب همه جا با اندیشمندان یونان باستان آشنا میشوید، سپس بحثهایی در زمینه های کلامی دوران سیاه سده های میانه میبینید و سرانجام به دوران بعد از نوزایی و آغاز خردگرایی انسان میرسید که تا زمان حال ادامه دارد. با این برداشت، تنها انسانی که در سرزمینهای اروپایی می زیسته، می توانسته درباره انسان و بستگی او با طبیعت و جهان هستی بیندیشد و قومهای دیگر ی که در سرزمینهای دیگر بالیده اند، در این راه سهمی نداشته اند و یا ارثیه ای ناچیز از خود به یادگار گذاشته اند ... و این دگرگونه کردن چهره تاریخ و چهره انسان اندیشمند است.
انسان در سراسر گیتی و در تمامی درازای تاریخ، برای شناخت جهان و برای یافتن جایگاه خود در جهان هستی می اندیشده و این ویژگی نمی تواند خاص انسانهای سرزمین تنگی همچون اروپا باشد ... باید اندیشمندان حقیقت جویی پیدا شوند و کار تنظیم تاریخ اندیشه انسانی و قانونمندیهای حاکم بر آن را به عهده بگیرند. همه سنها و مدرک های لازم ، فراهم است، تنها باید قانونمندیها و بستگی ها را پیدا کرد و بدون غرض و با احترام به همه قوم ها و ملتها کار را آغاز کرد.
در این میان بیش از همه به فلسفه ایرانی و به بنیان گذار خرمند آن زرتشت پاک بی انصافی شده و هنوز کسی نتوانسته است با توجه به همین اثرهای ناچیز باقی مانده مقام پر ارزش زرتشت را از نظر تاریخی و اندیشه ای بازگو کند.
شادروان پرویز شهریاری

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ان‍ت‍ش‍ارات‌ ت‍ه‍ران‌: م‍اه‍ن‍ام‍ه‌ چ‍ی‍س‍ت‍ا، ۱۳۷۵

» کتابناکهای مرتبط:
گات ها
قانون مدنی زرتشتیان در زمان ساسانیان
جهانبینی زرتشتی

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 104
4.4 / 5
با 33 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۳/۱۰/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You